Návrat z rodičovské dovolené

Od: Datum: 04.06.16 09:18 odpovědí: 8 změna: 10.06.16 01:41

Dobrý den,chci se zeptat,v září se mám vrátit z rodičovské dovolené zpátky do práce.Zaměstnavatele jsem již informovala a ten mi zdělil,že mne přeřadí na jinou provozovnu do ůplně jiného města.Má na to právo,když mám ve smlouvě výkon práce Olomouc,pouze v dodatku stojí,že má právo mě poslat na služební cestu po dobu nezbytně nutnou pro výkon práce.Chce mě poslat do Děčína,tudíž evidentně na delší dobu,než jen služební cestu!

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: uska®
Datum: 04.06.16 10:09

Kouněte se http://portal.pohoda.cz/zakon…o-materske-ci-rodicovske-dov/

Ovšem jak dlouho může trvat služební cesta netuším.

doplněno 04.06.16 10:31:

Ví někdo, jak dlouho může trvat služební cesta? Je to někde uzákoněno? Nemůže zaměstnavatel spoléhat na to, že služební cesta může trvat i pět dní v týdnu? Pak by nedělal nic proti právu. Je jasný, že tazatelku chce donutit k výpovědi.

Ohodnoceno: 0x

Od: pb®
Datum: 04.06.16 10:24
Chce se Vás zbavit a tohle je způsob, jak Vám to říct nepřímo. Z Olomouce do Děčína přes celou republiku...Zkrátka chce, abyste na podmínky nepřistoupila a dala výpověď.

Od: vilik
Datum: 04.06.16 10:24
Tady nejde o pracovní cestu, ale o přidělení práce po skončení rodičovské. On vám buď musí dát práci na stejné pozici, ne na stejném místě, nebo se s vámi dohodnout, nebo výpověď s odstupným.
Pokud vás poslal do Děčína, počítá s tím, že skončíte sama a on nebude muset dávat odstupné nebo shánět práci v Olomouci.
doplněno 04.06.16 10:44: Uska, pracovní cestu neřešte, matka do osmi let věku dítěte koná cestu jen se svým souhlasem. Když nesouhlasí, tak ji nekoná.
Tohle není ten případ.

Datum: 10.06.16 00:01

"Práce na stejné pozici" by přicházela v úvahu po skončení mateřské (MD) dovolené. (Zaměstnavatel je povinen "držet místo" jenom po dobu MD.) Po skončení RD je zaměstnavatel povinen vracejícího se rodiče zaměstnat a nabídnout mu práci odpovídající pracovní smlouvě a v místě sjednaném v pracovní smlouvě jako místo výkonu práce.

Pokud pro něj takovou práci nemá, může mu nabídnout jiný druh práce nebo práci v jiném místě. Vracející se rodič ale není povinen ani jednu z obou nabídek přijmout.

Potom by zaměstnavatel musel situaci řešit výpovědí, pravděpodobně z organizačních důvodů – s nárokem na odstupné. Pokud by zaměstnavatel neměl odpovídají cí práci ani na výpovědní dobu, šlo by o překážku na straně zaměstnavatele, za niž by náležela náhrada mzdy.

Od: vilik
Datum: 10.06.16 01:41
Máte jako vždy pravdu. Špatně jsem četl dotaz a zaměnil s MD. Nikdy by mne nenapadlo, že by to zaměstnavatel zkusil po RD.

Datum: 04.06.16 10:26

Být vámi, začnu si hledat práci v jiném podniku. I kdybyste přistoupila na jejich podmínky, najdou další klacky, které vám budou házet pod nohy tak dlouho, až se vás elegantně zbaví a vy dobrovolně odejdete sama. Tento váš zaměstnavatel evidentně nechce mít ve svém stavu pracovníků zaměstnankyně s malými dětmi...

Od: coco
Datum: 04.06.16 12:07

Muzete se odvolat na podminky ve smlouve a čelit konfliktu, jinak to zrejme chapete stejne jako reagujici radcove. Jestli chcete o misto bojovat, muzete to vyhrat, ale za jakou cenu? Nejlepe zkusit najit jinou praci v miste bydliste.

Od: susenka
Datum: 05.06.16 10:24

Může to udělat.Taky záleží odkud jste a jezdit do Děčína je pak blbost. Záleží jakou máte práci,v jaké provozovně děláte,a pokud jste prodavačka nebo nějakej zástup,tak tam v okolí určitě najdete jinou práci,pokud děláte něco lepšího tak bych se asi hájila a zůstala v tý firmě

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.