Založení s.r.o. v insolvenci

Od: Datum: 31.05.16 18:31 odpovědí: 6 změna: 31.05.16 19:23

Dobrý den,
chtěli bychom si s manželem založit s.r.o., kde bychom oba byli společníky i jednateli. Již zhruba dva roky jsme v insolvenci (plnění splátkovým kalendářem), v rámci které se prodaly všechny naše nemovitosti a byla nám vyplacena hyperocha tzn. peníze na podnikání bychom měli. Zároveň i nadále manžel zůstane v současném zaměstnání, ze kterého plynou splátky na oddlužení (aktuálně máme výhled cca 93% umoření celkových závazků).
Zjišťovali jsme si, jestli insolvence při založení společnosti vadí nebo ne a spíše se příkláníme k tomu, že nevadí (pouze že majitelé by o případné insolvenci jednatele měli vědět, což v našem případě postrádá smysl). Nicméně notářka, kterou jsme za tím účelem oslovili nám sdělila, že potřebujeme souhlas insolvenčního správce, protože prý insolvence klade překážky pro výkon funkce jednatele. Jaké překážky už jsme se nedozvěděli.
Vím, že by bylo nejlepší oslovit s dotazem přímo insolvenčního správce, ale nevidím příliš šancí zjistit odpověď. Přes několik urgencí mi totiž nejsou schopni potvrdit ani přijetí mimořádné platby, kterou jsme zasílali, takže si tuto možnost necháváme až jako poslední zoufalý pokus.
Moje otázka tedy zní: Můžeme si založit s.r.o. i když jsme v insolvenci? Pokud ano, je potřeba souhlas insolvenčního správce anebo stačí mu tuto skutečnost pouze oznámit?
Děkuji Jana


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: hk
Datum: 31.05.16 18:34

Notářka má pravdu. Prvně kontaktujte správce, to snad nemůže být takový problém mu zaslat dopis. On rozhoduje o vašem bytí či nebytí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: janal
Datum: 31.05.16 18:42

Samozřejmě správci napíši, v tom problém není - to máte pravdu. Problém je spíše v tom, že se nikdo nenamáhá na něj odpovědět. Jak už jsem psala, tak jsem se celkem 5x dotazovala, jestli dorazila mimořádná platba v nemalé výši na jejich účet. Nedorazila ani jedna odpověď. Příčemž potvrzení platby je z mého pohledu zásadní a nic, takže pokud půjde o nějaké naše podnikání, předpokládám zájem ještě menší...

Od: hk
Datum: 31.05.16 18:48

Pokud správce nereaguje na doporučené dopisy, obraťte se na soud.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.05.16 18:51

hk. Nemáte pravdu. Správce o tomto nijak nerozhoduje. Zákon výslovně nezakazuje to, aby dlužník v oddlužení založil s.r.o. Soudu resp správci se musí tato skutečnost pouze oznámit, nikoliv to s ním konzultovat.

Jestliže správce nekomunikuje s dlužníkem tak, jak by měl, je možné požádat o jeho výměnu. Požádejte soud o to, aby zjistil, zda platba dorazila. V dopise upozorněte na to, že Vám správce není schopen zodpovědět takový triviální dotaz. Vy si správce platíte ( a v případě prodeje nemovitostí ho platíte velice, velice dobře), tak ať provádí svoji práci tak, jak má.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: janal
Datum: 31.05.16 19:09

sebod: děkuji. Takže doporučujete spíše založit a oznámit nebo informovat o našich úmyslech a pak založit?

Datum: 31.05.16 19:23

Oznamte mu, že hodláte založit s.r.o. "Oznamujeme Vám, že zakládáme s.r.o. Tečka"

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.