Přemíra beta-karotenu

Od: Datum: 04.06.16 15:22 odpovědí: 14 změna: 06.06.16 11:52
Dobrý den. Chtěla bych se vás zeptat, zda máte zkušenost s nadmírou beta karotenu a nažloutlou pokožkou. Asi před dvěma lety jsem měla opravdu hodně žlutou pokožku z mrkve a rajčat, a tak jsem je zcela přestala na radu lékařky jíst. Problém se zmírnil, ale nevymizel, tudíž mám stále dost nažloutlou pokožku. Na internetu jsem našla, že hodně beta karotenu má ještě špenát a brokolice, ale to vůbec nejím. Nenapadá vás, čím by to ještě mohlo být? Jím denně asi dvě vajíčka a celkem dost okurků, oříšků a mléčných výrobků, ale tam jsem souvislost nenašla.
Děkuji, Tereza

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: wamp®
Datum: 04.06.16 15:59
avatar

Viz zdroj : http://dieta.vitalia.cz/clank…/vitamin-a-betakaroten-mrkev/

Tzn.,že přebytky vitamínu A se ukládají v játrech.Proto jsi stále žlutá.Nechej si udělat rozbor krve,to bude jistější.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.06.16 22:21
avatar

Co testy na žloutenku? Nebo nemocný žlučník - tedy ucpaný kameny nebo pískem žlučovody, člověk je pak žlutý skoro do oranžova..Zajděte na odběry krve. Jiné potíže nemáte? Co bělmo očí? Také žluté? Jazyk není povleklý hnědými skvrnami?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hk
Datum: 04.06.16 22:29

Abyste žloutla z karotenu, to byste musela jíst kilo mrkve denně. Problém je úplně jinde, než nadmíra beta karotenu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: tereza508
Datum: 04.06.16 23:07

Ale mně bylo před těmi dvěma lety řečeno, že ho mám přemíru. Kůže není rozhodně tak žlutá jako při žloutence, ani bělmo žluté nemám, ale v porovnání s ostatními lidmi je tam rozdíl výrazný dost.

Od: wamp®
Datum: 05.06.16 18:01
avatar

Terezko,umíš číst?

Tak si přečti můj odkaz viz výše.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.06.16 21:09
avatar

Omlouvám se, ale budu souhlasit s tazatelkou. Mám kamarádku, chtěla za prvé hubnout a pak jíst jenom zdravě a cpala se převážně mrkví. Asi po dvou letech tohoto jídelníčku úplně zežloutla. Celá! Pleť úplně žlutá i na dlaních rukou. Také blbla s jógou a vyzývala slunce a tak dál. Prostě propadla nějakému módnímu šílenství. Zhubnout se jí samozřejmě podařilo, ale nastoupily jiné zdravotní problémy. Mimo jiné to zežloutnutí kůže. Mohu zodpovědně říci, že jí trvalo víc než rok, než se jí vrátila normální barva pokožky.

Myslím, že byste měla začít jíst pestrou stravu a ne se soustředit pouze na určité druhy stravy. Píšete, že teď jíte hodně okurek, oříšky a mléčné výrobky. A také dvě vajíčka denně. To není určitě dobře. Zase jste si vybrala jiný extrém místo té mrkve. A přitom můžete jíst všechno, ale s mírou. Jestli budete takto pokračovat, budete mít opravdu zdravotní problémy. Nikdy jsem nebyla tlustá, spíše naopak, ale jedla jsem všechno. Maso, zeleninu, ryby, sýry a tak dál. Ale jím třikrát denně. Snídaně, oběd, večeře. Nikdy nic mezi jídly. Nemám mezi jídly na nic chuť. Prostě mám hlad ráno, v poledne a večer. Je to o zvyku. Vím že mnozí radí jíst několikrát denně v případě hubnutí, ale moje zkušenosti s tímto režimem u druhých, mých známých, se nesetkal s úspěchem. Žádná nezhubla a nejenom to, byly úplně posedlé tou časomírou, kdy už budou něco moci sníst. Je to blbost tyhle všechny režimy na hubnutí, protože člověk vstane ráno z postele a celý den nemyslí na nic jiného než kdy bude moci něco sníst ve správnou dobu, aby zhubnul.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: tereza508
Datum: 06.06.16 11:42

Ale to jste mě asi trošku špatně pochopila. Já jím opravdu hodně pestře, akorát jsem zmínila potraviny, které mám v jídelníčku denně, protože je mám hrozně ráda. To ne, že bych jedla každý den na snídani vejce, na svačinu okurku a na večeři mléčné výrobky. Jen jsem přemýšlela nad potravinami, kterých jím hodně, kdyby tu náhodou někdo tušil, že by to také mohly způsobovat :) Mám ráda zdravý životní styl, ale to určitě neznamená, že by chyběla pestrost, každý den jím něco jiného, akorát zmíněné potraviny zařazuji skoro denně. Tu mrkev jsem jedla dřív na kila proto, že mi moc chutnalo, jak je sladká a měli jsme jí doma spousty. Ale děkuji za vám za názor :)

Datum: 05.06.16 22:12
avatar

Jiné potíže opravdu nejsou? Já byla žlutá při anémii. Několik roků jsem chodila na transfuze, takže odběr krve, jak se tu už radí, je opravdu na místě.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: tereza508
Datum: 06.06.16 11:43

Opravdu žádné jiné obtíže nezaznamenávám, ale pro jistotu si odběry nechám udělat, děkuji :)

Datum: 05.06.16 22:19
avatar

Dvě vejce denně jsou moc. Když už, tak jenom bílky. Žloutek také obsahuje vitamin A. Žloutky jsou tučné a zatěžují játra a žlučník. Orientovala bych se na ty ryby, obiloviny. Pestrá strava je základ. Jíst s mírou a všechno.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hk
Datum: 05.06.16 22:21

2 vejce jsou moc? Co třeba pít destilovanou vodu? Ta je lepší než kojenecká.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.06.16 11:20

hk. To snad nemyslíte vážně s tou destilovanou vodou, že ne? *bzum**bum*Vy tady záměrně dáváte rady, které mohou tazatele poškodit. Laskavě si něco nastudujte o tom, jaké následky může mít dlouhodobé pití destilované vody. Sakra člověče, Vy už opravdu začněte trochu přemýšlet, než něco napíšete. Co rada, to hloupost *zed*

Ohodnoceno: 1x
 
Od: tereza508
Datum: 06.06.16 11:45

Opravdu doufám, že tohle myslíte jen jako hloupý žert, i když těžko soudit. Naštěstí snad nikdo není tak hloupý, aby opravdu pil destilovanou vodu. A jestli je to snad reakce na to, že jsem napsala, že jsou 2 vejce možná moc, tak jsem to zmínila proto, že je jí denně už třeba rok. Takže měsíčně to dělá třeba 70 vajec a to už není nejméně.

Od: hk
Datum: 06.06.16 11:52

Terezo, já také doufám, že nikdo není tak hloupý, aby si myslel, že mu 2 vejce denně nějak mohou uškodit.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.