Jak vytvořit doklad o provední práce

Od: Datum: 08.06.16 21:13 odpovědí: 9 změna: 21.06.16 22:36

Dobrý den,

jelikož jsem čerstvý řemeslník a začínám se živit sám jako OSVČ, chtěl bych se poradit jak mám fakturovat provedenou práci? Mohu vypsat fakturu, když to bude v řádově sto korun? Případně nějakýformulář, kde který koupím v papírnictví - jaký?

Poté se chci zeptat, zda musím u každého dokladu napsat jméno a přesné bydliště, komu jsem dělal opravdu, nebo stačí jen heslovitě do hlavičky např. "pan. Žižka, Praha"?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: uska®
Datum: 08.06.16 21:54

Může být vypsána faktura, ale na drobné opravy je lepší si koupit v papírnictví - příjmový doklad, je to blok (nejlépe bez číselné řady a číslovat si je sám).

ANO, na každém dokladu musí být přesná adresa zákazníka.

doplněno 09.06.16 09:01:

hennessy - můžete vaši odpověď rozvést? Proč jsou to nesmysly? Kde si to přečtu?

Pozn. - dle vyjádření FÚ paragony ( ne příjmové doklady) nejsou určeny pro řemeslné práce pokud nejde pouze o prodej zboží, náhradních dílů atd..

K dotazu - nemáteli na fa č. popisné, nedělejte z toho vědu, buď jej dopátrejte a dopište a nebo víte, že příští faktura už bude OK. Za pár chybějících popisných čísel na fakturách flastr nedostanete. Zde jde o to, že FÚ si může ověřovat pravost zakázky ( zda byla účtována v celém rozsahu) a pokud chybí adresa, mají to složitější.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: hennessy
Datum: 09.06.16 00:43
Nesmysly - nebrat vážně.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: demik
Datum: 08.06.16 22:18

Děkuji, já jsem již nějaké zakázky udělal na fakturu, ikdyž to byly částky ve stovkách Kč, však přesnou adresu s čísly popisnými jsem tam nikdy nepsal, vadí to?

Děkuji

Datum: 08.06.16 23:01

V tomto případě na dokladu nemusí být uváděna přesná adresa zákazníka. Nemusí tam být dokonce ani jméno.

Kupte si v papírnictví tzv. paragon nebo již zmíněný příjmový doklad a to stačí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: xy
Datum: 09.06.16 09:43
Ohodnoceno: 0x
 
Od: demik
Datum: 09.06.16 21:37

Dobrý den,

jsem z toho všeho celkem jelen

Mohu tedy vystavit fakturu a pokračovat v číselné řadě ikdyž je to částka ve stokorunách a nemusím na fakturu uvádět přímo jméno a bydliště zákazníka?

Nebo si mám koupit příjmový doklad a začít další řadu a nemusím vypisovat konkrétního zákazníka?

Poradíte prosím?

Děkuji

Od: uska®
Datum: 09.06.16 21:44

Tak ještě jednou polopaticky.

Budete mít dvě číselné řady. Jednu na faktury, vypisovat je budete v případě, že vám peníze zákazník pošle na váš účet. Faktura může být vystavena i na jednu korunu. Na faktuře musí být adresa zákazníka.

Druhou číselnou řadu budete mít na příjmové doklady, zde také nezáleží na kolik Kč bude vystaven, ale platba proběhne v hotovosti. I zde musí být adresa zákazníka.

----------------------------------

Lze mít i jednu číselnou řadu faktur a příjmových dokladů, ale pro začínajícího živnostníka to bude pro vás složitější. I na fakturu lze platbu provést v hotovosti, ale nekomplikujte si život. Na vše dojdete a příští rok si uděláte svůj systém.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: demik
Datum: 21.06.16 21:30

Dobrý den,

děkuji vám za všechny rady, budu dávat faktury i na stokorunové částky s platbou hotově, snad to nebude vadit, v číselné řadě budu pokračovat pořád dále.

Chtěl bych se zeptat, pokud bych provedl práci řádově ve stokorunách osobě která podniká, však udělal jsem jí práci v domě pro její potřebu, musím uvádět na faktuře kromě jména a přesné adresy její IČO i DIČ, když se jedná o práci, kterou jsem udělal pro ní, ne pro její účel podnikání?

Děkuji

Datum: 21.06.16 22:36

Vy jste snad nic zde nečetl.. Adresu ani označení zákazníka ve Vašem případě uvádět nemusíte. Bez ohledu na to, zda je to firma, fyzická osoba podnikatel nebo nepodnikatel. Když jdete nakupovat do obchodu, tak taky nikdo po Vás jméno a adresu nechce...

Popsáno to máte např zde: http://www.jakpodnikat.cz/faktury-doklady.php

Adresný doklad musíte řešit jen v případě, že byste byl plátcem DPH a vystavoval doklad nad částku 10tis vč. DPH, respektive to by řešil příjemce dokladu, ale to Vás netýká.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.