Otec mě odepsal

Od: Datum: 12.06.16 19:14 odpovědí: 8 změna: 13.06.16 20:44

Dobrý den trápí mě jden problém zkusím vám ho nějak přiblížit. Je to už rok co jsem půjčila otci nějaké peníze(ty už neuvidím-smířila jsem se s tím)Vždy mi zavolal buď jednou za měsíc nebo dvakrát do měsíce. Jestli bych mu mohla půjčit na nájem v té době se platil ještě byt po babičce(o kterou se už stará dcera) tak jsem si říkala jo dobře přece nejde táhnout dva nájmy že?!a vždy řekl ať to neříkám mamince nechtěl jí trápit je citlivá.To šlo tak asi cca 3-4 měsíce potom musela být moje maminka v nemocnici 2.měsíce otec prý nechodil domů(chodil do bytu po babičce)věčně vypnutý mobil měl. No a tím pádem když mamča byla doma přišla na to že neplatí nájem myslím že to bylo 5splátek částka se vyšplhala na 20.000,- jela jsem s ní na bytové družstvo a vše řádně zaplatila a já jí zaplatila nájem.Paní nám i řekla,že posílala už dvě upomínky(jak dlouho to otec chtěl tajit nevím)no my tam jít oden pozdějí tak exekuce by nás neminula nám paní řekla.Otec se teda jaksi dal do hromady prý hrál automaty že si půjčil peníze i od své sestry ani říkat nebudu.Ale problém je v tom co to nějak vše se urovnalo tak otec se mnou nekomunikuje já mamce neřekla že jsem mu půjčovala...to co jsem jí já půjčila mi už vrátila.A vždy řekne já nachystám věci a půžeš si odvézt autem nezve mě na návštěvu tak nevím jestli jí otec zakázal mě vodit domů.Já se ptát nechci pač vidím,že je už klidná i já byli to dny a měsíce občas strachu já se bála až zavolá že chce zase půjčit.Prostě jakoby mě otec vymazal ze svého života.Když jsem mamču zavezla domů a zanesla nákup ani nevyšel z obyváků mě pozdravit a z ní jsem měla pocit,že chce abych už odešla.Je to už rok co jsem u rodičů nebyla.Maminku vídám pravidělně ale kde jsem bydlela,vyrůstala jsem rok nebyla.Nejsem typ co se někam cpe ,nutí tak nevím pořád jak reagovat.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 12.06.16 19:39

Já bych doporučila nepůjčovat peníze, /tedy spíše otci/, ale poplatit za něj přímo ten dluh na nájmu apod..

Když mu dáte peníze na ruku, nikdy nevíte, kde to prohýří, a naháže do automatu. Pozor na to.

Říká se důvěřuj, ale prověřuj. Zároveň budete mít doklad o zaplacení. Do dluhů se dneska člověk dostane raz dva a poté raketově stoupá - úroky, poplatky z prodlení, případně platby za advokáta, odměna exekutorovi atd.

Netlačte na pilu, nechte rodiče, ať se v nastalé situaci nějak sami dohodnou, počkejte, až Vás budou kontaktovat oni.

Nějak si to mezi sebou vyřeší, nebo to vyšumí.

Jestli jste už dospělá, nemusíte rodiče vidět každých 14 dní. Někdy stačí 2 krát do roka.

doplněno 12.06.16 20:20:

Popřejte mu na narozeniny, svátky, vánoce.

Nebo pozvěte na Vaši oslavu.

Někdy je potřeba delší čas a i dospělý rodič se potřebuje jaksi trhnout a uspořádat si svůj život, aby se pak po letech opět vrátil domů, mezi své.

Ohodnoceno: 4x

Od: katrin
Datum: 12.06.16 19:42

peníze už mu nepůjčuji ani mi už nevolá prostě jakoby mě odepsal

Od: jenda2
Datum: 12.06.16 19:53

Jestliže to je tak, jak popisujete, tak to berte jako akt a šmitec.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 12.06.16 22:29

Myslím, že byla chyba že jste mlčela. Vaše maminka se otce určitě ptala, jak dluh vznikl a proč se on neobrátil na rodinu, tedy třeba právě na Vás, abyste mu pomohla. Slaboši a to gembleři jsou, nikdy nepřiznají, že peníze neměli vlastní vinou, protože jsou alibisté, zrovna jako alkoholici, za všechno jim můžou druzí.

A tak se stalo a to si myslím, že to tak je, že otec na dotaz matky řekl, že se na rodinu obrátil, ale nikdo mu nepomohl. A tak vznikla situace, že otec má nejen špatné svědomí, ale hlavně strach, že pravda vyjde najevo a Vaše matka zase z neznalosti věci, že jste mohla, ale nepomohla vlastnímu otci, když ona byla v nemocnici, Vám to má za zlé.

Takže na vině je špatná komunikace mezi vámi, kdybyste si s matkou promluvila na rovinu proč je tak odměřená a co se stalo, tak možná byste se velmi divila. Myslím, že mám pravdu. Váš otec se nezachoval dobře tehdy, ale ani pak. Vyvolal ve Vaší matce dojem, že ta špatná jste byla Vy. Nenechala bych si to líbit už proto, že kdo jednou něco udělá, udělá to i podruhé.

Ohodnoceno: 2x

Od: katrin
Datum: 13.06.16 16:51

já svému otci pomoc nemohla protože jsem nic nevěděla ani maminka.To se vše zjistilo jak marodila a když vybírala schránku a přišel dopis od byťáku tak se to provalilo.

Datum: 13.06.16 17:22

pro tazatelku - napsala jste...

Jestli bych mu mohla půjčit na nájem v té době se platil ještě byt po babičce(o kterou se už stará dcera) tak jsem si říkala jo dobře přece nejde táhnout dva nájmy že?!a vždy řekl ať to neříkám mamince nechtěl jí trápit je citlivá.

**************************************************************************************************************************

Napsala jsem pro Vás odpověd podle dostupných informací od Vás ve Vašem dotazu, dobře, je tedy možné, že jsem se mýlila, když jste tedy otci na nájem nic nepůjčovala, jak ted píšete...Tak potom je jiný důvod proč se Vám otec vyhybá a to už nevím...omlouvám se.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 12.06.16 23:31

Ahoj Dafino. Dost dobrá práce. I v tady jiné otázce. Prostě jen boduji. Ajoj.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 13.06.16 20:44

pro humbucker

Děkuji, máte poštu ode mne.:)

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.