Posudkoví lékaři

Od: Datum: 10.06.16 16:20 odpovědí: 4 změna: 10.06.16 17:50

Dobrý den,má někdo zkušenost s posudkovými lékaři?Budu si dávat žadost o inv.důchod.Mám z toho mít obavy a nějak se na to připravit?Děkuji za odpovědi.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: uska®
Datum: 10.06.16 16:25

Než bude předvolána, tak už bude rozhodnuto bez vás o vás. Vy se jen formálně dostavíte a posudkáři vám sdělí výsledek. Maximálně se vás zeptají - jak se máte? Takže z nich strach mít nemusíte.

Je důvležité, abyste veškeré lékařské zprávy měla založeny u obvodního lékaře. Kartu si posudkáři vyžádají a podle dokladů v kartě rozhodnou.

doplněno 10.06.16 20:29:

Každou lékařskou zprávu od specialisty si před odevzdáním na obvod ofotím pro sebe. Mám doma již plný šanon, ale mockrát jsem musela šáhnout do vlastních zásob neboť zpráva se někde zatoulala.

Ohodnoceno: 4x
 
Od: ren
Datum: 10.06.16 16:31

Děkuji za odpověď ale mám obavy z nekompletní zdravotní dokumentace prakt.lékaře.Lekař specialista a lekař praktický spolu nějak zvlášť nekomunikují.

Datum: 10.06.16 17:17
Specialista a praktik spolu komunikovat nemusí. Všechny zprávy z vyšetření u specialistů byste měl předávat praktickému lékaři. Je to ve vašem zájmu si toto ohlídat. Pripadne si můžete dělat sám pro sebe kopie a zakladat pro jiné lékaře, kdyby něco potřebovali vědět
Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 10.06.16 17:50

Donedávna jsem byla v Mojí Ambulanci. Doktorka měla počkat na zprávu od specialisty a poslat obě zprávy dohromady. Protože to byla s prominutím pipina a bylo před Vánoci, tak se na to zvysoka vykakala a poslala zvlášť. Zpráva od praktické lékařky a specialisty se patrně nespárovala a v prvotním řízení mi invaliditu nepřiznali. Až když jsem podala námitku proti rozhodnutí, kde byl jako hlavní důvod neudělení léčba netrvající kontinuálně více než jeden rok (a to jsem byla v léčbě specialisty více jak 5 let,), byla mi přiznána invalidita a následně i invalidní důchod. Raději si pohlídejte, aby byly sokumenty v cajku. Samotného procesu se nebojte, stejně je to většinou už rozhodnuto a schůzka je vícméně formální. Třeba po námitce mi přímo sdělili přiznání invalidity.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.