Facebook a pomluvy na něm

Od: Datum: 03.06.16 09:56 odpovědí: 13 změna: 03.06.16 15:44

Zdravím vás,

včera u mne byla "kamarádka" s holkou, co k nám příští rok do devítky přestoupí...

Cšechno probíhalo normálně a přátelsky, bavili jsme se, byla sranda,...
Zlom přišel po tom, co holky odcházeli. Jedné jsem půjčila svůj mobil a ona si zašla na facebook, ovšem se zapomněla odhlásit. Už jsem jí chtěla odhlásit, když jí přišla zpráva od někoho, s kým jsem si psala taky, a jako každý naivní člověk, jsem na to prostě klikla. Nebudu vám nalhávat, pokušení prošmejdit jí prpfil jsem měla na začátku, ale po té zprávě, ... její fb mám přihlášený ještě teď třeba se dozvím o sobě nějaké šťavnaté novinky, o kterých jsem nevěděla...
Založila jsem si fake účet, abych si mohla dělat srandu z úchylů, kteří mi psali na můj osobní facebook, a pak za záměrem spřátelit se s určitými lidmi, kteří jsou její kamarádi.
No, jednomu klukovi jsem řekla že jsem fake, ale bavíme se spolu, ten druhý? Tak toho má moje milá kamarádka na fb pod přezdívkou bráška. A s tím brášou, si ze mě dělali srandu, když jsem se chtěla zpřátelit.
Zjistila jsem tedy, že ačkoliv denní nadávky, posměšky a pomluvi od spolužáků se buďto přemístily na facebook do soukromích zpráv, nebo u nich většinou zmizeli. Zajímavé je, že holka, která se mi nikdy nesmála, mě vlastně odjakživa pomlouvala právě na tom facebooku. A to se mě kolikrát zastala... Hmm, asi jsem si mohla všimnout, že je stejná i u mě, když s ostatníma se přátelí, přitom když jdou o metr dál, hned řekne jak je nesnáší...
Takže mezitím, co jsem si psala s jejím ,,bráškou,, a s ní, ona si psala o mě, a jak se chtějí oba zbavit mých zpráv. Proč mi to jednoduše nenapsali? Taky mi mohli napsat: ,,Hele sorry, jseš nudná, čau." nebo ,,Nechci si s tebou psát, nepiš."
Popravdě, mě by to nevadilo. Nechtějí si psát oni? Napíšu opravdovým kamarádům, které jsou bohužel, kvůli takovýmto krysám zanedbávala. Ty hodiny, co jsem s kamarády mohla strávit venku..

Každopádně, já mnohokrát ani kamarádce nenapsala první, jen odpovídala, ale přesto, si psala s bratříčkem, jak se mě snaží zbavit, a ten ji zase prosil, aby ho mě zbavila.
Dneska ráno, jsem si před pár minutami deaktivovala facbook. Nejspíše mi přináší jen smůlu, a já nemám zapotřebí, aby mě jakkoliv dotyčná mohla kontaktovat. Mám jí říct, ať si vymaže mé číslo? Ve škole se chová, jako nejlepší kamarádka, ale přitom je a mobilu a dělá si srandu z mladších kluků, nebo pomlouvá mě, a mé spolužáky.
Jak byste ve škole na ni reagovali vy? Mám v plánu, si jí nevšímat a když se zeptá proč, jednoduše ji odpovím, že s někým, kdo is hraje na kamarádku, se bavit nehodlám... Každopádně, kdybych neovládala vztek, což nejspíš při pohledu na ni ovládnout nemusím, tak bych jí nejspíše pěkně urazila a vysmála se jí, jak je ubohá, že člověku nemůže říct do očí, že nemá zájem se s ním bavit...


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.06.16 10:45
avatar

Krásný příklad toho, že nemáme strkat nos, kam nemáme. Pak se nesmíme divit, že se dozvíme něco, co jsme vědět nechtěli. Máte proti ní nějaké výhrady? No tak jí to řekněte do očí. Nezapomeňte jí ale také říct, odkud máte informace. A že se nechová jako kamarádka? No vždyť Vy taky ne! Kamarádky si vzájemně po soukromých zprávách nešmejdí. Že je ubohá? No možná, ale Vy v tomhle případě nejste o nic lepší.

Mimochodem - víte, že je Vaše počínání trestné?

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 03.06.16 11:07
avatar

Souhlas s každičkým slovem. *palec*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: empe®
Datum: 03.06.16 11:31

Fajn, to že to je trestné nevím, teda, teď už jo...
Já jí ale nehodlám nic nijak nalhávat, nepomlouvala jsem ji, nedělala si z ní srandu. Kdežto ona mne bere jen jako jakousi loutku, které se může vybrečet na rameni a pak z ní dělat největší trapku světa. Fajn, možná jsem trapná, možná svým způsobem ubohá, ale rozhodně jsem ráda, že jsem si to přečetla. Je fajn vědět, kdo je váš přítel a kdo ne, kdo si z vás dělá jen prdel... A chtěla bych poradit, zda se k ní mám chovat, jako se nic nestalo, nebo jí jednoduše říct, že se má odhlásit, když chodí na cizí mobil, navíc pokud je to mobil někoho, koho vlastně nenávidí a má ho za odpad. Opravdu, je velice hezké, dozvědět se, že vás vlastně jen využívá k prospěchu. Těch věcí, jak si pomohla, díky mě. Opravdu lituji, že jsem jí kdy důvěřovala. Ale rozhodně nelituji svého šmejdění...
Schválně, kdyby se vám rozkliklo na vašem mobilu, od přihlášení nějakého vašeho kamaráda ve zprávě : Ta xxx je ale pitomá, dívej, co mi píše, co si myslí, a víš co říkala?
Prostě jsem se na to podívat musela...
A trestný netrestný, myslím si, že zavřít čtrnáctiletou holku můžou maximálně do děcáku.


doplněno 03.06.16 11:34:

A když ze mě má natolik srandu, divím se, že mi vůbec kdy pomáhala, dělala to kvůli tomu, aby ze mě něco vytáhla, nebo jako proč?


doplněno 03.06.16 11:38:

A že se nechovám jako kamarádka? Sorry, ale když mi tam vyjede přes celou obrazovku :Hele, ta Empe je p*** furt mi píše, zbav mě jí pls!
Tak si opravdu nejde nevšimnout... a opravdu nejde nekliknout.

Datum: 03.06.16 12:17
avatar

Svým chováním se trestáte sama. Nemyslím, že ostatní rádi s Vámi mluví, že si Vás váží, ale zároven bych řekla, že si to zasloužíte svým chováním. Vzbuzovat respekt musí člověk svým chováním, svým vzděláním, nebot vzdělávat se, na to nemusím navštěvovat VŠ, abych si rozvíjela mozek, znalosti a vědomosti a pokud se chováte hystericky, protože to, co ted děláte, že slídíte, je hysterické, tak se nedivte, že jste ve skutečnosti a budete osamělá...Nejednáte fér, ale silně unfér a to znehodnotilo Vaše kvality jako přítelkyně a člověka. Protože to se opravdu nedělá. Udělejte si těch fake profilů na fejsu hodně, určitě Vás to uspokojí...vyšší cíle nemáte.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.06.16 12:08
avatar

Tohle mi připomíná známé pořekadlo -

Zloděj křičí - chytte zloděje.

Vždyt koukám, že vůbec o přátelství nic nevíte a známé z FB považujete za přátele.

Navíc sama být opravdovou kamarádkou také neumíte. Už jenom to slídění je opravdu "přátelské" a nic Vás neomlouvá.

Ještěže mám přátele v reálu a ne virtuální, na FB, zkuste se nejdříve zamyslet nad tím, jestli by Vás ti Vaši "přátelé" podpořili, kdyby jste to potřebovala...opravdu podpořili, ne nějakými lajky, které nikoho nic nestojí.

Chceš-li mít dobré přátele, musí být dobrým přítelem...

Mám pocit že u Vás tomu tak není, proč to očekáváte u druhých? Ani o ten lajk bych od Vás nestála, to mi věřte.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: empe®
Datum: 03.06.16 12:13

Já nikdy neměla přátelé v reálu. Až později se mi omluvili za vše, takže teĎ mám opravdové přátelé asi tři. Tři, kteří mě púodpoří a pomůžou. Na FB mám přidané pouze známé a spolužáky. teda, teď už FB nemám. Nikdy jsem na něm závislá nebyla, já si raději četla. Kenže když čtete, tak jste lůzr a nikdo se s vámi nebaví, tak jsem se rozhodl pro FB. Hmm, byla to chyba, ale co, chybami se člověk učí.


doplněno 03.06.16 12:30:

Máte pravdu, všichni... přiznám to...
Jsem zlá, arogantní, domýšlivá a sobecká mrcha, která si váží jen sama sebe, své rodiny a svých přátel. Vážila jsem si i zmíněné kamrádky, ovšem potom, co na mě vykuklo jaká jsem trapná p*č* a že si na mě mají dát bacha protože jsem jejímu bráškovi chtěla úchylně psát... klesla.
Sama jsem možná, co možná, určitě ,,blbá a ubohá", ale já bych jí sama od sebe po konverzaci nešmejdila. A ten fake? Ten nápad mi vnukla, když si dělala srandu z třináctiletého kluka, jak je do něj zamilovaná, přitom ho v životě neviděla. Možná jsem tak špatná, ale v životě bych si nedovolila si někoho vytipobvat a dělat si sramdu z mladšího... Po tom, co mi řekla, že to mám taky zkusit, řekla jsem, že jedině přes fake a jedině úchylům, kteří by se vyspali s devítiletýma holčičkama... (ukázala mi jednu konverzaci s panem x kterému tvrdila, že jí je devět, no, mu to nijak nevadilo...)

rozhodli jsme se, dělat si z nich srandu a pak je bloknout... najít si tak nějaké kamarády a právě, když jsem si hledala kamarády, tak jim o mě začala psát jaká jsem hrozná a že jsem fake, přitom věděla, že pokud si budeme rozumět, i když možná nebudeme, řeknu jim, že jsem fake a můžeme se bavit na mém os. FB.
Henže když se domluvili, že mě tzv. vy*ebou a mi to černý na bílým zářilo na obrazovce...
BTW- já nejsem histerická, jsem spíše velice domýšlivá, tichá ve společenství více lidí, hlasitá ve společnosti kamarádů...

Datum: 03.06.16 12:41
avatar

Nezlobte se, ale jste především velice nedospělá, dětinská...no možná ve Vašem věku máte na to i právo, ale přece jen bych očekávala něco jako inteligenci a zdravý rozum. Ještě by Vás omlouval věk tak 11 - 12 let, ale 14? Není to tedy pravý důvod, proč Vás ostatní neberou? Je to jen na Vás, změnit své jednání a chování. Ale možná, že máte i jiné zájmy, než slídění v profilech "přátel", což by Vám asi prospělo daleko více.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: empe®
Datum: 03.06.16 12:46

Samozřejmě že mám jiné zájmy. Docela mě udivuje, že když ostatní mají milion fake a na FB sedí 24 hodin denně, je to v pořádku, člověk který má poprvé v životě fake a na fb je sotva hodinu, je ten nejhorší na světě. Ale tak to vlastně chodí, někdo být ten nejhorší musí. Těžko se chovám dětinsky, možná v případech, kde mě někdo pomlouvá, ale většinou se nechovám nijak, protože s nikým nekomunikuji.
Nebo jsem možná pochytila chování svého dvouletého a jedenácti letého bratra?

Datum: 03.06.16 13:02
avatar

Nezáleží na tom, kolik "fake" kde máte, či kolik hodin kde prosedíte, záleží na tom, jak vystupujete a jak se chováte vůči ostatním. A šmírování cizích zpráv (i když se týkají Vás) o dobré povaze nesvědčí.

Dokažte, že jste už skoro dospělá. Vemte ten mobil (nebo o čem je tu řeč), zajděte za onou "kamarádkou", ukažte jí, co se Vám nelíbí a chtějte od ní vysvětlení. Pěkně a přímo z očí do očí, žádný mail, či SMS. Když to dokážete, získáte nejen sebevědomí, ale i respekt ostatních. Chce to odvahu, ale jinak celý problém nevyřešíte.

A aby bylo jasno, chování oné "kamarádky" rozhodně neschvaluju a na Vašem místě bych si hledal jinou.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: empe®
Datum: 03.06.16 13:22

Děkuji za radu... Já se z jejího odhlásila, tak se jí zeptám, co to mělo znamenat, a nejspíše také omluvím za šmírování, i když mi to je proti srsti...

Od: coco
Datum: 03.06.16 12:56

Pišeš o sobe, ze jsi velice "domýšlivá", ale chapeš vyznam toho slova? *smich* a nenapadlo te, ze to " neodhlaseni" mohlo byt schvalne, aby ti to nemusela rikat do oci?

Ohodnoceno: 1x
 
Od: empe®
Datum: 03.06.16 13:21

Není taková, aby to podala takovým způsobem. Znám ji už deset let, od školky. Když něco někomu chce říct, řekne mu to, když ho chce využívat, neřekne a bude dělat kamarádku. Navím mi poslala zprávu a chtěla se najednou bavit..
A proč sis zrušila FB? nechceš někdy ven? Víš ta holka co k nám přestoupí je fakt divná ...

Datum: 03.06.16 15:44
avatar

Není slušné odpovídat otázkami, ale u vás mladé slečny, co máte tak hezké starosti, bych udělala výjimku...;)

A proč sis zrušila FB?...A proč ho mít? *tuc*

Nechceš někdy ven?...A proč? Ráno jsem už byla pro rohlíky..*sok*

Víš ta holka co k nám přestoupí je fakt divná ...A proč se Ti zdá divná? Je stejná jako Ty a já...:)

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.