Balaton s dětmi

Od: Datum: 31.05.16 09:29 odpovědí: 10 změna: 31.05.16 23:34

Dobrý den, tento rok bychom s dětmi chtěli vyrazit k Balatonu. Prohlédla jsem toho už dost, ale nějak se v tom nevyznám.

Budeme mít tři děti - 4, 11, 15 let. Chtěli bychom nějakou chatičku blízko Balatonu, nebo penzion spíš v zeleni -ne město. Máme rádi kempy. Nejraději někde kousek i od termálů, písčitá pláž a hlavně vyžití pro děti. Prosím tedy, kdo takové místo zná a ještě raději kdo ho navštívil o informaci. Děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: host
Datum: 31.05.16 10:46

Typicky je strana Balatonu u města Siofok mělčí, třeba i sto metrů od břehu děti stále stačí. Na druhé straně přes vodu v Balatonfuredu je hloubka trochu rychleji, už pár metrů od břehu děti někde nestačí.

Obě města mají šikovné a příjemné kempy. Zmrzlinu, melouny rovnou z pole, broskve, meruňky. Do Siofoku jede vlak z Budapešti, cesta vlakem je pro děti také zážitek. Ze Siofoku se dá jet na výlet lodí na druhý břeh do lázeňského (furdo-lázně) města Balatonfuredu, ale chce to mít na hlavě kloboučky nebo čepičky a tričko, sluníčko po cestě lodí pálí.

Na druhé straně, tedy Balatonfuredu je i polostrov Tihany (čti tyháň) s typickým kostelíkem se dvěma věžemi. Zajímavý výlet, ale zmrzlina a broskve tam jsou nejdražší, levnější jsou v tržnici nebo nejlevnější u stánků. Pláže jsou spíš travnaté, se stánky s občerstvením. V Siofoku i jinde je možnost různých pronájmů zimmer frei, nebo ubytování v kempu. Teplo, milí a klidní lidé, ovoce, zelenina. Termální prameny? Ty jsou na severu u hranic se Slovenskem nebo v Budapesti.

Stačí se naučit maďarsky základních asi dvěstě slov a frází, usmívat se a domluvíte se všude.

Ohodnoceno: 3x

Od: cesarj
Datum: 31.05.16 10:48

Proč chcete k Balatonu? byl sem tam před měsícem a velké zklamání...jinak přes booking si najdete místo v pohodě.

minulý týden jsem byl v Sopotech, Gdaňsk...to je jiná liga...písčíte pláže, servis, čisto , o 20% levněji jak v čr...v současnosti už není pravda že je tam zima..je tam podobně jak v čr...jen tam neumí uvařit dobré kafe, presso s mlékem neznaj vůbec...o) krom ***** hotelů. doporučuji kouknout na online web kamery. než balaton tak raději Sopoty, moře je moře...apartman za 800kč pro dva na noc...

Ohodnoceno: 0x

Datum: 31.05.16 13:49

Souhlasím s Cesarem - byli jsme velmi zklamaní z pobytu.Pokud budete chtít jet,přímo u Balatonu je možné si pronajmout chatu-s kuchyňkou,sprchou atd.Pronajali jsme si to bez rezervace,přímo na místě.Musím dodat,že Maďaři si s čistotou moc hlavu nelámou..naši sousedi Němci odjeli hned k večeru 1.den...my vydrželi 2 dny.Přeji Vám jen dobré zkušenosti -třeba je to letos lepší.

Datum: 31.05.16 16:26
Balaton je skaredy rybnik a dost spinave. To muzete jet na machac ...

Od: debile
Datum: 31.05.16 16:55

A byl si tam někdy? Já si myslím, že ne. Já jsem tam byla a je tam krásně ráda se tam vracím!

Od: mzxy
Datum: 31.05.16 16:37

Já se jezdím s vnoučaty vykoupat do Zamárdi, je to kousek od Siófoku na jihu, pláže jsou super, voda mělká, pro malé děti ideální, vstup na pláže bez poplatků, ale týden bych tam nevydržel, mám výhodu, že tam jezdím na otočku z jižního Slovenska kde mám nemovitost, cesta mimo dálnici mi tam trvá od hranice víc jak 2 hodiny, zbytek času strávím s vnoučaty ve vodě nebo v restauraci nebo u stánku se zmrzlinou...dobré termální koupele jsou v Hévízu kde je voda léčivá (kdysi tam byla sopka)...jídlo je tam dobré, doporučuji smaženého candáta ( fogaš) nebo místní perkelt ( s haluškami)

Halászlé je také dobré (hustá rybí polévka)

Ceny jsou tam v sezoně jako jinde v Evropě, nejlepší je Balaton na podzim, kdy ceny podnájmů padají na polovinu, pláže jsou prázdné a na kole to objedete za několik dnů s přestávkami na jídlo, koupání a na vínko...

Ohodnoceno: 2x

Od: hk
Datum: 31.05.16 16:50

Nechci vám radit, ale dětem po zdravotní stránce by jednoznačně prospěl pobyt u slaného moře mnohem více, než u špinavého Balatonu a cenově to vyjde velmi podobně.

Od: debile
Datum: 31.05.16 16:56

Balaton je krásně čistý. To moře je víc znečištěné!

Datum: 31.05.16 17:08

Fuj Balaton :( Já tam byla , je to 3 roky, voda kalná, pláže špinavé, po pláži jsou nedoplky cigaret, odpadky, sklo, vážně hnus:( Chatka taky špinavá, koupelna přístupná jen gumových botech, jinak hrozí plísně:( Byla jsem na straně Siofok, kousek pod ním, byl to velký kemp, ale opravdu hnusný :( Za 2 dny jsme odjeli.

Balaton už nikdy. Nedomluví se tam ani AJ ani NJ, jenom to jejich maďarom:(

Od: ertl
Datum: 31.05.16 23:34
Mám zcela opačnou zkušenost. Balatonlelle a všechno super.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.