Vklad do s. r. o

Od: Datum: 03.06.16 18:10 odpovědí: 1 změna: 03.06.16 18:30

Zdravím, chystám se založit s. r. o. a nedaří se mi zjistit, jakým legálním a zároveň jednoduchým způsobem dostat do firmy peníze, aniž bych musel současně zvyšovat základní jmění firmy.

Řekněme, že si základní kapitál zvolím 1 tisíc korun (z mnoha důvodů nechci vyšší, i když peníze jsou a vlastně jsou určené i na to podnikání) a budu chtít pořídit nějaké vybavení, kancelář apod. Můj plán byl, že peníze do podnikání budu uvolňovat postupně s tím, že možná nebudou potřeba všechny a po pár měsících si firma na sebe vydělá sama. Takže jsem plánoval, že vždy nějakou částku vložím na účet jako vklad společníka, ale tím by se zároveń zvyšovalo základní jmění, což prostě nechci.

Víte někdo jak na to?

Díky K.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.06.16 18:30
avatar

Dobrý den, základní kapitál budete mít 1000 kč, což bude zapsáno v o.r. Můžete pak vložit peníze, ale už ne jako základní kapitál. A z nich fimancovat nákup vybavení, materiálu a pod.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.