Kompenzace nájmu - neobyvatelný byt

Od: Datum: 26.11.12 15:56 odpovědí: 3 změna: 28.11.12 18:05

Mám pronajatý byt, majitel chtěl měnit okna. S prací okolo, uklízením prý na 3 dny. Vzali jsme si s přítelem oba v pátek volno, odjeli k rodičům a byt přenechali majiteli k přetavbě. Dodnes není hotovo, je problém s topením, které je sundané a zpátky přijde prý až ve čtvrtek - pátek. Zajímalo by mě, zda máme nějaký nárok na kompenzci nájmu nebo spíš zaplacení náhradního ubytování. Musíme být týden v hotelu, což pro 2 vyjde na ca 4 tisíce a víc. Náklady jsou samozřejmě vyšší, protože si neuvaříme atp. Nemůžeme zůstat týden u rodičů, nelze denně dojíždět takovou dálku. Lze toto nějak řešit?


avatar
Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 26.11.12 17:19
 
avatar

Dobrý večer,

dle mého by Vám určitě mělo náležet zpětné nájemné za tyto dny, kdy nelze pronajímanou jednotku obývat. A to spočítáte snadno kolik vám dělá nájemné na den. Ale zda máte nárok i na kompenzaci za hotel apod... Nejsem si jistý, zkuste informovat v nějaké bezplatné právní poradně, a také bych si přečetl řádně nájemní smlouvu. Moje nájemní smlouva toto řeší...

Pěkný den Tomáš

 
Datum: 26.11.12 17:55
 

máte právo na slevu na nájemném (příp. dalších služeb) dle § 698 občanského zákoníku..

pokud je v důsledku určité vady znemožněno užívání bytu zcela, můžete chtít slevu až do výše 100%..

nárok na slevu se uplatní k nájemnému za každý měsíc, pokud trvá překážka řádného užívání kratší dobu, pak poměrně (dle počtu dnů)

obecně je nutné prokázat, že délka a intenzita překážky skutečně v konkrétním případě naplnila zákonný předpoklad vzniku nároku, což dle vašeho líčení zřejmě splňuje, a těžko na to může mít pronajímatel jiný názor..

pokud má překážka takovou povahu, že vám v jejím důsledku vznikla další škoda (náklady na odstranění či, jak uvádíte, náklady na náhradu užívání bytu), pak můžete uplatnit obecný nárok na náhradu škody dle § 420 občanského zákoníku..

 
Od: zabu
Datum: 28.11.12 18:05
 

Jestli s k Vám chová takhle, co bud příště? Chtějte vrátit zaplacené nájemné a hledejte si jiný byt se solidnějším majitelem. Jsou věci, který by se neměly promíjet.

 

 

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.