Otok jazyka

Od: Datum: 12.06.16 09:53 odpovědí: 4 změna: 12.06.16 13:37
avatar

Dobrý den, přátelé nemáte někdo s tímto zdravotním problémem, kamarád má tento problém občas se mu stane , že mu oteče jazyk a zdá se mu že v době otoku má jazyk jinou barvu. U lékařů byl jak u praktického tak krčního odběry krve bez nálezu. Včera večer měl zas ten problém uvažoval i o návštěvě nemocnice a dnes zase v pohodě. nesetkal jste se někdo s tímto problémem?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 12.06.16 09:56

Co nějaká alergie. Navštívit alergologii a imunologii.

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 12.06.16 10:59
avatar

Mi se v puse dějí podivné věci, včetně opuchlého jazyka, po čerstvém ananase. Po kompotu ne. :-D Neměl jahody? Bez cukru nebo šlehačky. Jen tak a možná neumyté?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.06.16 11:14
avatar

Setkala. Byla to reakce na léky. Ted si nevzpomenu, něco jako acylpyrin. Na chřipku a teploty.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.06.16 13:37

Příčin může být několikero.Doporučuji opětovnou návštěvu u praktika s tím,že obtíže přetrvávají.Zřejmě pošle Vašeho známého i na endokrinologii ,alergo a další vyšetření.Nepoužívá např.přípravky na paradontozu,výplachy z důvodů zánětů zubů?Nezměnil pastu na zuby?Chodí pravidelně k zubaři? Čistí si kromě zubů i jazyk?-hodně těchto potíží bývá i z používání tzv.bělících past,které obsahují peroxid vodíku/ whitening/, z přípravků na bělení zubů ať už domácích či ordinačních ošetření, některé typy alhokolických nápojů také mohou být příčinou.Některé typy virů - např.papilovirus-jsou zatím neprozkoumané a jejich vliv na lidské tělo se jen odhaduje.Měl Váš známý vyšetřenou moč? byl na ORL? Tam všude by měl začít s hledáním příčiny./u žen v některých případech se otokem a ,černáním,jazyka projevuje silný gyn.zánět/.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.