1xPopření otcovství u dospělého syna

Od: Datum: 13.06.16 17:43 odpovědí: 3 změna: 13.06.16 19:24

Nedávno jsem se dozvěděl,že mám klinefterův syndrom.Můj syn nar.17.1.1998 tedy mým synem není.Prosím jak mám postupovat pro popření otcovství,protože syn nepracuje a stále ode mě vyžaduje finanční podporu s podporou své matky.Jsem od počátku roku 2012 vážně nemocen a nemohu tak vydělávat peníze.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 13.06.16 17:50
avatar

Tohle bude běh na dlouhou trať. Začala bych DNA testy, na základě testů bych paternitu napadla u soudu. Dobré je, že už není malé dítě, že by mu soud nemusel stranit. Obecně co se týká popření otcovství, je v první řadě pohlíženo na blaho dítěte, pak až na práva otce:( Najděte si na to právnika.

Nebo druhá varianta začně na základě vaší nemoci požadovat peníze vy, ať se teď o Vás stará syn. I on má stejnou vyživovací povinnost jako vy.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: vilik
Datum: 13.06.16 19:23
Popřít otcovství lze dle NOZ do 6ti let věku dítěte, pak jedině právník a nejvyšší státní zástupce.
Soud by přihlížel k zájmům syna, takže pochybuju, že by rozhodl ve váš prospěch, kdybyste nedotáhl za ruku nového otce, nejlépe multimilionáře. Ona totiž péče o syna nekončí alimenty, ale může také dědit.
Můžete zkusit i poukázat na dobré mravy, soud by v určení výše výživného mohl přihlédnout k tomu, že nejste biologickým otcem.
Ale zde to nevyřešíte, všechno budou jen dohady. Najděte si dobrého specializovaného právníka.
Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 13.06.16 19:24

Zrušit otcovství je s takovým odstupem hodně problematické. Spíš bych se na to vykašlal a naopak prokázal soudu, že nemám příjem a nejsem schopen ho vyživovat.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.