Co když žena nepodá ruku?

Od: Datum: 15.06.16 12:02 odpovědí: 4 změna: 15.06.16 20:16

Zdravím,

před pár lety na tanečních nám mistr říkal, že při představení (myslím normálně, ve společnosti, ne nějak u tance nebo tak) podává ruku vždy jako první žena.

Co však dělat, když se chce muž představit jménem jako první? Je to trochu divné, když tu ruku nepodá, nebo ne? Co když žena ruku intuitivně nepodá, když na představení odpoví?

Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.06.16 12:53

Doba,kdy se etiketa řídila návody v tanečních, je v některých případech pryč.Jsem si ale jistá,že pokud ruku napřáhnete k pozdravu,bude to žena opětovat a jistě odpoví i na představení.Pokud Vám žena ruku nepodá,nic se neděje,prostě nezná bonton nebo ruku podávat nechce.Stačí tedy jen slovní představení.Klidně se představte jako první,není to na škodu.Jiné to je,pokud je to nebo bude Vaše nadřízená - to podává ruku jako první vždy ona-on.Bohužel,dnes některý nadřízený/ná nezná bonton - potom improvizujte - většinou čeká až se představíte Vy.Dnes se,díkybohu,vrací starý dobrý zvyk,že lékař/ka,přijdete-li poprvé,podá Vám ruku a představí se.Představujte se vždy celým jménem,křest.jméno jako první./naprosto neakceptovatelné je představit se stylem - já jsem nějaká Nováková/.Také se často zapomíná na to,že když nadřízený/ná vstane,vstaneme také,že pokud žena vstane od stolu,vstává muž také,platí to i u příchodu ženy ke stolu,kdy muž tím,že vstane, vlastně zdraví ženu.U mladých lidí-z tanečních-nečekejte dodržování bontonu,pokud jste v tomto věku,víte sám,jak to je.Snad budou doržovat alespoň to,že ženu pustí v metru sednout,zvláště,je-li těhotná či starší osoba.

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 15.06.16 12:54
avatar

Proč by mělo být divné, když vám žena nepodá ruku? Já jsem podávání ruky v normálním životě při normálním seznamování nikdy nezažil. Snad jen v práci, když nám představovali novou kolegyni.

Všiměte si nenápadného signálu. Žena která očekává seznamovací polibek, vám podává ruce obě.

No a i když vám žena ruku nepodá, tak vždycky můžete klidně a přátelsky pokonverzovat.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: coco
Datum: 15.06.16 12:56

Podani ruky je sice na zene, ale Mistr v tanecnich mel poucit mladiky, ze muz se muze predstavit jen uklonem hlavy, zena pokud nepoda ruku muze take odpovedet mirnou uklonou a jestli ruku poda, muz ruku naznakem polibi :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.06.16 20:16

Opravdu ještě dneska vídáte náznak políbení ruky?Nemůžu věřit...

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.