Deprese a žárlivost na mladšího sourozence

Od: Datum: 17.05.16 15:25 odpovědí: 3 změna: 17.05.16 23:57
Zdravím všechny, naléhavě potřebují pomoc.
Je mi 17 let, jsem holka a nevím, co se se mnou děje. Normálně chodím do školy, mám kamarádky, svého psa a dost zálib ( psaní příběhů, hudba, kynologie, čtení, koně ...) Přesto mám čas od času depresivní náladu, kdy brečím a mám chuť se zabít.
Taky dost žárlím na mého mladšího bratra. Nevím, jestli je to tak, jak to vidím, ale mám pocit, že jemu se v životě vše daří (v koníčkách, florbalu i ve škole. Dost často se s ním hádám, ale jsou to víceméně jen takové sourozenecké hádky.
Přesto se z toho všeho cítím vyčerpaná a nevím, jak dál.
Děkuji za jakékoliv rady.

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.05.16 15:49
avatar

Čas od času máš depresívní nálady ... nemají souvislost s tvým menstruačním cyklem? To je totiž hádavá kdejaká ženská. Podle toho, co o sobě píšeš, tak jsi normální holka, která nemá co jinému závidět. Máš kamarádky, máš psa a dost svých zálib... Tvůj brácha, je-li mladší, tak asi bude taky puberťák a to se sourozenci hádají jak o dušu... Já bycho to tak tragicky neviděla. :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.05.16 17:25
avatar

Přesně tak, to bude premenstruační syndrom.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.05.16 23:57
avatar

Tvoje potíže souvisí s tím, že máš pocit, že Tvůj bratr je více milovaný. Cítíš se v rodině jinak, jako člověk, co ho nemají rádi. Ono to sice vůbec není pravda, ale Ty jsi o tom přesvědčena, protože nechápeš, že na rozdíl od mladšího bratra mají rodiče na Tebe čím dál více požadavků a Ty to můžeš cítit jako křivdu a nelásku. Takže nepřemýšlej o sebepoškozování, jako jsou myšlenky na sebevraždu, sama si na prahu dospělosti a jistě si uvědomuješ že tím nic nevyřešíš a sen o tom, jak všichni, kteří Tě ted nechápou, budou plačky za rakví naříkat, že Tě včas nepochopili, je nesmysl. A Ty to víš.

Blíží se čas,když budeš zamilovaná a tyhle věci, jestli je brácha lepší, půjdou uplně mimo Tebe, budeš mít jiné starosti, třeba, jestli Ti vážně tohle tričko sluší víc než to druhé a co tomu řekne ten mládenec... Jsi jen zmatená dívka, ve které se probouzí plno citů které nemá komu zatím věnovat. Prozradím Ti, že prožíváš ten nejkrásnější čas a možná v životě nebudeš už tak štastná jako ted, když je Ti 17 a závidíš bráškovi...

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.