Provident s.r.o.-oprávněnost pohledávky?

Od: Datum: 04.06.16 21:24 odpovědí: 1 změna: 04.06.16 21:35

Dobrý den,

Provident financial s.r.o. u mě po 13-ti letech uplatňuje pohledávku 6355.-Kč za údajně nezaplacenou pohledávku z úvěru z r.2003,kterou vymáhá prostřednictvím EOS KSI ČR s.r.o.Nejsem si vědom,že bych jim něco dlužil a tak jsem je požádal o kopii smlouvy o úvěru,doklady o nezaplacení,doklady o případném upomínání atd.Ani po několika urgencích mě neodpověděli.Zato mě EOS stále uhání o zaplacení a vyhrožují narůstajícími úroky z prodlení.Co mám dělat?děkuji za radu.Miles52.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 04.06.16 21:35

jestliže je pohledávka z roku 2003, tak je skoro deset let promlčená. Můžete firmě EOS zaslat dopis, kde uvedete skutečnosti, které jste uvedl zde - půjčka není Vaše. Potom vyčkat na reakci. Kdyby Vás firma zažalovala, tak se odvoláte - za prvé promlčení, za druhé - půjčka není Vaše. Kvůli promlčení to soud shodí ze stolu. Ale pro Vás současná situace znamená to, že jste veden v registru neplatičů.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.