Růžový papír u 2 zaměstnavatelů

Od: Datum: 09.06.16 15:37 odpovědí: 2 změna: 09.06.16 16:57
Ahoj potřebují se poradit. Pracuji v supermarketu a podepsala jsem růžový papír, na prázdniny ale chci ji do jedné fabriky a chci tam byt dva měsíce s tim ze v supermarketu pracovat nebudu ale v září tam zase nastoupim. Musim dat na ty dva měsíce vypoved? nebo nevadí ze v ty fabrice podepisu po druhý ten růžový papír ale v žádným měsíci nebudu pracovat současné na obou místech? Učitel účetnictví říkal ze to vadí a musím skončit na 2 měsíce v supermarketu ale moje babička jako bývalá účetní říká ze to nevadi a ze klidně mužů pracovat v týdnů ve fabrice a soboty neděle v supermarketu.. Tak prosím poraďte..
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 09.06.16 16:49
avatar

Přestat pracovat na dva měsíce lze pouze - vybrat si dovolenou a na zbytek si požádat o neplacené volno. Nebo ta výpověď. Nebo máte tolik přesčasů?

Zaměstnavatel ale potřebuje obsadit právě ty prázdninové měsíce, kdy značná část pracovníků čerpá dovolené.

Takže se domluvte se zaměstnavatelem.

Pokud v supermarketu pracujete jenom o víkendu a továrně byste pracovala přes týden, tak také nevidím důvod, proč byste to nemohla mít jako vedlejší pracovní poměr, nebo brigádu. Ale spíše úvazky prohodit, supermarket mít jako brigádu.

doplněno 09.06.16 17:54:

Ale teď jsem pochopila, ještě chodíte do školy /učitel/. Takže od září to bude zase jinak.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 09.06.16 16:57
avatar

Pan učitel má pravdu nelze mít souběžně podepsané prohlášení u dvou nebo více zaměstnavatelů.

Prohlášení k dani z příjmu se podepisuje na celý kalendářní rok, ale pokud zaměstnání ukončíte v průběhu roku, skončí platnost podpisu spolu se zaměstnáním.

Další možnost je smlouvu v supermarketu neukončit, jenom na konci června zrušit podpis na prohlášení. Na červenec a srpen podepište u dalšího zaměstnavatele (tam bude podpis platit jenom do konce zaměstnání) a od září znovu podepsat v supermarketu.

Pozor: Pracovat souběžně pro více zaměstnavatelů je možné, nelze jen souběžně podepsat dvě či více prohlášení (uplatnit daňovou slevu lze jen jednou).

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.