V jakých zemích na dovolené hrozí riziko

Od: Datum: 09.06.16 06:56 odpovědí: 12 změna: 13.06.16 15:39

Chceme letos s rodinou vyrazit na last minute někam do Severní Afriky - Maroko, Tunis, Egypt. Nejsme si ale jistí, jestli je tam bezpečno pro turisty a kde to riziko nebezpečí číhá více? Nevíte někdo, jestli byla vydána nějaká mapa rizikových oblastí se stupni ohrožení turistů v barevném rozllišení? Všeobecně se říká, alespoň CK. to tvrdí, že v prázdninových známých destinací se není čeho obávat, jelikož manažér cestovky monitoruje situaci a včas informuje delegáty o nebezpečí v danné lokalitě. Tak zvažujeme, kam jet na letošní dovolenou k moři. Last minute jsou teď velice výhodné cenově, dalo by se říci na historickém minimu.

doplněno 09.06.16 08:40:

Napadlo mne, jestli není bezpečnější zůstat u moře raději někde na jihu v Evropě než Severní Afrika.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 09.06.16 07:08
avatar

Dobrý den, nebezpečí na Vás může číhat už cestou na letiště nebo tam letadlo ani nedoletí. Takže, pokud chcete cestovat, tak se nesmíte obávat. Naše CK spolupracují s MZV, resp. dodržují jeho doporučení a také znají situaci na místě. Na stránkách MZV je informace o případném nebezpečí v dané lokalitě a nedoporučení tam cestovat. Ovšem, když si zakoupíte zájezd, tak už se situace může změnit (CK na to reagují a nabídnou třeba jiné místo). Já bych řekl. že Egypt je problematický asi nejvíce. Zdravím!

doplněno 09.06.16 07:14:

http://www.mzv.cz/jnp/cz/cestujeme/index.html

doplněno 09.06.16 08:46:

Odkaz jsem Vám vložil a více pro Vás udělat nemohu. Jestli se budete takto rozhodovat a stresovat, tak volte rekreaci tuzemskou, která je zatím bezpečná. Svět není pro Vás vhodný, protože na to je nutné mít "koule". Zajímavé je, že např. Němci jezdí stále a po celém světě, užívají se dovolenou a zbytečně nepanikaří.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 09.06.16 08:40
avatar
Co rict? Kdyz jste ve spatnem miste ve spatnou dobu , tak se neco zleho muze stat i pted barakem.
Tyto destinace jsou nyni nejlevnejsi , nikdo tam nechce a lide maji strach.
V techto destinacich je velke riziko ter. utoku na letadlo , na letiste nebo na tur. destinace. Proto to zvazte dusledne. Uvidite dost policajtu a armady ozbrojene jak na letistich tak pri hotelu...
doplněno 09.06.16 08:49: Jo je to lepsi. Treba hlavne v Recku nebo v Italii. Jen pozor at vas nezavrou do uteceneckeho tabora , jako imigranta...
Ono experti rikaji , ze banda do severni afriky ma strach , jih evropy zas imigrati. Takze bude festovne lidi v chorvatsku (to zas krasne vse zdrazi) a v bulharsku...
Uvidime jaka bude realita.
Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 09.06.16 09:04

... pravděpodobnost, že budete zrovna na místě útoku je menší, než že právě váš vlak potká na přejezdu spěchající kamion ...

Víte, že ještě před 20 lety v Evropě útočili evropští teroristé? Říká vám něco IRA nebo ETA?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.06.16 09:09

Když tak čtu Váš dotaz, nejlépe poradí v cestovce ve které si budete kupovat dovolenou. :) Máte pravdu, že ceny do těchto destinací jsou na historickém minimu a jako bonus zdarma budete možná v televizi..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jezevec*
Datum: 09.06.16 09:10

Reknu ti to takhle. Německý cestovky dnes nabízí zájezdy do Egypta nabo Tunisu s all incluzive včetně letenek do čtyřhvězdy na 14 dní kolem čtyř stovek (EUR). Víš proč? Protože tam nikdo nechce jezdit...

Já osobně bych tam nejel ani za stovku...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.06.16 09:55

Když se na to díváte takhle, tak určitě nikdy nepojedete na Moravu, na jedno nejnebezpečnějších míst v Evropě. Jen letmo vzpomenu na 8 obětí jedno střílejícího magora v Uherském Brodě nebo 6 obětí druhého šílence útočícího plynem v paneláku ve Franštátě ...
Věřte selskému rozumu a ne tomu, že vám české cestovky a zamini budou podávat relevantní informace. Když západovropské cestovky hned po útoku zastavovaly prodej a jejich zamini nedoporučovala cesty, tak české cestovky i MZ hlásily, že v letoviscích nic nehrozí a zájezdy rušit nelze.
Od severní afriky mne víc než teroristi odrazuje faraonova pomsta.
Jestli bych teď někam nešel, tak na fotbalový stadion při MS ve Francii.

Tohle vlákno ukazuje, jak snadno manipulovatelné stádo jsme.
Vzpomenete si ještě na aféru s bakterií E.coli, díky které jsme i v CZ supermarketech měli krásnou levnou zeleninu původně určenou pro německý trh?
Kolik lidí ji vůbec nekupovalo a jak ti ostatní drhli okurky i před okrájením, melony před rozkrojením a hrášky po vyloupání? A kolik z nás si tu okurku před nebo po okrájení umyje dnes?

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 09.06.16 10:03

Rozhodně bych letos necestovala do Tuniska a Egypta,také Turecka. Turist.letoviska jsou např.v Maroku v pořádku.Pokud Vaši rodinu láká skutečná Afrika - odcestujte např.do stř.Afriky ,také Zambie je bezpečná - loni jsme byli -je to úžasná země. Samozřejmě v úplném bezpečí nejste nikde - všude jezdí auta,žijí zvířata mnohdy jedovatá,jsou komáři,zloději /jednou okradli ve Španělsku naši delegátku-vlezli jí do pokoje oknem/, a další nebezpečí..Připravte se na cestu řádně např.očkováním,dodržujte bezp.pokyny např.pití vody,nechoďte sami do nedoporučovaných míst,neochutnávejte na ulici místní speciality - na vše Vás upozorní delegát.Krásná je i Madeira - tam se chystáme letos.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.06.16 12:12

Mě tyhle lokality nelákají, nicméně jsem někde četl, že se snad místní chytili za nos a plánují turistické oblasti lépe zabezpečit. Na druhou stranu je otázka, do jaké míry to lze udělat a navíc si nedokážu představit trávit dovolenou v uzavřeném hotelovém komplexu pod dohledem ostřelovačů a nemoci vyrazit třeba autem do okolí.

Osobně preferuji spíše jižní Evropu a ideálně na ostrov mimo trasy uprchlíků. Pokud už Afriku, tak tu opravdovou o kus jižněji s přírodou, zvířaty apod. Ale na takovou dovolenou je naše dcera ještě malá. To si ještě pár let odpustíme.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ludmilaj
Datum: 09.06.16 19:17

Jak tady slyším názory většiny, tak asi nemá cenu nad tím moc přemýšlet, kde je větší riziko nebezpečí, neboť je to nepředvidatelná údálost, stát se na cestě praxticky může cokoliv a komukoliv. Ve větší míře, jak jde o nějaký ter.útok, tak asi záleží, jak ta danná země má silné ozbrojené složky, které v případě nebezpečí dokáži zakročit. Četla jsem teď takovou zprávu, že v Egyptě ti útočníci brutálně zmasakrovali osm policistů. Rostříleli jejich vůz, nepřežil nikdo. Tady u nás by si to nikdo nedovolil, že by za to šel bručet na dlouho. Tam je asi vše volnější a nekladou tak důraz na bezpečnost si myslím, ale nevím.

Datum: 10.06.16 09:53

Akceschopnost čeké policie a armády? V Uherském Brodě útočník roztřílel v restauraci 8 lidí a policajti se dohadovali, kdo tomu má vlastně velet a odkud má přijet zásahovka, protože vrtulníkem může lítat jenom ministr nebo policejní prezident.

Včera v centru Prahy házel šílený cizinec ze střechy na kolemjdoucí i policajty kameny a cihly a policie s ním celý den vyjednávala. A když se aktivisti přivazovali na Šumavě ke stromům, tak je zásahovka odstřihla a použila hmaty (i na ženy); na aktivisty s tibetskou vlajkou na sloupech na Zemanově třídě si během několika minut zajistili plošinu.

A česká armáda? Ta je připravená k pomoci UŽ 14dní po povodních nebo měsíc po výbuchu muničních skladů. ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pp
Datum: 13.06.16 15:26

Aktuální zkušenost - hotely poloprázdné, část služeb či atrakcí kvůli nedostatku turistů a tedy i obsluhujícího personálu nefungovala, mírně horší jídlo a jeho množství, prakticky zákaz opouštět rezort, výlety s ozbrojenou ochrankou.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.06.16 15:39
avatar

To co máte napsané v osudu, to se splní, nebezpečí číhá i doma,spadne střecha, přejede vás řidič na přechodu, chcete-li moře, riskujte.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.