Chyba v životě

Od: Datum: 30.05.16 16:21 odpovědí: 14 změna: 02.06.16 19:55

Kamarád se mi svěřil v jedné záležitosti, kde udělal chybu. Nedávno ztratil někde v lesoparku osobní mobilní telefon a místo nahlášení ztráty, nahlásil na Policii ČR, že mu byl telefon někým neznámým pod pohrůžkou násilí odcizen. Prostě měl takový skrat v jednání a bál se doma přítelkyně.

Jedná se o odlehlé místo, kde skoro nikdo nechodí. Byl s ním sepsán protokol a zdokumentováno místo události.

Na telefon se nedá v současné době vůbec dovolat. Není tam vložena SIM karta a asi je i vybitý, ale nikdo neví kde.

Má se jít na Policie přiznat? Bude se tím policie vůbec dlouho zabývat?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.05.16 16:26
avatar

No, když už kamarád udělal tu zbytečnou blbost, dál do toho zbatečně nešťourejte. Od policie Vám pravděpodobně do měsíce přijde oznámení, že se nic nezjistilo a že byl případ odložen. Ale v případě, že byste ztracený telefon přece jen někde našel, rozhodně ho nepoužívejte. Mohli by Vás přece jen zaměřit a pak byste to těžko vysvětloval.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: cesarj
Datum: 31.05.16 15:09

je taky otázka co o telefonu vše nahlásil...jstli dal i vyrobní čísla atd..je klido možné že se telefon najde někde v bazaru a bude problém. telefon bez simmky nikdo zaměřovat nebude.. ale jestli kamoš bude pozván na doplnění výpovědi, či dokonce na konfrontačku, tak at hodí ručník do ringu...jinak je to křivé obvinění...zatím by to bylo jen na přestupek.

ono se totiž může stát že v okoli se stane další Elpaso neb i víc a pak to už vemou městu a daj to na kraj a ti vážně maj velkou úspěšnost v objasnovaní, a dotyčné lumpy najdou a pochopitelně na ně budou chtít hodit i toto...a ono úspěšně lhát profíkum to kámoš nezvládne ani náhodou. jinak Elpaso asi jen tak neodloží...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kolemjdouci
Datum: 30.05.16 16:30

I kdyby ta loupez byla pravda, policie se tim asi zabyvat nebude a odlozi to. Meho znameho skutecne za bileho dne ve meste okradlo o vsechno nekolik nozi ozbrojenych muzu. Odpoved na sluzebne byla, jestli to opravdu chce hlasit, ze to stejne nikdo resit nebude a veci hledat take nebudou.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.05.16 16:31
avatar

Loupežné přepadení jen tak odloženo nebude, pokud policie někoho obviní, dopustí se kamarád trestného činu křivého obvinění. Já bych mu doporučila na policii zajít a přiznat se, přiznání je polehčující okolnost, takže pak se to nejspíš odloží.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 30.05.16 16:39
avatar

Dobrý den, buďte rád, že to není Váš případ a máte hodnou přítelkyni. Ten Váš kamarád má doma asi dračici, které se bojí více, než policie ČR - tam je spíše ta životní chyba. Jinak se o to nestarejte a toho kamaráda buď potrestá policie ČR (nebo také ne) či ta jeho přítelkyně (až se to provalí). Zdravím!

doplněno 30.05.16 16:48:

Pokud bude kamarád znovu předvolán k doplnění výpovědi a začne se zaplétat, tak se to provalí. Jestli bude někdo obviněn a bude nutná konfrontace, tak to bude průšvih také.

Pokud to policie odloží, tak se také může stát, že to po čase zase najde - pokud by třeba někdo v této lokalitě nahlásil skutečné přepadení. Takže, nebyla to životní chyba, ale blbost.

doplněno 30.05.16 17:19:

sebod - a co je horší? Mít na krku křivé obvinění nebo takovou přítelkyni, z které jde strach?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.05.16 16:43

To je pravda, mám přítelkyni moc rád.

Spíš ho zajímalo, zda se to dá vůbec zjistit to chybné ohlášení a za jakou dobu případ Policie odloží?

Datum: 30.05.16 16:52
avatar

jj, ty zdejší dotazy za kamarády a kamarádky.

Pod šeříkem za naší trafostanicí jsme jednou našli poválenou trávu a mezi ní úplně nový přehravač MP3. Podle typu a v něm nahrané hudby asi patřil nějaké slečně.

Jasná věc, komu by se chtělo vystvětlovat své přítelkyni, co dělal po tmě a sám a v lesoparku na odlehlém místě a proč si rozepínal kalhoty?

Jestli je váš kamarád chlap, tak se přizná a policajti věc možná pochopí a budou rádi, že mají jeden případ z krku. Jestli je baba, ať mlčí a počká na odložení případu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.05.16 17:16

no, když se přizná, bude mít na krku křivé obvinění

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.05.16 17:23

Pokud se dobrovolně přizná, to je vždy křivé obvinění, když není znám pachatel?

Od: jenda2
Datum: 02.06.16 19:29

Křivé obvinění nikoho je perlička.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.05.16 21:35

Policie má větší starosti...ať na to kamarád zapomene,neřešila bych to.Přijde mu macimálně po nějaké době dopis s tím,že není možní zjistit pachatele a věc je odložena.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 02.06.16 18:06
avatar

- proč se bál přítelkyně? - ona mu ten telefon darovala? - a jak to, že tam není SIM karta- proč tedy ten telefon vůbec nosil?

- I pokud by taková blbost byla pravdivá - raději bych se přiznala - ale počítala bych s tím, zaplatím nějakou pokutu, pokud to policajty tak nepobaví, že by mi vše odpustili.


doplněno 02.06.16 18:19:

- patrně je ten telefon dost drahý, přítelkyně mu ho darovala a on ho vzápětí ztratil, aniž by měl čas ho použít - to by šlo.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jenda2
Datum: 02.06.16 19:28

Váš dotaz postrádá logiku.

Jak může ztratit mobilní telefon při procházce, na který se nedá vůbec dovolat, není tam vložena SIM karta a asi je vybitý. To je nějaký informační guláš?

A kde má SIM kartu?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jofa®
Datum: 02.06.16 19:55

Až si kamaráda předvolají podruhé, potřetí, tak se do toho tak zamotá, že nebude vědět kudy kam. Že si to vymyslel, poznají velice brzo. Skočí jim na "špek" hned při prvních otázkách.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.