Nadýchal jsem - potřebuji ŘP k práci

Od: Datum: 13.06.16 14:31 odpovědí: 37 změna: 15.06.16 14:07

Ahoj chtěl jsem se zeptat..Měl jsem auto nehodu při ktere nikdo nebyl zraněny ani poškozeny.Vjel jsem autem na obrubnik a přestalo jet auto.Při přijezdu policie jsem nadychal 2,2 promile.Nebyl jsem v podmínce,byl to muj prvni prohřešek.Navíc jsem řidič z povolání a chtěl bych se zeptat jestli lze řp získat zpátky když mě živí a zaplatit například větší pokutu.S policii jsem ochotně spolupracoval a nevím co ted bude čekam na nějaky dopis nebo předvolání.Předem děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 13.06.16 14:41
avatar

Nelze.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 13.06.16 14:51
avatar

2,2 promile, to už je pěkná pálka. Měl jste si to rozmyslet dřív. Buď nechlastat, nebo neřídit. Jedno z toho.

Uvědomte si, že náhoda je prevít. Kdyby Vám tam do cesty vběhlo třeba malé dítě za míčem, neštěstí by bylo hotové.

Pro podobné vykuky bych navrhovala ty nejvyšší tresty, i když se hájí tím, "že se nic nestalo." Zrovna se nic nestalo! Kdyby se stalo, bylo by pozdě.

Jsem pro to, aby Vám ŘP nedali pěkně dlouho. Zatím můžete jezdit po městě s kárkou, tam ŘP nepotřebujete a sbírat po ulicích papírky a psí lejna. A přemýšlet o tom všem, pokud tedy máte čím.

Proč jsem tak nesmiřitelná? Před hodně lety jel u nás tátovým žigulíkem čerstvý maturant pochlubit se dívce. Samozřejmě, pod vlivem. V lese byla na houbách babička a 3 vnoučata, všechna do 10 let věku, sourozenci H. Děti se držely za ruce, přebíhaly silnici. Nabral je, všechny 3 je na místě zabil. Babče se nic nestalo, ale skončila v blázinci, kde po čase i zemřela. A rodiče měli místo 3 dětí najednou prázdné ruce a zoufalou bolest.

Proto bych podobné blbce trestala daleko přísněji, než tomu tak je. Kde berete tu drzost, že ještě skuhráte o pochopení? Řidič z povolání - to je pro Vás naopak přitěžující okolnost, živíte se volantem, tak právě Vy byste měl nejlíp vědět, co smíte a nesmíte dělat. Jaga.

Někdo si možná bude myslet, že jsem až zbytečně zlá, ale představte si každý své dítě či vnouče pod koly ožralcova auta. Je to hrozná představa, nemohu si pomoci a podle toho toho hňupa soudím.

Ohodnoceno: 8x
 
Datum: 13.06.16 14:55
avatar

Zapla Pánbůh, že to nejde. Holt si budete muset najít jiné zaměstnání.


doplněno 13.06.16 20:24:

No, já si tak myslím, že už se blíží prázdniny a s nimi i záplava rádoby šokujících otázek nudících se puberáků :-D. Podle mě totiž nikdo (tím méně řidič z povolání) nemůže podobnou otázku myslet vážně ;).

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 13.06.16 14:55
avatar

Jelikož Vᚠpřestupek bude projednávat soud, nelze předjímat, na jak dlouho budete bez řidičáku. Žádná finanční částka Vás neuchrání před odebráním řidičského osvědčení.


doplněno 13.06.16 18:43:

-----------

a to koukám, že jsme na Vás velmi slušný, nendávám jako ostatní, nebo Vaše manželka, nebo jí připravíte o desetitisíce až statisíc.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: asd1
Datum: 13.06.16 14:57

Profík vleze za volant totálně ožralej a vybourá se? Tak si holt bude hledat jinou práci.

Buď rád že jsi na tom chodníku nikoho nesejmul...

Řízení ve stavu vylučujícím způsobilost, 7 bodů, odnětí svobody až do 3 let, zákaz činnosti 1 až 10 let. Sozhodne soud,

= u tebe nejspíš podmínka, pokuta a minimálně rok bez papírů.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.06.16 15:02

Každý večer děkujte Bohu, že jste nikoho nezabil, spolupracujte s policií, projevte upřímnou lítost (ne nad svým osudem ale hloupostí), přijměte trest, zkuste u zaměstnavatele najít jiné zařazení, po uplynutí trestu požádejte o vrácení řidičáku a hlavně až se půjdete příště napít TAK POVĚSTE KLÍČKY OD AUTA NA V̊ÁK A JDĚTE CHLASTAT P̊KY.

A pro ostatní - dejte si na compu pár koleček na okruhu nebo v rallye a porovnejte to s časem po pár panácích.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.06.16 15:37

Mám dojem, že v base nebudete ŘP potřebovat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.06.16 16:13
avatar

Teda to je dotaz. Vidím že jste opravdu profesionál.

Nevím co bych radil. Můžu vám pouze zopakovat co nám řekli na firemním školení řidičů : 2,2 promile se považuje za silnou opilost, za alkohol zabavený řidičák se vám hned tak nevrátí a udělat si další řidičák na Slovensku nebo v Německu prý už nejde.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.06.16 16:25
Pujdete k soudu,dostanete podmínku. Jste kriminalnik,to už vám nikdo neodpare.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: isteron
Datum: 13.06.16 16:32

Pracoval som v štátne firme, v odbore žel. doprava. Pokiaž by som nafúkal 2,2 ‰, ani by som nemusel spôsobi škodu alebo úraz, nasledovalo by odobratie vodičskej licencie, preradenie na inú , menej hodnotenú prácu, prípadne prepustenie zo zam. pomeru. Aj keby to bolo v obvode podniku, a nie na verejnej ceste.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.06.16 17:40
avatar

Zlobte se nebo ne,to je mi jedno-Ale jako profesionální řidič byste měl vědět že 2,2 promile není jen pořestupek ale již trestný čin!Ještě bych dokázal pochopit že po ránu jste nadýchal pod půl promile (zbytkový) ale takto?Musíte se rozloučit s prací řidiče na pár roků . a samozřejmě že bvelmi pravděpodobně i s ukončení pracovního poměru pro HRUBÉ porušení pracovní kázně!(pokud šlo o pracovní jízdu!)

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 13.06.16 18:45

Dle statistik, třetina řidičů je od počátku vhodná a bezproblémová pro řízení vozidel a respektuje zákony, třetina se to naučí, třetina pilotů nepatří za volant

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.06.16 18:51
avatar

Vᚠpřípad jak ho popisujete je Trestný čin.

Zde se posuzuje hlavní faktor nehody ve dvou rovinách a to zda-li alkohol byl hlavním faktorem nehody nebo nebyl, tedy boural by i kdyby pod vlivem nebyl a zároveň je hladina alkoholu malá, v řádě desetin (třeba by těsně před jedoucí vůz spadl strom), tam by byla hranice trestu posunuta dolů - to vᚠpřípad není.

Hlavním faktorem nehody je alkohol, tedy kdyby jste opilý nebyl tak by jste neboural - nezvládnutí vozidla pro neschopnost způsobenou alkoholem. 2.2promile už je dost, to je člověk vysloveně opilý, tedy hranice trestu bude nejvyšší možná.

Zákon opět úroveň opilosti rozděluje a to do 0.3promile a nad 0.3promile - to je vᚠpřípad. V případě nehody se dělí další dvě roviny a to do 1 promile -tam jde o "pouhý" přestupek a teď vᚠpřípad-

nad 1promile tam už jde o trestný čin a to konkrétně "ohrožení pod vlivem návykové látky, za to už jste trestně stíhat a může vám být udělen i trest odnětí svobody a to až na 1rok (ale to vás případ nebude, nikoho jste nezranil), ale určitě peněžitý trest a to od 2tis. Kč až do 5mil. Kč ten se odvíjí podle promile, samozřejmě zákaz řízení a to na 1rok až 10let, obecně prospěsné práce až na 300hodin (to spíše v případě, že by jste poškodil nějaký veřejný majetek, který musíte samozřejmě uhradit, pojištovna v opilosti nevyplácí), v některých případech propadnutí věci - automobilu.

Hranice trestu, bude u vás dle mého názoru někde v polovině, tedy pokuta cca do 100tis Kč + náklady na opravu případných sražených věcí (v neschopnosti zaplatit je, prospěšné práce pro město v takové míře aby jste si škodu odpracoval) a zákaz činnosti na 4roky. Ale to by jsme předjímaly - to se dozvíte až rozhodne soud.


doplněno 13.06.16 19:02:

Odpovídám naprosto bez emocí, nevnáším do toho svůj názor - jen výkládám zákon.

Můj názor je ale stejný jako většiny diskutujicích, nechápu proč jste to udělal - byla to hloupost. Naštěstí jste smetl jen chodník a to bylo asi jediné štěstí- pokud by na tom chodníku někdo, ale byl - zničil by jste život jeho rodině i své - v takovém případě by jste na dlouhou dobu nevytáhl nohy z kriminálu.

Budiž to varováním pro ostatní, no a vysoká pokuta a zákaz činnosti ponaučením pro vás.

Ohodnoceno: 5x
 
Od: fik
Datum: 13.06.16 18:53

Jako sory,ale profesionální řidič,vleze-no nebo se spíš dopotácí za volant s 2,2 promile a pak žádá o schovývavost? Na to prostě neexistuje omluva,ani že to bylo po první a policie to bude vidět stejně. Vysokou pokutu dostaneš ve správním řízení tak jak tak,k tomu zákaz řízení minimálně na 6-12 měsíců,jelikož jsi měl nehodu tak možná i dva roky. K tomu možná i zákaz činosti profesionála cca na 5 let a možná i nějaké veřejné práce. A s takovým trestem já bez jakéhokokoliv protestu souhlasím,když piju,což je vyjímečně tak potom nelezu za volant a ne vážně se mi nikdy nestalo že bych jel pod vlivem

Kdyby to bylo třeba 0,2 tak by se s něma možná šlo domluvit na snížení trestu,ale s 2,2 promile nepočítej

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 13.06.16 19:27

ano,nad 1 promile se jedná o trestný čin a bude to projednávat soud. Nad 2 promile to bude zřejmě víc než podmínka a řidičák třeba na 5 let.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.06.16 21:45
avatar

Je mi líto , ale buď rád , že nemᚠna svědomí něco horšího . Radši se poohlédni po jiném zaměstnání a hodně výnosném . To předvolání ti určitě přijde . Sám si musíš uvědomit co jsi mohl způsobit a budeš pykat za těžký hřích . Tu větší pokutu zaplatíš tak jako tak . Draze nabytá zkušenost .*zed*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.06.16 23:27
avatar
2,2? A chcete ridicak?
Diky bohu vam ho vemou , jen tak ho nedostanete a ktomu dostanete velkou pokutu.
Profesional co vleze opily za volant...
Za chyby se plati... a to , ze vy ridicak potrebujete nikoho nezajima.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.06.16 07:11
avatar

Chlapci, tak jste si již ponadávali, a nick 22 tu již není.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.06.16 07:14
avatar

Nezlobte se, ale jste pěkně blbej když potřebujete papíry k obživě...Holt, teď za svoji blbost budete platit a draze. 2,2 promile, to bude už pěkná darda. Podle mého pokuta minimálně 20 tisíc a na hooodně dlouho papíry v čistírně. Alkohol, drogy a cigára jsou metlou lidstva.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.06.16 08:10

Myslím, že jen mizivé procento řidičů může zodpovědně prohlásit, že nikdy nesedlo za volant pod vlivem. I kdyby to měl být "jen" zbytkáč. Málokdo si uvědomí, že když večer v osm zasedne do restaurace a vypije tři sklenky vína, tak ráno v pět může ještě s klidem nafouknout.Každý máme másla na hlavě, že ho můžeme rozdávat.

Asi nemáte šanci, ale to už tady bylo několikrát zmíněno.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.06.16 08:26
avatar

zbytkáč není 2,2. Rovnáte nesrovnatelné.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jenda2
Datum: 14.06.16 08:33

Za uvedené hodnoty vám řidičák rozhodně nenechají a patřičně ohodnotí pokutou. Dopustil jste se oplilství a na povolání jste měl myslet před takovou dávkou alkoholu. Hrozí vám nad 1 promile 1 rok natvrdo, pokuta do 50000 Kč, zákaz řízení na 1-2 roky. Levná sranda...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.06.16 03:29

Neporovnávám to, já jen že tady každý hřímá jaký že je to padouch. Jasně že udělal blbost, ale nikomu nic neudělal a postih bude drsný.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.06.16 03:39
avatar

asi tak... ja jezdim taky do hospody autem, jenze po 5ti + jidlo jedu domu (opily jsem az po 10-15)... je trochu rozdil pokec s kamosema... a nalit se jak sliva z panaku, kor kdyz je ridic z povolani...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: q1
Datum: 15.06.16 11:31
Tvrdost postihu do značné míry souvisí s tím, že to, že se nic vážného nestalo, je jen náhoda, tazatel na tom nemá vůbec žádnou zásluhu. Zrovna tak dobře mohl najet do dvaceti dětí ze školky, které zrovna šly po chodníku.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: laso
Datum: 14.06.16 09:55

Když tě řízení živí, tak nemᚠchlastat a pak zlitej řídit auto. Co kdyby na tom chodníku někdo byl? O papíry přijdeš, alespon doufám.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: ruzeŽ
Datum: 14.06.16 11:36
avatar

Od známé manžel měl taky bouračku,zranil se sám,nikoho jiného. Nadýchal 2 promile,dostal 15 tisíc pokutu a řidičák mu vzali na 4 roky. Přes půl roku marodil,tak i plat měl mizernej a auto na odpis,,drahá sranda,,ale hlavně že přežil. Holt,za blbost se platí a úlevy z důvodu toho,že jste řidič z povolání rozhodně nečekejte,spíše naopak,jako řidič z povolání máte být tím ,,tuplem,,uvědomělejší a nesedet za volant pod vlivem.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: coco
Datum: 14.06.16 11:59

Aspon jednu radu - v posledni dobe se vyskytuji vadne testery a stava se, ze neco "nadychaji" i abstinenti ! Vzpomente si, co vsechno jste vypil a jestli to odpovida namerenym hodnotam, kdyz tak by se dal obhajit nejaky mensi postih *jasne*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.06.16 14:51
avatar

ale, no tak, jemu vzali krev..


doplněno 14.06.16 16:19:

coco, já u toho nebyl, tazatel se taky již neozve, ale předpokládám, že v podobných případech se po dýchnutí jde i na krev, páč soud určitě bude chtít znát více podrobnosti..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: coco
Datum: 14.06.16 16:14

Milane opravdu? O odberu krve tady nebyla zatim od tazatele zminka :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.06.16 04:01
avatar

ono myslim, ze snad jedina "zachrana" je odmitnout krev a zaplati 50k pokutu a je "ok", jakmile jednou si necha vzit krev, tim potvrdi vinu a je konec, ikdyby spolupracoval jak chtel, nicmene najet na patnik je vymluvne samo o sobe, muze byt rad, ze to dopadlo bez ujmy... na patnik jsem nenajel ani v mladi, kdyz... (censored) :) :) Pan se musi smirit, ze je bez prace...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.06.16 15:00

Dneska jsou super motorové koloběžky ...ale nevím,jestli by vám ji svěřila,,,

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.06.16 16:53

Sebrat řidičák na doživotí. Ono by se to začalo čistit, což by bylo jen dobře. Čím míň řidičů, tím líp.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: danndys
Datum: 15.06.16 06:22

Proč se tohle u nás řeší jen pokutou a odebráním ŘP? To je výsměch, za 2,2 promile by měla být vazba!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.06.16 11:37

Na co vazba? Vazba není trest a v tomto případě by byla nesmyslná.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.06.16 12:05
avatar

Jinak tazatel se ptal na radu, kterou tu nedostal... Nezbyde vam nic jineho, nez riskovat pokutu za mareni, posleze i vic, (kdejaky fetak jezdi bez ridicaku, ke vsemu zpikovany jak cokl) podat vypoved a mezitim si co nejdriv najit praci, kde ridicak nepotrebujete...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.06.16 14:07
avatar

Joudic, asi špatně čtu dotaz tazatele, páč se domnívám, že dostal odpověď na to co se ptal dne13.06.16 14:55

Vy mu sdělujete, že má riskovat, ale na to se neptal..

Pochopil jsem, že se ptal, zdali dostane řidičák zpět, pokud uhradí vyšší pokutu.

Vy jste pochopil dotaz jinak?

Přeji hezký den

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright Š 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.