Pošlou mě na psychiatrii?

Od: Datum: 02.06.16 20:38 odpovědí: 17 změna: 04.06.16 08:36

Píše se mi to strašně těžce a hlavně se strašně bojím co bude. Predavkoval jsem se práškama. Nic se mi nestalo, jen mi bylo špatně zvracel jsem a motala se mi hlava.Viděl mě brácha řekl sem mu že jsem něco měl ale on to řekl hned mámě takže průser. Pak sme jeli do nemocnice a oni mi dělali nějaký krevní testy a dali mi takovou infuzi to bylo včera. A že si mě tu nechaj na pozorovani ale slyšel sem doktora jak mluví s rodičema že doporučujou pobyt na psychiatrii že jsem byl suicidní A taky že to samý má i brácha v nějaký anamnéze nebo analýze nwm jestli sem slyšel dobře. No mě se něco stalo roto sem to udělal. Něco co nemůžu rodičům říct ale něco co mě totálě odpálkovalo že už nechci žít ale nehci do blazince :(. Já se tam strašně bojim vim že by t byl pobyt tak na 2 měsíce. Ale taky vim že už nikdy nemůžu do školy. Já jsem se totiž zamiloval a já jsem to řekl ale to sem děat neměl protože bohužel no prostě to není holka.Je to můj asi už bývalej kámoš. Byli sme venku a ja jsem si říkal ze uz to nevydrzim a tak sem mu najednou všechno řekl že ho mam vic než rad a že na něj furt myslim on se na mě nejdřív tak divně podívalpak na mě zařval jestli si dělám prdel to sem řekl že ne. Tak mi jen řekl ať du do prdele a do hodiny mi začlo psat asi 15 spolužáku. Tak sem vzal doma ty prasky a naklopil to do sebe. A ted toto. Co se mi muze ted stat? A jak to probiha v blazinci? budu pripoutanej nekde? Ja tohle nechci :( pomoc

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.06.16 20:52

Tak podle mě to strašně hrotíš, i když adekvátně ke svému věku a pozici. Ale vlastně o nic nejde. Tady vidíš, že asi nebylo moc prozíravé vysypat na kamaráda svoji zamilovanost, ale nad to se zkus povznést. Řekni, že sis dělal srandu a že tě nenapadlo, že by to mohl vzít vážně.

S těma práškama jsi to docela pohnojil, protože to byl jednoznačně sebevražedný pokus. Kvůli takové kravině... Rodiče mají učitě hrůzu spustit tě z očí, abys to snad úspěšně nezopakoval. Je jasné, že tě chtějí psychiatři sledovat. Podle mě by bylo nejjednodušší se se svým problémem svěřit psychiatrovi. Ten bude mít jednak pochopení a jednak bude vědět o nějakém psychologovi, který bude rozhodně schopen ti účinně pomoci. Myslím si, že bude lepší, když bude doktor vědět, proč jsi to udělal - má se od čeho odpíchnout, s tím se dá pracovat. Kdybys mu nic neřekl, budou tě zbytečně nějaký týden tlumit a pozorovat.

Uvědom si, že nejsi jediný kluk, kterému se líbí kluci. Dnešní doba je naštěstí docela tolerantní, až na pár blbečků, kteří by zavrhli i vlastní dítě, jenom aby dokázali, že ONI jsou pořádní chlapi. To neřeš, vyřeší se to časem samo.

Připoutanej nebudeš, to je nesmysl, a když se s doktorem o tom pobavíš, možná si tě ani ve špitále nenechají.

Ohodnoceno: 4x

Datum: 02.06.16 20:58

Já už jsem s psychiatrem mluvil. Nejdřív sem nechtěl říkat nic ale on semnou mluvil tak nějak jakože jsem to nakonec řekl že jsem to udělal proto protože když sem přišel domu strašně sem se klepal a bušilo mi srdce a byl sem stršně mimo a neklidnej že sme najednou zničeho nic to dosebe nacpal. A on pak mluvil s rodičema o tom že to neni moc normální. Já se bojím jestli sem to ted nepodělal ještě víc že jsem mu to řekl,

Datum: 02.06.16 21:04

Neboj se, očividně potřebuješ odbornou pomoc a těžko ti ji poskytnou třeba rodiče, kteří na tom nejsou určtě psychicky nejlíp - nedovedu si představit, kdyby se mi syn předávkoval práškama. Neboj se. Nech si pomoci, odevzdej se do péče lékaře a nestresuj se. Až se zklidníš, budeš i ten svůj "problém" vidět jinak, zvlášť třeba po pár konzultacích s psychologem.

doplněno 02.06.16 21:16:

Přes prázdniny se hoď do figury a pak ještě srovnej to tvoje studium, zkus nějaký učňák v oboru, který tě aspoň trochu baví.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 02.06.16 22:20

To mi řikaj taky ale t pak budu oficálně blázen. Ja jsem slyšel že když je člověk jednou na psychiatrii už nikdy si nenajde normální práci a dostane důchod. A taky ja nechci bejt někde za mřížema a vim že tam jsou ty sestry a doktoři zlý a hrozně věcí se tam nemůže jako mít telefon neb počítač nebo třeba něco ve skle nebo bonbony prostě hromadu věcí a to nechci :((

Datum: 02.06.16 22:37

Ahoj. Žádný oficiální blázen nebudeš. Víš, kolik lidí udělalo to co Ty? A kolik lidí by to udělalo, aby dostalo ten důchod? Za jedno selhání se určtě nerozdává...Ničeho se neboj a hlavně se z toho pouč a už si neubližuj. Spolupracuj s lékaři a buď k nim upřímný. Nezavřou Tě na psychiatrii na dlouho (jestli vůbec) pokud zjistí, že sám sobě nejsi nebezpečný. Že nebudeš toto opakovat. Docházet k psychiatrovi můžeš i ambulantně. Vše záleží na tom, jak se budeš chovat v přítomnosti lékařů a jak s nimi budeš komunikovat, aby mohli Tvůj zdr. stav správně posoudit. To, co jsi udělal byl jen důsledek toho, že máš nějaké trápení a neporadil sis s tím sám. Neboj se péče odborníků, ti se Ti budou snažit pomoci, není jejich cílem být na Tebe zlí.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 02.06.16 22:39

Jste normální člověk, nemáte duševní nemoc, jen jste z důvodů šikany svých spolužáků dostal zkrat pro citový šok. Proto z Vás nikdo blázna dělat nebude a důchody se přiznávají jen lidem, kteří jsou opravdu hodně duševně nemocní a to rozhodně není Váš případ. Jediné omezení ve Vašem případě jako u každého člověka, který se pokusí o sebevraždu je, že nedostanete ZP ( zbrojní průkaz ), ani práci tam, kde byste musel nosit zbran - voják, policie, atd. Abyste neměl tendenci si ublížit znovu. Zpočátku počítač myslím že ne, abyste neměl sklony navštěvovat komunitní weby, například facebook a číst si tam něco, co by ve Vás vyvolávalo silné negativní emoce. Mají tam knihy, budou s Vámi mluvit a myslím že Vás dají na pavilon s mladými lidmi a lehkými případy.

doplněno 02.06.16 22:48:

Na psychiatrii Vás rozhodně dají, ovšem pokud se Vaše rodina, třeba matka, zaručí, že s Vámi bude docházet na terapie, dohlédne, abyste bral uklidnující léky a bude Vás hlídat, pak si Vás může vzít na revers domů. Tohle vím zcela určitě. V Bohnicích to tak je. ( Prosím, hned raději vysvětlm, že jsem tam nikdy nebyla jako pacient, ale často docházela za starším rodinným příslušníkem. ) Přesto se opravdu nemáte čeho bát. Se svým bývalým kamarádem se nesnažte mluvit a do školy se nevracejte. Pokud máte udělat nějaké zkoušky, ted v červnu, možná je můžete udělat v září...

Ohodnoceno: 1x

Datum: 02.06.16 22:29

Udělal jste správně, že jste lékaři řekl co Vás trápí a co Vás tak zranilo, že se Vám už nechtělo žít. Protože zatím je to jediný člověk, který Vám opravdu může pomoci a poradit. Mohla by Vám pomoci ještě rodina, ale soudím, že zatím nic neví...

Datum: 02.06.16 22:23

To, co se Vám stalo, je velmi vážná věc. Kvůli tomu se zabil synovec Ester Janečkové, velmi mladý chlapec, když ho spolužáci začali šikanovat že je homosexuální.
O naší společnosti se říká že je demokratická, dokonce si to 80 % čechů myslí, jak jsem někde četla, ale není to pravda, stačí se podívat všude na různé diskuze, jak by češi nejraději "udupali" člověka s odlišným názorem, natož člověka s odlišnou orientací.

Myslím že pobyt na psychiatrii Vás nemine. Nemusíte se bát, naopak s Vámi tam budou mluvit lidé, kteří Vám porozumí a budou se snažit Vám pomoci. Vaši rodiče, nevím, jestli jste plnoletý, by měli změnit Vaši školu, třeba a to asi nejlépe v jiném městě s internátem, třeba až v Praze, která je hodně anonymní, aby jste po návratu v té původní netrpěl omezeností spolužáků, který měli to štěstí, že se narodili heterosexuální, protože orientaci si opravdu nikdo z nás nevybírá, s tou se rodí, jako se rodí i s barvou kůže. Pokud jste plnoletý, zařidte si to sám. Změnu školy.

Nikdo Vás nikde nepřipoutá, budou Vás léčit psychoterapií. Ne Vaši orientaci, nejsme ve středověku, ale Vaši duši. A já bych Vám ještě ráda řekla, že ten Váš "kAMARÁD" kamarádem nikdy nebyl, protože udělal to nejhorší co mohl udělat, místo odmítnutí a třeba i sdělení, že už Vás nechce znát, měl mlčet, jako kamarád. Byl to ale jen obyčejný nedospělý hlupák jako ostatní v té škole...Zažil jste ošklivou věc, přeji Vám at se z toho brzy za pomoci lékařů dostanete...a také bych Vám přála chápající inteligentní rodiče.

doplněno 03.06.16 23:00:

maxim22® Datum: dnes 22:26

Není důvod abyste nedostal řidičák až budete plnoletý, protože neprojevujete agresivitu vůči lidem, ale jen vůči sobě.

Všechno zlé je ale pro něco dobré, bude se to o Vás vědět a Vaši rodiče se to od "dobráků" také brzy dovědí. Bylo by tedy dobře, kdyby s nimi o tom citlivě promluvil psychiatr. Už byste nemusel nic tajit, protože ani není důvod cokoliv tajit.

Jste velmi mladý, takže pro Vás to byla velká citová ujma jako pro toho chlapce, co si vzal život, synovce Ester Janečkové.

On se také nedovedl vyrovnat s tím, že není heterosexuální a to bude úkol i pro psychiatra, naučit Vás s tím žít a přijmout to. A nejen Vás, ale pravděpodobně i Vaše rodiče...Přeji Vám hodně zdraví a štěstí při hledání cesty k sobě...

Ohodnoceno: 3x

Datum: 02.06.16 22:40

Nejsem plnoletej proto asi ani nemužu rozhodnout o sobě :( Jenže já tam fakt nechci opravdu né můžu se tomu nějak vyhnout? Nebo to nejde? No rodiče jsou takový divný. Oni neví důvod ale mama se chová divně. Ono totiž minulej rok v říjnu se chtěl zabít brácha kvůli rozchodu ale on to neudělal on o tom jen jakoby mluvil a trochu se řezal. Tak já jsem třeba slyšel mámu že řika že zachvilku bude ona zrala na psychiatrii atd a to neni dobrý.

Datum: 02.06.16 23:00

Pokud nejste plnoletý, požádejte psychiatra, že aby on sám vysvětlil rodičům, že šlo o šikanu s tím, že podrobnosti nebude říkat a aby rodiče zařídili přestup na jinou školu,aby se situace neopakovala. Možná máte nervovou labilnost v rodině, matka se více trápí asi tím, že neví proč se to stalo, nejistota je hrozná věc, třeba se ptá, kde udělala chybu, rodiče mají tendenci zase vinit sebe, takže zvažte, jestli je možné jí říci pravdu. Protože jeden fakt je, že Vy za svoji orientaci opravdu nemůžete, že jste to kamarádovi řekl, bylo v důsledku Vašeho mládí, kdy jste špatně odhadl následky svého přiznání dětem, které to nepochopily, chyběla jim k tomu moudrost a proto Vás začali šikanovat.

doplněno 03.06.16 15:48:

https://www.poradte.cz/odpoved.php?idkey=1793851

Písnička pro Vás...

doplněno 03.06.16 15:49:

Ohodnoceno: 1x

Datum: 03.06.16 16:38

no. Vidím že jsi nezvládl coming out a skládáš se po první životní šupce. Hleď se sebrat a prášky už neber ani do ruky. Klidně k psychiatrovi jdi a řekni mu všechno od A až po Z, protože psychiatr je lékař a pomůže ti.

Datum: 03.06.16 17:15

Na psychiatrii by do tebe cpali prášky a tohle by nezabíralo.To není východisko.A neseděl bys za mřížemi a ppod. Lidé mají různé probléma..neurozy a nejsou blázni

Ale nechoď tam z důvodů,že se ti to pak potáhne životem,,pokud budeš chtít řidičák a pod., a jiné.Z toho se dostaneš sám,jako jiní,,pokud jde změnit školu bylo by fajn.

Máš moc jinak zkreslené situace o psychině. Tak se seber držím ti palce..určitě si časem k sobě někoho najdeš.

Každá trampota má svou mez!

Datum: 03.06.16 22:26

Takže nedostanu řidičák? :( Oni mi už řrkli že tam půjdi zítra, Rodiče to podepsali. CO mě tam vlastně čeká? Já tam strašně nechci.

Datum: 03.06.16 22:54

Tak se přestaň chovat jako malé dítě. Čím dřív se srovnáš, tím dřív tě pustí. "vim že tam jsou ty sestry a doktoři zlý a hrozně věcí se tam nemůže jako mít telefon neb počítač nebo třeba něco ve skle nebo bonbony prostě hromadu věcí a to nechci" - kdybych si nemyslela, že máš 16, považovala bych to za reakci 5letého rozmazleného děcka.

Určitě se nemáš čeho bát, nejsme ve středověku. Zkus si psát něco jako deník a pak, až se vrátíš, se s námi o ty zážitky poděl.

Od: hk
Datum: 03.06.16 23:21

Maxime, být tebou, je třeba lékaři na psychiatrii říci hned v úvodu, oč jde. Protože to zásadně změní jeho pohled na tvojí léčbu. Musíš mu říci, co zapříčinilo tvůj stav (homo + šikana). Myslím si, že doktor nakonec usoudí, že není třeba hospitalizace. Hele, já bych viděl jeden zásadní problém a to, jak vyřešit tvojí orientaci s rodiči. Až to budou vědět, prvně očekával návaly jejich vzteku, snahu tě "vyléčit" - spíše ale slovně, pak si pobrečí atd... Nakonec se vše vrátí k pokoji a míru v rodině. Na školu nyní nemysli. Prázdniny (čas) vše vyřeší a pak se uvidí. Já bych také do všeho zasvětil bratra a požádal ho o pomoc. Pokud má za sebou nějaké řezání z rozchodu, myslím, že si v těhle psycho věcech budete rozumět. Co ty na to?

Inžinýrka: myslím, že ho peskovat, že se chová jak 5ti leté dítě, opravdu není vhodné.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 04.06.16 08:36

Podívejte se na mé odpovědi výše, opravdu si myslíte, že tazatele peskuji?

Od: budesok
Datum: 03.06.16 23:28
Neboj se, zase takova tragedie to neni a hlavni je, ze sis temi prasky neublizil. Priste zkus zachovat chladnou hlavu a res problemy dospeleji, predavkovanim nic nevyresis. Na psychiatrii te neprivazou k posteli. Ani se z tebe automaticky nestane blazen. Musis se postavit na nohy, a uz nikdy nejednat tak zbrkle. Casem se to s kamaradem urovna, i okoli da pokoj, jen se nenech srazet k zemi:) do skoly urcite chodit budes, doktori poznaji, ze jsi zmatkoval a nejsi labilni. Spolupracuj s nema, a bude to ok. Hodne stesti:)

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.