Jak odbourat strach z odmítnutí

Od: Datum: 01.06.16 19:02 odpovědí: 15 změna: 03.06.16 13:37

Ahoj,nemáte někdo radu jak odbourat strach z odmítnutí při oslovení holek.Díky za rady


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: skf
Datum: 01.06.16 19:05

Nomndý co blbneš! Kašlat na to prostě to řekni.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 01.06.16 21:39
avatar

Dnes by furt všichni něco odbourávali, přitom je to opravdu tak jednoduché.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.06.16 12:24
avatar

@inzinyrka, tuto "radu" tazatel tedy opravdu ocení. A co že to vlastně radíte, když je to tak jednoduché?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: wamp®
Datum: 01.06.16 19:11
avatar

Jednoduše.Když nejde o život,tak nejde o nic.Ona tě nekousne.První třeba odmítne,druhá také a ta třetí už třeba ne.Záleží na tom,jak ji oslovíš a zda jsi čistě a vkusně oblečený,oholený,ostříhaný...Zda se usmíváš a neděláš zbytečně machra...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: takyintrovert
Datum: 02.06.16 05:31

Jen bych si dovolil pár střízlivých upřesnění:

1) Kousání není u příčetných lidí obvyklé, ale třeba facka přiletět může. Nebo pár pěstí od toho borce, co stojí opodál, a o kterém se ukáže, že je její přítel.

2) První jistojistě odmítne, druhá také a třetí také. Velmi pravděpodobně i desátá, dvacátá, třicátá... Nějakou nepatrnou šanci bych viděl třeba u sté nebo stoprvní, pokud bude sama dostatečně neatraktivní a podnapilá. Vypadat přitom jako ze škatulky je samozřejmost, s tím souhlasím. To jen, aby měl tazatel představu v přesnějších číslech, jak to s těmi šancemi vypadá.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.06.16 19:50

Dennisi,odmítnutí Vás v životě prostě potká..Vy byste si nezačal s holkou,která se Vám nelíbí a je Vám protivná - taky odmítnete..Je to vzájemné,je potřeba partnera hledat ,až se ti dva správní ,najdou,.Jak odmítáte Vy,tak odmítají holky. -to si vždy řekněte.Nejde o nic jiného.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: takyintrovert
Datum: 02.06.16 05:53

Jen ve stavu oboustranné zamilovanosti lidé věří, že se opravdu "našli" a že jsou pro sebe navzájem "ti správní". Jenže příroda to zařídila trochu jinak. Buď umíte, a pak těch správných máte třeba stovky. A nebo neumíte, a pak takovou můžete hledat úplně klidně celý život a nenajít, protože prostě a jednoduše pro vás žádná správná nebude.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.06.16 08:15
avatar

pro hancule

Naprosto souhlasím. Muž má právo slušně oslovit ženu v případě zájmu, žena má právo slušně odmítnout v případě nezájmu. Myslím, že s odmítnutím se setkáváme běžně ve svém životě, aniž si to nějak uvědomujeme. Takže v tom až tak problém nevidím. Je opravdu jen málo přitažlivých mužů, že ženě podklesnou kolena, když ji muž osloví. A zrovna tak je dost žen, které žádný muž, ani nepřitažlivý, nemá zájem oslovit...;)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: balzerka
Datum: 01.06.16 21:46

Netlačit na pilu. Odlehčit konverzaci humorem.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: takyintrovert
Datum: 02.06.16 05:17

Hele, pokud se na to musíš ptát v poradně, tak blbě. Strach je emoce a emoce jsou podvědomé, takže je vědomě "nepřekecáš". Jsou dva základní typy lidí:

První skupina jsou extroverti, kteří tuhle emoci pro komunikaci s lidmi naprogramovanou nemají, proto jim jde oslovování samo od sebe a nedělá jim to problém odmalička. Je to pro ně přirozené, jako je přirozené dýchat a jsou v tomhle ohledu v pohodě. Často mají za prvních 20 let života víc holek, než ta druhá skupina bude mít za celý život.

Druhá, z biologického hlediska poněkud prohrávající skupina, jsou introverti. Ti to prostě budou řešit celé mládí, budou se pořád vyptávat na poradnách a stěžovat na Zpovědnici, číst články a dívat se na videa, jak se balí holky, připravovat si dopředu "zaručené" balící hlášky a postupy, obcházet psychology a psychiatry, chlastat a zkoušet drogy (nejprve na kuráž, aby to konečně vyšlo, později kvůli depresi, že to stejně nevyšlo, nakonec někteří prostě kvůli tomu, že už nemůžou přestat) a nakonec ve 30ti stejně skončí buď na privátech se škaredejma vysokoškolačkama, nebo s nějakou svobodnou/rozvedenou slečnou s dětmi, se kterou se seznámili přes inzerát. Pak se na sklonku mládí tu komunikaci konečně i trochu naučí, ale to je spíš nevyhnutelný emocionální posun, který zažijí všichni, čili nic, na čem by jako jednotlivci měli nějakou mimořádnou zásluhu (a hlavně posun v atraktivitě, protože když už nic jiného, tak většina z nich bude mít alespoň nějaké peníze).

Takže té druhé skupině nemá cenu radit, jak na holky, protože ty rady jim budou stejně k ničemu. To nejlepší, co lze takovým lidem vzkázat, je: nesnažte se, je to zbytečný. Smiřte se s tím, že vy prostě nejste na světě od toho, abyste se pelešili s holkama a radši koukejte dělat něco, v čem máte možnost vyniknout. Do genomu lidstva sice nepřispějete, ale pořád můžete pracovat, můžete být užiteční lidské společnosti a přispět k budování lepšího světa pro potomky těch, kteří mají od přírody dáno. To je to nejlepší, co můžete na světě zanechat. Tak se vzpamatujte a neztrácejte čas a úsilí s věcmi, které nejsou pro vás!

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 02.06.16 07:29
avatar

Strach odbourej tak, že si promysli jak dívku, ženu oslovíš. Když hrubě, můžeš po papuli dostat. Když nějak mile, sofistikovaně, nic se nestane. Ale ikdyby tě odmítla, tak co?! Co by se stalo?! Nic, vůbec nic! Slunce nevýjde na západě, kos nezazpívá jinou písničku.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.06.16 08:25
avatar

A proč chcete něco odbourávat? Tak si v klídku počkejte, až vás vdavekchtivá slečna osloví sama a máte po starosti. Mužů je asi všeobecně nedostatek, zvláště od určitého věku, tak časem vámi určitě některá žena vezme zavděk. Moje rada má bohužel jednu vadu. Nemusel byste se taky nikdy dočkat, to je fakt.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: hm®
Datum: 03.06.16 13:37
avatar

Ano, někdy po věku 40 let se počet mužů dostává pod počet žen.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.06.16 08:44
avatar

Je dobré si uvědomit svoje šance.

Pokud oslovíte zcela cizí ženu na ulici, tak normální děvče-žena nebude chtít - nebude mít zájem.

Pokud budete sedět ve vlaku na delší cestě a navážete kontakt, rozhovor, tak zjistíte vzájemné sympatie a volnost právě ve vztahu /nikoho nemá/ a nadhodíte pozvání na kávu a vyměnění si kontaktů. Vy jako muž, vždy nabízíte telefon, e-mail první, i říkáte první své jméno. To samé v čekárně u doktora, v parku.

Nejlepší je, když už se znáte od vidění. Máte stejnou cestu do práce, posezení v parku, potkání se v obchodě. Začnete zdravit a později rozvinete hovor na počasí apod. Dobrá věc je pomoci při nějaké nehodě, zvednutí spadlé věci ze země.

Moc je důležité, jak jste kontaktní, mnohomluvný, příjemný společník. Dívka může být stydlivá a je na muži aby vedl hovor. Pokud byste byl více mluvný, tak zde takový dotaz nepoložíte, protože byste měl holky otočené okolo prstu. Možná u Vás bude dobré zaujmout něčím jiným, vzhledem, oblečením, šikovností a mnohomluvné děvče si Vás najde a udiriguje samo.

S tím, že budete jenom po ženě zálibně koukat a pak k ní přistoupíte a řeknete, že s ní chcete chodit, tak toto šanci nemá.

Ve škole je lepší po sobě koukat, házet úsměvy a pod. Pokud se ale dotyčná potom chichotá s děvčaty, něco špitají a koukají směrem k tobě, tak bych tomu také nadávala moc šancí. To je jenom takové zkoušení, provokování, škádlení. Ve třídě bych lásku moc nehledala, co je v domě, není pro mě.

Pokud byste se chtěl rozepsat, co máte na myslí více, bylo by lepší.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 03.06.16 12:21
avatar
Alkohol :-D viz 2,5 chlapa
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.