Nabídka práce - jak se zachovat v té staré?

Od: Datum: 08.06.16 18:26 odpovědí: 27 změna: 09.06.16 20:37
avatar

Zdravíčko, otázka je zatím pouze hypotetická. V práci mám zkrácený úvazek, ze kterého díky dennímu dojíždění tak tak vyjdu, a to včetně druhého prac. poměru a brigády. Na samostatné bydlení ani to nestačí. Nyní hrozí, že mi úvazek ještě sníží, což by bylo docela likvidační. V týdnu jdu na pohovor do jiné školky, ale trápí mě, jak se v případě přijetí zachovat v současné práci.. na jednu stranu mám super kolegyně i ředitelku, velmi si rozumíme jak lidsky, tak profesně, a slíbila jsem jim ještě rok zůstat (už mě přemlouvají třetí rok, původní dohoda byla na dva roky, budou mít problém za ty peníze vůbec někoho sehnat). Na druhou stranu ta pohoda a poděkování za mě nic nezaplatí a každý měsíc řešit, jestli vyjdu, už mě za ty roky nebaví. Vlastně lítám jak hadr na holi, ale úvazek nedorovnám.

Brali byste to jako podraz? :/


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: jmlc®
Datum: 08.06.16 18:31
avatar

"a ještě sníží..." - Takže se nedivte, že to nebude nikdo chtít dělat... Pokud budete mít lepší práci, prostě přijdete a budete chtít ukončení dohodou. Když se budou divit, přesně ta třetí věta od konce je ta pravá - "potřebuji platit účty a výplata od vás mi na to nestačí"

Pozor ale na tu možnost neuvolnění ve výpovědní lhůtě - je nutné tyto možnosti řešit ještě před podpisem nové smlouvy s novým zaměstnavatelem.

doplněno 09.06.16 14:19:

Ten problém s dvouměsíční výpovědní lhůtou naťukli i ostatní - pokud je zaměstnavatel svině, dokáže vám nařídit práci na další 2 měsíce. Pokud nepřijdete, může po vás požadovat náhradu škody ... Ale to bývá spíše v soukromém sektoru. Jednou jsem to zažil a kvůli kreténovi šéfovi (bez pardonu) jsem přišel i o novou práci...

doplněno 09.06.16 20:39:

Kdyby to neklaplo, třeba se někde najde koruna navíc a paní ředitelka dá místo snížení "odměnu" - osobní ohodnocení... Aby vás tam udržela. *palec*

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 08.06.16 18:37
avatar

Zdravím, sami jsou si vědomi žalostné situace a všemožně se snaží, aby mi úvazek krátit nemuseli... bohužel nová nařízení ministerstva hází klacky pod nohy a zřejmě to nedopadne. No, i kdyby to dopadlo, pořád to není celý úvazek, že... na tomto postu vydržely učiteky vždy tak rok, dva, pak šly za lepším.

Myslím, že díky dobrým vztahům by případný odchod nebyl až takovým problémem... to neuvolnění ve výpovědní lhůtě znamená co? A za jakých podmínek to může nastat?

Datum: 08.06.16 20:19
avatar

Doporučila bych Vám zajít za ředitelkou a vyložit jí situaci. Můžete jí říct, že z toho platu sotva vyjdete, ale jednak ji to nemusí zajímat, jednak jestli va Vás peníze nedostane, tak Vám je nemůže dát - není to v její moci. Takže musí být připravena na možnost, že to lidi nebudou chtít dlouhodobě dělat. Řekněte jí, že se Vám naskytla možnost lépe placené práce. Že byste odešla nerada, ale účty platit musíte a jíst taky. A zeptejte se jí, jestli by Vás pustila na dohodu. Pokud řekne, že to není možné (je to její právo), je zase ovšem Vaše právo dát výpověď. Jestli pracujete ve školství, je červenec a srpen ideální měsíc pro běh výpovědní doby - čerpají se dovolené atd. Naplánovala byste si třeba dovolenou na posledních 14 dní v srpnu a nic Vám nebrání nastoupit už u nového zaměstnavatele.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.06.16 14:22
avatar

Tak školka stejně jede jen část července, zbytek měsíce vybíráme dovolenou, a v srpnu máme zavřeno...

Datum: 08.06.16 18:31
avatar

Dobrý den,

Pokud máte novou práci jistou berte v úvahu, že současný zaměstnavatel může chtít abyste pracovala i nadále po dobu výpovědní lhůty, nebo než si sežene náhradu. Je sice možné ukončení dohodou ze dne na den z vaší strany, ale riskujete záporné hodnoceni v doporučení.

Pokud se dá s vedením školky mluvit, nic netajte a zavčasu to řeště.

S pozdravem

Hans S.

doplněno 08.06.16 18:35:

Podraz určitě ne...někdo přeci musí platit vaše účty. Paní ředitelka to zjevně nebude.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 08.06.16 18:39
avatar

Děkuji, je samozřejmě dobře možné, že se na pohovoru tak nezalíbím a nic z toho nebude, v tom případě by se nedalo už nic dělat... výpovědní lhůta čítá 2 měsíce, tudíž by to neměl být až takový problém. Jak jsem psala, pokud pohovor dopadne, určitě nehodlám nic tajit. Práce je sice skvělá a kolegyně úžasné, ale jako normální člověk také potřebuji žít jako dospělý člověk.

Od: jh®
Datum: 08.06.16 18:36
avatar

Odpověděla jste si vlastně sama...

Určitě to není podraz, práce vás musí nejen bavit, ale taky by vás měla uživit. Myslete především na sebe... A domnívám se, že realisticky uvažující kolegyně i ředitelka pochopí vaše důvody případné "změny dresu".

doplněno 08.06.16 19:01:

Sliby se slibují, ale složenky (ty krávy zelený) nepočkají. A když jste si slibovali, nebyla o zkracování úvazku (a nižší výplatě) řeč. Situace se změnila.

Ale jak radí někdo dole... počkala bych na výsledek pohovoru a teprve potom řešila dohodu, výpověď atd.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.06.16 18:40
avatar

Děkuji, právě pořád nevím, přece jen jsem jim to slíbila... jenže jsem netušila, že se bude zkracovat úvazek, to je novinka. Kolegyně uvažuje naprosto realisticky, naštěstí, a věřím, že ani s ředitelkou nebudou případné potíže - i když .. ;).

Od: ben®
Datum: 08.06.16 18:37
avatar

Dobrý den, být Vašim nadřízeným, tak bych to asi jako podraz bral - ovšem, jako podraz vysvětlitelný, pochopitelný, omluvitelný a logický. Zkrátka, bylo to krásné a bylo toho dost. A jinak - myslete raději "sobecky" na sebe. Zdravím!

doplněno 08.06.16 18:53:

Pokud odejdete, tak až potom poznáte, jak výborný to byl ženský kolektiv. Možná bude i nějaké kamarádství přetrvávat, ale také nemusí, resp. možná se i něco o sobě dozvíte (od jiných).

doplněno 08.06.16 19:01:

Založte si vlastní školku - na místě, kde je hodně dětí a málo míst ve školce. Budete šéfovat a svým pánem, resp. paní. Případně si pořiďte nějakou agenturu přes hlídání dětí. Nebo to vše hoďte za hlavu a volte zcela jiný obor, kde lze vydělávat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.06.16 18:42
avatar

Děkuji, no, i když pochopitelný a omluvitelný, pořád podraz *mala*... jenže takhle se fakt nedá moc vyžít :/.

doplněno 08.06.16 18:54:

Nebyla bych první, kdo odejde, a i tak má výborné vztahy s bývalými kolegyněmi ;).

Datum: 08.06.16 18:42
avatar
Celej život se řídím tím že jakmile se najde práce kde mi daj větší vejplatu a práce se mi zamlouvá tak prostě du
Poplácávání po zádech,a kamarádský kolektiv mi složenky nezaplatí
A pokud to nejde dohodou a nový zaměstnavatel je ochoten počkat tak holt ty dva měsíce to vydržim
Vono pokud se zaměstnanec neozve je milej a drží ûsta tak proč mu přidávat *smich*
Z tohodle už sem dávno vyléčen a vim že ve většině firem je jim to uplně fuk a místo aby kapku přidali na vejplatě tak radši nechal slušnýho a dlouholetýho člověka s praxí odejít jinam bohužel
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.06.16 18:44
avatar
Děkuji, to je právě ono, co říkáte. "Poplácávání po zádech,a kamarádský kolektiv mi složenky nezaplatí". Na druhou stranu, mít dvakrát větší plat, a nad sebou mrchu ředitelku, co má kamarádka, neustále problémy, buzerace atd. (učitelky se tam docerla střídají, nikdo to nechce snášet dlouho), taky není můj sen.Ředitelka by ráda přidala, ale nemá z čeho - obec je malá, školka jednotřídka, tabulky ministertva hovoří jasně - pokud je méně dětí (což je stejný čas a stejná práce), tak úvazek dolů.
Datum: 08.06.16 18:54
avatar
Proto si člověk musí o tý práci zkusit i něco zjistit,poptat se po známejch,nebát se pozeptat zaměstnancú
Taky se mi stalo že sem narazil na nadřízeného s ktetým sem si nerozuměl ,tak sem si našel jinou práci a v klidu přešel jinam
Jinak já sem spíš pro to aby ste o umyslech odejít pomlčela ,má zkušenost pravý že je lepší se tim nechlubit nedělá to dobrotu a je tu i možnost že se to projevý třeba i na prémiích
Osobně bych našel práci a až to bude tutovka podal na konci měsíce výpověd a nák se stim nikde nechlubil
Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 08.06.16 18:56
avatar

Jak říkáte, nedjřív trochu obkoukat... z toho důvodu jsem ani nenapsala do jiné školky, kde se též uvolnilo místo, neb mám hned z několika stran potvrzeno, že místní ředitelka je dost mrcha.

Určitě se pohovorech nehodlám nikde chlubit, jen sdělím, zda mi nabídli nebo nenabídli místo...

doplněno 08.06.16 19:01:

Jojo, mám rozhozených víc sítí, tak uvidíme *placni*

Datum: 08.06.16 18:59
avatar
Klidně se nebát a obšlápnout si povícero prací najednou a pak si vybrat tu která mi bude vyhovovat nejvíc *palec*
A samozřejmě odejít až tehdy když je to s novou prací jisté na 110 procent *smich*
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.06.16 18:50
avatar

Při dobrých vztazích bych tvoje rozhodnutí chápal a přál ti to. Rozhodně nelze brát jako podraz, když někdo dostane šanci a jde za svým cílem.

Držím palce. *palec*

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 08.06.16 18:51
avatar

Děkuji, jsem ráda, že to někdo vidí i takhle. :)

Datum: 08.06.16 18:55
avatar

Zdravím. Vy jste to sice slíbila, ale podmínky byly jiné. O snižování úvazku nebyla řeč a pokud k tomu dojde, pak je pochopitelné, že za takových podmínek hledáte něco jiného co by Vás uživilo. Já bych to jako podraz nebrala, účty nepočkají a podmínky se změnily ve Váš neprospěch. Tak se podle toho musíte zařídit, což se pochopit dá.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.06.16 18:57
avatar

Děkuji, vidím to stejně. Mrzí mě to, ale bohužel se nebude dát jinak. Samozřejmě, pokud nové místo nevyjde, musela bych zůstat, pořád lepší něco, než sedět na pracáku za ještě méně.

Datum: 09.06.16 11:23
avatar

Souhlasím s Kapkou.

Vy jste slíbila zůstat za určitých podmínek, které ale zaměstnavatel mění.

Snížení úvazku vnímám jako podraz ze strany zaměstnavatele...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vilik
Datum: 08.06.16 19:24
Dobrý den, asi teď máte pocit, že zrazujete kolektiv, který se k vám chová tak dobře a kdyby mohli, určitě by nabídli lepší podmínky. A že není jejich vina, že vás musí ještě víc znevýhodnit. Navíc jste jim slíbila spolupráci a práce vás tam baví.
Jenže vy se na to musíte podívat i z jiné stránky. Mají vás rády natolik, aby se pro vás našlo pár hodin navíc? Aby každá z nich šla a nabídla vám třeba finanční příspěvek? Těžko.
Můžou vás politovat, ale žádná se svých peněz nevzdá. Musíte začít fungovat také tak. Něco umíte a chcete dělat a chcete za to mít zaplaceno. Loučení bude těžké, ale nebojte, najdete jiný skvělý kolektiv a stýskat se vám nebude. A když ne, půjdete zas dál, až se vám někde zalíbí.
Mám zkušenost, že každý řekne, že je škoda, když někdo oblíbený jde do důchodu. Pár dní se o tom mluví a za měsíc si na něj nikdo nevzpomene. A když přijde za půl roku na návštěvu, nikdo na něj nemá čas. Pár vět a už zdržuje. A jeho místo je obsazené.
Stejně tak při nemoci, úrazu. Každý je nahraditelný, ani se nenaděje. Znám pár lidí, co zestárli v práci, neměli skoro žádné volno, protože je firma pořád potřebovala, nakonec je nahradil někdo zdravý a mladý a jim zbyly oči pro pláč a 5 let do důchodu.
Prostě musíte myslet především na sebe, pak až na ostatní. Vy potřebujete bydlet, mít peníze na rodinu, užít si život a postarat se o zajištění na stáří. Jestli není písemná dohoda, navíc se mění podmínky k horšímu, je čas jít dál.
Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 08.06.16 20:53
avatar

Nebrala bych to jako podraz - každý jsme nahraditelný. A na zbytek otázky znáte Martino sama, já osobně bych šla pryč.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hjgh
Datum: 08.06.16 22:40
Berte to tak:
1) Kdyby se oni potřebovali někoho zbavit, tak nebudou váhat hodit vás přes palubu. Tak je to v zaměstnání vždycky.
2) Všichni pracujeme hlavně pro peníze a jestli mate možnost si prilepsit, tak jděte do toho. A jestli nevydelavate ani dost na vlastní podnájem, tak neni nad čím váhat.
Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 08.06.16 23:29

Rozhodně bych to jako podraz nebral. Pokud vám neudou schipni nabídnout něco, co se vám vyplatí (například zkrácený úvazek, ale s rozvrhem nacpaným do jednoho dne), tak s klidným srdcem odejděte.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.06.16 12:27

Pokud bych byl v roli zaměstnavatele, měl bych na jednu stranu starosti, jak místo obsadit, nicméně na druhou stranu bych odchod chápal. Nevidím podraz v tom, odejít sice poté, co jste slíbila, že rok zůstanete, ale podmínky se změnily. Znamená-li snížení úvazku pouze to, že vám ořežou výplatu, ale práce zůstane stejná, je naprostá hloupost tam zůstávat obzvlášť v případě, že už teď třete bídu s nouzí a lepíte díru v rozpočtu brigádami. To opravdu nemá smysl.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jenda2
Datum: 09.06.16 19:43

Tady snad není co řešit ! Do práce se chodí za obživou. Jestliže vám sníží úvazek, co by jste tam proboha dělala?

Když nemusíte jíst ani platit energie, tak tam klidně zůstaňte napořád. Ale jinak se opravdu ptáte divně.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.06.16 20:37
avatar

Děkuji všem, dneska jsem to naťukla s kolegyní a sice není nadšená, ale chápe, že se taky nějak musím uživit. No, otázkou je, co bude, pokud nová práce neklapne... pořád je lepší malý úvazek než sedět na pracáku na podpoře :/.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.