Pracovni uraz,pojistovna

Od: Datum: 31.05.16 14:36 odpovědí: 6 změna: 03.06.16 07:58
Zdravim.Zpusobil jsem svemu kolegovy uraz,byl mesic doma,ve zprave je napsano ze jsem to zpusobil svou nepozornosti a prisel mu od pojistovny dopis ze chtej mou adresu a jmeno a prijmeni?
Netusite proc?To po me budou vymahat?Kdyz to bylo nechtene..

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 31.05.16 14:38

Pokud němomu způsobíte zranění, kde pojišťovna hradí náklady léčení, tak to pak vymáhají po tom, kdo to zranění způsobil. takže čekejte, že něco zaplatíte i když to bylo nechtěné.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: rektor
Datum: 31.05.16 15:26
Kdyz byl na neschopence tak mu pojistovna hradi uslou mzdu .. To se pocita k nemocenske? Kdyz mel nemocenskou 17 000 tak mu doplati 5000 uslou mzdu do 22 000 cisteho?
Datum: 31.05.16 17:20
avatar

Doporučuji zajít za zaměstnavatelem, ten někdy má pojištěnéi zaměstnance, to znamená, že by to mohla pokrýt další pojistka.

Ty žádnou pojistku nemáš? Pokud máš, kukni do smluvních podmínek, zda by tu tvou nepozornost nepokryla.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.05.16 22:34
avatar

Nevím to určitě, ale nepokryje to tak zvaná pojistka na blbost z pojištění domácnosti?

Ted jsem našla tohle, jestli tomu dobře rozumím, nikdo po Vás chtít nic nemůže...

Nanejvýš Vás může potrestat zaměstnavatel..zdroj: - je to třetí článek

http://www.bozpinfo.cz/win/ms…priklady_urazu_tri070927.html

Ještě jsem Vám ten článek vyfotila.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.06.16 06:54
avatar

Myslíte to jistě dobře, ale vkládáte-li článek z roku 2007, bylo by podle mne dobré

si napřed ověřit, jestli informace z článku ještě stále platí.

Jen zákoník práce od té doby prošel několika novelami a minimálně § 247 "nesedí".

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.06.16 07:58
avatar

Já jsem se všimla, ale dala jsem to sem proto, že pokud se v tomto směru něco nezměnilo a nenašla jsem žádnou změnu ani po delším hledání, platí tento zákon. Budu jen ráda, když mě někdo vyvede z omylu a dá sem nějakou novelizaci.

Například zákon o bytech platil od roku 1964 až do vydání NOZ. Takže prošel zdárně dvěma režimy. Socialismem i kapitalismem. 1964 -2014 ..tedy čistých 50 let.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.