Plný úvazek - minimální počet hodin

Od: Datum: 07.06.16 20:56 odpovědí: 4 změna: 08.06.16 01:22

Dobrý den,

budu nastupovat u jedné firmy na profesi, kterou jsem dlouho chtěl dělat.

Podle toho co mi říkali bych pracoval asi 168hodin měsíčně.

Do teď jsem se živil jako OSVČ. Tady mě tato práce také bavila a rád bych i nadále bych rád občas udělal nějakou tu zakázku.

To ovšem v nové práci nechci teď zmiňovat, aby si nerozmysleli že mě nevemou.

Uvažuji že tak po roce bych se zkusit zeptat jestli bych mohl pracovat tak cca 130 hodin měsíčně.Tj. chodit do práce 4x týdně místo 5x. To by bylo pro mě ideální - uvolnilo by mi to čas pro soukromé zakázky.

Dělá se to tak v praxi? Stanovují nějaké předpisy min. počet hodin pro plný úvazek?

Děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 07.06.16 21:32
U cca.130 hod.mesicne by to byl poloviční úvazek tedy na 30 hod. týdně.Plný je podle me 40 hodin.V praxi je to tak že firma chce mít co nejmenší odvody tudíž vás může vzít na půlku a zbytek dat do nějaké dohody o provedení práce.Jaké to má následky při nemocí či dovolené si domyslíte...
Ohodnoceno: 0x

Datum: 07.06.16 21:37

když plný je 40 hod./týden, pak poloviční je 20 hod./týden. a 30 hod./ týden je úvazek tříčtvrteční (3/4 nebo 75%)...

Od: paw®
Datum: 07.06.16 22:52
4 tydne je 0.8 uvazku. A dela se to tak, ze se domluvite se zamestavatelem na zkraceni uvazku. A tim i penez

Od: dam®
Datum: 08.06.16 01:22

Ahoj, máš více proměnných, nosná práce s plným úvazkem je základ, další chceš co by vlastní osvč, pokud není kolizní v náplni základní práce a nebude zasahovat do režimu zaměstnavatele, tak pak není problém, ale...Zatím, při nástupu bych se nezmiňoval o svých aktivitách, ale zkušenostech, po rekognostaci terénu /až zjistíš jak firma funguje/ sám si určíš co je přijatelné přiznat nadřízeným o svém podnikání mimo závod. Dobrých zaměstnanců se firmy nezbavují a snížení prac.času berou silně s nevolí, spíš ti napálí objemy za slušnější plat, než aby sis mohl pro sebe podnikat, třeba ti to klapne.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.