Jaký je průměrný rozpočet na den?

Od: Datum: 09.06.16 08:37 odpovědí: 21 změna: 21.06.16 22:50

Ahoj,

poslední dobou se zabývám otázkou, kolik asi korun má průměrný Čech na den. Počítám si peníze a rozpočítávám je na každý den, abych měla přehled. Vychází mi to většinou kolem 400Kč na jeden den, když už je vše ostatní krom jídla zaplaceno. Žijeme ve dvou, děti nemáme, Jak to máte Vy? Je to hodně nebo málo? Na konci měsíce toho zas tolik nezbyde, většinou tak 500 - 800Kč. Občas si říkám, že když koupíme jeden den třeba něco do bytu za cca 1 000Kč, že už pak budem živořit a na konci měsíce budeme na nule :D

Díky za odpovědi

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 09.06.16 08:42
Kdyz mam zaplacene jidlo doma a benzin v aute. Tak klidne i za tyden 0kc. Jidlo prece doma je , benzin take tak tam strak ty penize.
Ohodnoceno: 1x

Datum: 09.06.16 09:11

Zdravím růžový králíku,

Váš rozpočet 12 000,- měsíčně jen na jídlo ve dvou je z mého hlediska téměř luxus *smich* To si asi dopřáváte i kaviár? :-D Já takový penízky nemám ani pro čtyřčlenou rodinu *nevi* A to se mi občas podaří i něco "ušetřit" Znám pár "dobrodruhů" co musí vyjít měsíčně se 2 000 - 4 000 *bum*,opravdu...je to žalostné, ale pravdivé *plac*

Ohodnoceno: 0x

Datum: 09.06.16 09:29

Ještě jsem zapomněla dopsat, že se ob den kupuje krabička cigaret, a taky z těchto peněz živíme auto a dvě zvířata :D A samozřejmě denně nenakupujeme. Jíme zdravě, kupujeme hodně masa, ryb, zeleniny a sem tam si koupíme něco na sebe + kosmetiku.

Od: paw®
Datum: 09.06.16 09:34
Nahore pisete ze vse krom jidla. A ted ze jeste auto+domacnost. Takze mate rozpocet na mesic 12000+najem. Zalezi kde a v jakem byte zijete, celkove mate rozpocet nekde mezi 20-30000 mesicne. No neni to malo.

Datum: 09.06.16 09:39

Já vím, že se snažíš jíst zdravě, pamatuji si tvé příspěvky z "jak vše stíháte?" ;)

Také jsme kuřáci, dětem se snažím každý den, max ob den vařit a hlavně také maso...Zeleninu a ovoce kupuji pro čtyři...Na zahradě mi běhá německý vlčák, doma máme číňánka, zakrslého králíka, rybičku (ta sice toho z rozpočtu sní miiiniiiimum:-D) a afrického šneka, tudíž zvěřinec krmím také (a také mu podestýlám), no tož asi tak...;)

Datum: 09.06.16 09:25

Tak z vašeho rozpočtu u nás vyjde čtyřčlená rodina (rodiče, 2 dospělé děti a pes). Takže ano, je to hodně. A můžu otázku? Za co utrácíte 400 Kč denně? Myslím, jaké jídlo za to kupujete? Až budete mít děti, to abyste měli 30 000 Kč jen na jídlo *smich*

Datum: 09.06.16 09:28

No a co si kupujete za ty 400kč?Asi kouříte ,,,ne? Někdy se udělá nákup větší a pak se nekupuje téměř nic..A kdo hospodaří vy?

Datum: 09.06.16 09:32

Kouříme, a ano hospodařím já, nebo se snažím. Vždycky odkládáme peníze na nájem, telefony, internet a televizi. Za zbytek jíme, jezdíme autem, krmíme zvířata, a občas kosmetika nebo něco na sebe, nebo výlet jednou měsíčně nebo třeba kino

Datum: 09.06.16 09:28

Podle mě je naprostý nemysl počítat něco na den, nejdřív člověk může zvážit, co je nutné odložit - nájem, energie, kultura, něco trvale odkládat na nutné výdaje. A hlavně dělat jen velké rozmyšlené nákupy, denně jen pečivo, ovoce. A vařit s rozmyslem, ne každé jídlo zvlášt, mělo by vždy zbýt na druhý de nebo ho uložit hotové do mrazničky. A z jednoho masa více jídel, např. koupím li kuře, přikoupím dvě stehna, 4 porce upeču, při porcování něco odložím do polévky, prsa vyjmu a udělám z nich řízek, nudličky na čínu nebo roládky a tak je více jídel. např. mleté nikdy nekupuju namleté, koupím třeba v akci 4 krkovičky nebo kotlety, jednu jako minutku, zbylé rozemelu, z čehož je několik karbánátků a to ještě třeba stčí udělat jen pár kuliček a k tomu omáčku. Když se vaří s rozmyslem, jde uvařit jedno jídlo velmi levně.

Kdyby po zaplacení všeho měl každý důchodce nebo osamělá maminka pro sebe 200 Kč denně , to by si mnozí vyskakovali.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 09.06.16 09:32

aja. souhlas. Leckdy má maminka a dvě děti 200,- Kč na jídlo na týden !

Datum: 11.06.16 10:38

jo,,to bych tedy skákala mít tolik peněz co by důchodce..hold neumíte šetřit to je ostré ale pravdivé...

Datum: 20.06.16 13:50

Ajo, Vy jste skvělá hospodyně, velká gratulace ke zdravému rozumu ) !

Datum: 09.06.16 11:41

V dnešní době záleží na tom,jakou kvalitu jídla kupujete,zda jíte mimo domov - obědy a kde?Jak nákladné oblečení musíte vzhledem k povolání mít? apod. .Cigarety jsou zhouba nejen zdravotní,ale i finanční.Kolega,který léčí závislosti na nikotinu říká - dělat si z huby komín a z plic rošt.Pokud budete pomýšlet na dítě - 7 let nekuřte před početím.Za cigára ročně máte dovolenou,ale to vy jistě víte,nebudu unavovat.Jinak ten rozpočet,co jste uvedla,je průměrný - co vím od lidí.Znám ze svého okruhu lidi,co létají na víkend do Dubaje na nákupy,mám ale i klienty,kteří jezdí do ordinací na kole - šetří za bus.Nelamte si hlavu,zda jste na tom lépe či hůře.Snažte se žít zdravě a užívat přitom,co život může dát - sport,kulturu,zdravý vztah k lidem okolo sebe,dobrý vztah k muži. Buďte vděčná za to,co máte.Budete-li chtít více financí,změňte zaměstnání,vzdělávejte se.

Od: coco
Datum: 09.06.16 12:44

Tak si rikam, jestli mate taky nejake uspory pro pripad vypadku pravidelneho prijmu? Nebo pravidelna mesicni rezerva prubezne k dispozici na mimoradna vydani, aby se nezilo jen ze dne na den tzv. "z ruky do huby" :)

Od: jenda2
Datum: 09.06.16 19:46

Průměrný rozpočet je součet všech nákladů na domácnost, včetně nezbytné úspory min. 1000 Kč. Jinak v případě nečekaného vydání nemáte šanci. Přesně podle vašeho postupu vznikají tisíce exekucí. Jako že lidi netuší, že 1+1=2, nikoliv 5.

Datum: 20.06.16 13:59

Pinkbunny, 400 Kč na den jen na jídlo je zbytečně moc, zřejmě plýtváte... ale po Vašem doplňku z 9. 6. bych řekla, že to tak moc není. Samozřejmě záleží na Vašich nárocích na oblečení, kosmetiku, drogerii, krmení a také kolik toho za ten měsíc najezdíte atd. Za 400 Kč na den by to určitě mohlo jít, ale jen při troše skromnosti. A ještě maličkost, nenazývala bych živořením, když utratím větší částku a pak se prostě na pár dní musím uskromnit, to snad nemyslíte vážně ;). Trocha skromnosti ( v jídle především) ještě nikoho nezabila !

Od: chatarka
Datum: 21.06.16 19:49

Píšu si to od ledna a vychází mi, že sama projím 3800,- měsíčně. 500,- léky. 800- jízdné. 1000,- mobil+TV,+ internet. 5000,- garsonka i s energiemi. 1000,- služby+droger+ oblečení...A je po důchodu. Zatím jsem většinou nevyšla.Koupím dárek, nebo něco do domácnosti, a už jsem překročila limit. Ještě, že mám trochu naspořeno.

Datum: 21.06.16 21:10

chatarka,,,tak já tolil neprojím,zdá se mi to moc.

Od: chatarka
Datum: 21.06.16 21:33

Zavináči,ad jídlo: já do toho počítám všechno, od brambor ve sklepě, přes vínko večer, či kafe na nádraží, po zmrzlinu ve městě, 2x měsíčně akce, kdy jím v hospodě. Ale hlavně snažím se jíst pestře a zdravě, abych na stará kolena byla fit. Takže si kupuji občas avokádo, jáhly, hlívu,celozrnné pečivo,ořechy, 2x týdně rybu na oběd, denně musím mít trochu ovoce a zeleniny. Využívám akce. A dvakrát do měsíce nakoupím něco ve Zdravé výživě. Mám hodně pohybu, takže nemám žádné kilo navíc. Vařím si sama, jinak bych projedla za víc. Jím 5x denně.

doplněno 22.06.16 17:26:

Zapomněla jsem na průběžně doplńované zásoby ve spíži a mražáku, takže projím měsíčně trochu míň, asi za 3500.Upozorňuji, je v tom započtena i hospoda i cukrárna i žvejkačky :_)

Od: trtr
Datum: 21.06.16 22:35

Zdravím, zkuste si to nastavit na jídlo na 50-100,-Kč na hlavu. Je to extrém, ale když člověk musí, tak to jde.

Datum: 21.06.16 22:50

Když jsme šetřili s manželem na motorku, tak jsem měla nastavený rozpočet na 100Kč denně. Pravda, bylo to před pěti lety. Také jsme jenom dva. Třeba z kuřete jsem měla čtyři jídla, pečená stehna, něco z prsíček, ze skeletu rizoto a z vývaru toho skeletu polívku.. Další den jsem z ušetřených peněz koupila prášek na praní. Bylo to šílený počítání a fakt je, že jsem to vlastně nemusela dodržet, taky to vždycky neklaplo, ale já to pak brala jako sport a docela jsem se tím bavila. Myslím, že je to pořád lepší než si půjčit a nacpat bance desetitisíce zbytečně navíc.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.