Mám ráda kolegyni jak přítele, je to normální

Od: Datum: 01.06.16 21:19 odpovědí: 7 změna: 03.06.16 07:00
Za týden 10.6. mě odchází kolegině z práce a od tý doby co to vim asi měsic mě to strašně ničí. Čim vic se to blizi ti vic je to smutnejsi. Je to už starsi pani ale moc mila a prijemna. Jinak v praci mame same mlade fifleny a stemi si nerozumim me je 20. Ale ikdyz si stejtou moc nepovidam neni cas tak ji tam mam nejraci s cele firmi coz mozna ani netusi. Opcas pokecane o svace treba ale jinak ne. Hrozne me mrzi ze odchazi. Ale na toto jsem trochu srab a asi ji to nereknu.
Ale premislim nad jednou veci mam pritele asi mesic a sem s nim docela stastna ale opcas ikdyz jsem snim tak musim myslet na tu moji kolegini jestli je v pohode a tak. Mam je oba moc rada ale pride mi to trochu zvlastni pac si myslim ze mam nekdy vic strach o tu moji kolegini nez o přítele. Ikdyz on je kluk a ona je zena. Ale nemyslim si ze jsem do ni zamilovana laska to neni to vim . Ale ze bych byla uplne blazen do pritele to taky nejsem .
No nevim co si o tom myslet ale moc casu uz nemam pac ta kolegině zmizi a třeba us ji neuvidim nikdy. Mam pocit ze to v patek nedam .. Ale ona ubec netusi ze sem kuli ni tak smutna.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: balzerka
Datum: 01.06.16 21:43

Té kolegyni z firmy to klidně řekněte, že si jí vážíte a že jste ráda, že jste mohla vedle ní pracovat. Je to přátelství, kvůli kterému se můžete občas sejít i mimo pracoviště. S přítelem to nesrovnávejte, to je trochu o něčem jiném. V těchto několika souvětích máte i pravopis, kdybyste jí chtěla něco sdělit písemně.

Ohodnoceno: 2x

Od: neznama
Datum: 01.06.16 21:52
No právě si nejsem jistá zda by se semnou ráda sešla i kuli věkovímu rozdílu. Ona má určo kamarádky ve svim věku a nevim zda si o me neco spatneho nemysli kuli pomluvam z prace tech fiflen. Ale ona jako jedina tam skoro nepomlouvala spis oni pomlouvali ji. Ja ji mam moc rada . Ale jak toto jeste dopadne . Mam trochu strach.
Datum: 01.06.16 22:06

Nevím co v tom hledáte za problém. Jestli Vám to pomůže, já svého šéfa považuji za kamaráda a šéfa celé firmy stejně tak. Přitom jsem o víc jak deset let starší, nemám problém je respektovat jako šéfy, ale stejně tak je beru jako přátele. Přesto se občas sejdeme i mimo práci, dáme pivko a pod. A k těm pomluvám - nějak tomu nerozumím - proč řešit a pomlouvat kohokoliv?

Ohodnoceno: 0x

Datum: 03.06.16 06:42

Že máme někoho rádi pro jeho povahové vlastnosti je běžné a normální.

Ale zároven je pravda, že na přátelství musí být dva. Vaše kolegyně je patrně inteligentní člověk, který se nezučastnuje místní klaky, dejme tomu pravý název, šikany, který se často provozuje nejen virtuálně, ale i reálně. Kdy se parta lidí v práci domnívá, že jen oni jsou nejlepší a dávají to druhým patřičně znát.

Proto jste se citově upnula víceméně na svou inteligentní kolegyni, která je moudrá a ví, že všichni máme své přednosti i nedostatky a bere Vás jako kolegyni, nikoliv soupeřku, jako ostatní. Jistě ji Vaše vřelejší slova při rozloučení potěší, že jste si ji vážila a máte ji ráda, ale je starší než Vy, nechte tedy na ní zda Vám nabídne přerod z kolegiálního vztahu na přátelský.

To znamená, že Vám sama ona řekne, že by Vás ráda vídala i poté, kdy odejde. Nic jiného nedělejte i když zůstanete sama mezi ženami, které mimo pomluv a ponižování podle Vašeho psaní jiný životní program nemají...

Datum: 01.06.16 22:11

- možná v ní hledáte něco jako matku?

Datum: 01.06.16 22:17

Rád může mít člověk spoustu lidí a různými způsoby. To je normální, že tíhnete ke kolegyni s kterou si rozumíte a smutno je Vám proto, že už se nebudete vídat tak často jako dříve. Nehledejte za tím nic složitého ani divného. V životě to tak prostě chodí. Lidé v našem životě přibývají i ubývají a ti dobří nám zkrátka chybí a myslíme na ně, ať jsou kdekoliv.

Datum: 03.06.16 07:00

Je pravda, že na přátelství musí nutně být dva. Vaše kolegyně je patrně inteligentní člověk, který se nezučastnuje místní klaky, dejme tomu pravý název, šikany, který se často provozuje nejen virtuálně, ale i reálně. Kdy se parta lidí v práci nebo ve škole, domnívá, že jen oni jsou nejlepší a dávají to druhým patřičně znát.

Proto jste se citově upnula víceméně na svou inteligentní kolegyni, která je moudrá a ví, že všichni máme své přednosti i nedostatky a bere Vás jako kolegyni, nikoliv soupeřku, jako ostatní. Jistě ji Vaše vřelejší slova při rozloučení potěší, že jste si ji vážila a máte ji ráda, ale je starší než Vy, nechte tedy na ní zda Vám nabídne přerod z kolegiálního vztahu na přátelský.

To znamená, že Vám sama ona řekne, že by Vás ráda vídala i poté, kdy odejde. Nic jiného nedělejte i když zůstanete sama mezi ženami, které mimo pomluv a ponižování podle Vašeho psaní jiný životní program nemají...Protože víte, skutečnost, že se k Vám umí inteligentní lidé slušně chovat, ještě nezakládá přátelství, to berte na zřetel.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.