Co to roste pod nehtem?

Od: Datum: 30.05.16 18:18 odpovědí: 12 změna: 31.05.16 07:17
dobry vecer...prosim nevite co to roste? vypada ti jako puchyr ale je to tvrde a pomalu se to zvetsuje.neboli to.nevite co co je a co s tim? dekuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.05.16 18:23

Zdravím, vypadá to na zánět nehtového lůžka. Je tam povětšinou hnisový váček, takže šupem na chirurgii.

doplněno 30.05.16 18:29:

Zřejmě znecitlivující injekce a jedno šmiknutí, pokud je pod boulí hnis (zřejmě), bude potřeba ho vymáčknout. Poté dezinfekce a podle uvážení doktora možná antibiotická mast nebo antibiotika.

doplněno 30.05.16 18:38:

Můžeš zkusit sehnat Rivanol (roztok používající se v chirurgii), nebo černou mast Ichtoxyl (slabší, ale taky dobrá). Problém je v tom, že nikdo nevidí do lůžka, zánět se může přenést až do kosti a případně můžeš přijít o nehet. Vám, že máš strach, ale běž ;). Já jsem na chirurgii jako doma, a pohoda.

Ohodnoceno: 0x

Od: nehet
Datum: 30.05.16 18:27
jeee...vy jste rychla) diky...a co me tam ceka prosim? nemam rada ty jejich nastroje mucici:-D :-D
Datum: 30.05.16 18:32
dekuji...asi to jeste chvili budu nosit. jestli se to nevstreba treba samo:-D :-D ta injekce me strasi :-D :-D
Datum: 30.05.16 19:26

Ta injekce je asi to nejnepříjemnější. Potom máš prst umrtvený a už nic neucítíš.

Ale pokud jsi proti injekci, řekni to lékaři a on to tebe klidně řízne i bez umrtvení. Jeho to bolet nebude.

Datum: 30.05.16 20:19
tak takovy hrdina nejsem) radeji vydrzim injekci)
Datum: 30.05.16 18:41

Teda já se zděsila. Ale pak jsem si uvědomila, že máte asi nehty na nohou nalakované. Asi mluvíte o té bouličce na prvním prstě. Já bych šla určitě ke kožnímu. Normální to není.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 30.05.16 19:00
jasne...je to lak nastesti) ) mluvim o te bulce a asi tedy k tomu doktorovi prece jen zajdu)
Od: wamp®
Datum: 30.05.16 19:50

Očividně velmi špatná funkce lymfatického systému.Pokud nezačnete se sebou něco dělat,tak se otoky budou projevovat na vícero místech.Ne jen na prstech u nohy.

Datum: 30.05.16 20:18
tak lymfu bych nerekla...chodim pravidelne na lymfu uz 3 roky a otoku nohou jsem se zbavila uz davno.je to tvrda bulka,neni to otok...spise vyrustek.
Od: wamp®
Datum: 30.05.16 20:45
Promiňte,ale když chodíte na lymfu,proč máte tak tlusté prsty?

Datum: 30.05.16 21:05

A není to mozol, otlak z bot?

doplněno 30.05.16 21:19:

Keratoza - kuří oka, mozoly.

Jste obézní? Nosíte těsné boty, boty do špičky? Pozor na diabetes. Proč chodíte na lymfodrenáže? Má to souvislost.

Datum: 31.05.16 07:17
ne obezni nejsem,diabetes nemam,na lymfu chodim z duvodu preventivnich pravidelne a proste mi dela dobre.predtim me pred menstruaci vzdy bolely nohy a na to mi to pomohlo...ted jdu v sobotu-tak se poptam.ale otlak ze zimnich bot je mozny a taky ten zanet luzka.ale je to opravdu tvrde,nemam pocit ze je tam hnis.dekuji za nazory...

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.