33 přisátých klíšťat, divný flek

Od: Datum: 11.06.16 12:05 odpovědí: 8 změna: 12.06.16 11:20
Přijde mi,že je nějaká klíšťová invaze. Tento týden jsem ze sebe vyndaval přesně 33 klíšťat. Jsem očkovaný, ale hlídám si pravidelně, zda se mi na těle nevyskytne flek, který by byl příznakem boreliózy. Klíšťata jsem na sobě neměl víc jak 6 hodin a vždy jsem místo vydezinfikoval jodisolem. Teď se mi ale objevila taková malá skvrnka po kousnutí, u které si nejsem jistý, zda bych neměl jít k doktorovi. Má již s boreliózou tady někdo zkušenost a dokázal by mi poradit?
Moc díky

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: hk
Datum: 11.06.16 12:12

Doporučuji vyhledat odborná fóra o borelii, když už nejdete k lékaři pro tetracyklinová atb. Co byste chtěl slyšet zde za rady? Že máte/nemáte borelii, že statisticky 2 klíšťata musí z toho počtu 33 být nakažená, že máte jít k lékaři...

Ohodnoceno: 0x

Datum: 11.06.16 14:10

Ano, máte pravdu hk, tady už jen krevní zkouška a to hned, včas. I letos bude asi borrelioza hodně rozšířená, má být sucho jako vloni. Rozumná rada.

Datum: 12.06.16 08:17
Sucho je dobre , oschne trava a klistata se budou stahovat do vlhkych koutu.

Datum: 12.06.16 09:21

honzi, žiju v Praze, skoro žádný stromy, tráva...vloni sucho jako bejk a přesto klíště..tak nevím no..*sok* také jsem si myslela, že komáři jsou jen ve vlhku, ale tady žádné vlhko není nikde, nemáme jezero, nemáme řeku, jediná voda je v koupelně..tak fakt nevím, kde k tomu člověk potom přijde.

Datum: 11.06.16 14:29
Muj bývalý kolega se nakazil loni nevědomky boreliozou ( žádné klíště nenašel celý rok)
A léčí se ještě teď. Problémy s kloby bolest atd...
Myslim že návštěva lékaře stojí za to.
Ohodnoceno: 1x

Datum: 12.06.16 08:18
Boreliozu neprenasi jen klistata...

Od: vl®
Datum: 12.06.16 10:48
Tak mi tedy ze dne na den flíček zbledl. K doktorce objednaný již jsem, ale nechci vypadat, jak nějaký hypochondr. Přece jenom žádný velký flek nemám a vím, že už minulý rok, kdy jsem se tam šel pouze poradit, co dělat dál s 8 kousanci od klíšťat, koukali na mě tak, že to moc hrotím.
Ale máte asi pravdu, za návštěvu nic nedám.
Datum: 12.06.16 11:20

Ti byli tedy divní. Protože k tomu stačí jen krevní odběr, tak u nás doktoři razí heslo, raději zbytečně, než se pak potýkat s následky . V krvi to příliš dlouho není, proto je nejlépe chodit hned. Dokud se to dá zachytit. Jde o Vaše zdraví, tak si ho chrante. Nikdo to za Vás neudělá.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.