Jak se dostat k policii?

Od: Datum: 30.05.16 16:11 odpovědí: 19 změna: 31.05.16 15:21
Ahoj chtěl bych se zeptat jak je možné dostat se k policii a kde začít s tím vším snazenim. Mám pouze základní školu a rozhodl jsem se si školu dodělat při práci nebo si nasporit a pak jít normálně na denní studium. A vůbec nevím na jakou školu jít v oblasti ústí nad labem. A jestli musím mít nějakou normální střední školu a pak policejní školu jako nastavbu.. Vůbec nevím jak to funguje a chtěl bych poprosit o podrobně vysvetleni. Jako je mi jasné že nebudu hned u pcr ale že budu třeba ze začátku jenom u městské policie.
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.05.16 16:19

No a kolik ti je let? jako chceš si vydělat, a poté nastoupit na SŠ na denní studium? a nebudeš už moc starý? A to teď už nemůžeš nastoupit? A nemáš alespoň učňovský list? Jinak, máš li možnost, nelehčí cesta přímo k PČR potažmo k jejich eletním jedntkám je přes SŠ-MV v Praze, nebo případně na Trivis také v Praze, ale ten je dost i po právní stránce, resp. je ideální poté třeba nastoupit na VŠ zaměřenou na advokacii nebo právo obecně (či případně speciálně zaměřené), a také máš více možností práce. Ale z obou škol, máš jednoduchou cestu přímo k PČR.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pp
Datum: 30.05.16 16:19
Nejdříve musíš mít maturitu k policii
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.05.16 16:37
avatar

I MP musíš mít maturu. Možná tě vezmou k ochrance v obchoďáku.

SŠ denní studium jde studovat do 26let, pak už se studuje dálkově, nebo večerně.

https://search.seznam.cz/?q=%C3%BAst%C3%AD+nad+labem+d%C3%A1lkov%C3%A9+studium&oq=%C3%BAst%C3%AD+nad+labem+d%C3%A1lkov%C3%A9+studium&sgId=&thru=&su=e&sourceid=szn-HP&sId=52nadFL18zlmAkge2mxo

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pcr
Datum: 30.05.16 17:13

Je mi čerstvých 19 let.
Školu jsem ukončil z jistých osobních důvodů a nyní mi došlo, že to byla blbost, tak jsem se alespoň rozhodl jít si za svým snem. Po takovémto povolání toužím již od malička, ale vůbec netuším jak je to právě s tou školou.
Dřív jsem se učil na instalatéra a ukončil jsem na konci druhého ročníku.
A jinak na ten Trivis jsem koukal a byl i přímo v Ústí nad Labem. Každopádně... Práva mi problém dělat nebudou, celkem se o tento obor i zajímám a nějaké věci už mám i nastudované a jsem připravený na to dřít jako kuň, abych se dostal k policii.
Akorát jak jsem již řekl, moc se v tom neorientuji, co se týče vzdělávání a kam se jako první hlásit, když mám pouze základní školu a nic víc, kromě ukonečné SŠ na konci druhého ročníku.

Od: kakamila
Datum: 30.05.16 17:52

Napiš za 4 roky,až si uděláš maturitu...jakoukoliv,ale to asi nedáš,když jsi nedal instalatéra...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pcr
Datum: 30.05.16 17:57

Nejde o to, že bych jí nedal. Dokonce i toho instalatéra bych dal, ale prostě jednalo se o zdravotní problémy, což jsem nemohl nijak ovlivnit.

Od: kakamila
Datum: 30.05.16 18:01

Tělesné testy a psychotesty dáš?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pcr
Datum: 30.05.16 19:04

Tělesný určitě, fyzickou výdrž mám velkou. Psychický... Asi taky, nejsem nějak mentálně narušený člověk a uvažování mám celkem dobré a logické, řekl bych...

Datum: 31.05.16 13:34

Asi takto, jestli se nechceš moc "biflovat", tak si dodělej jakoukoli střední školu s tím, že potom u žádosti k nástupu k PČR budeš muset absolvovat odbornou přípravu, která trvá zpravidla 12 měsíců, ale může se protáhnout třeba i na 2 roky. Máš li ukončený druhý ročník SOU na instalatéra, nejideálnější pro tebe bude, když si najdeš maturitní obor blízký tomu instalatérovy, abys případně mohl nastoupit rovnou do 3 ročníku, což jde běžně do 10 let (některé obory pouze do 5 let) co střední školy uznávají předchozí vzdělání, ušetříš si ty dva roky, ale budeš se muset učit na rozdílové zkoušky, a nebo se vrat ihned máš li možnost pokud ještě třeba bydlíš s rodiči a nemusíš tak moc řešit peníze na svojí střední a tu dodělej, ale poté bys musel na nástavbu na 2 roky na maturu a potom na tu odbornou přípravu další minimálně 1 rok. A nebo ta varianta, s Trivisem, či SŠ MV, a třeba je hrozně poprosit aby ti uznali alespoň jeden rok studia, abys mohl udělat rozdílové zkoušky za první ročník, ušetříš tím celkem dost času. A především jestli ti bude 20 let ve druhém ročníku na Trivisu, tak tam budeš průměrně starý :D , protože maturanti tak jsou okolo 21-23 let, takže no Stress, ale jsou tam hrozný pakoši ti tvý teoretický spolužáci, ale opakuji, Trivis je hrozně přes právo, ale nejlehší cesta k Policii, a od 3 ročníku, bys mohl chodit na reálné zásahy, třeba na demonstrace nebo různé pochody na fotbal etc...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pcr
Datum: 31.05.16 14:11

Tak myslím, že volba je jasná a půjdu na ten Trivis Ale tak jestli mi uznají ten rok z instalatéra, že bych začal od druháku, to by bylo fajn... *smich*

Datum: 31.05.16 14:35

Jo tak to držím pěsti, hlavně ať z vás není jeden z těch arogantních *smich* , jinak ano, když budete hodně prosit a půjdete ideálně přímo za ředitelem osobně, aby viděl snahu, tak vám všeobecné předměty může uznat, pokud jste teda neměl samé dostatečné, a pak byste dělal pouze z odborných, což je sice trošku náročnější jelikož je to hodně o pamatování, ale nic co by nešlo zvládnout, ale být vámi, jdu to zařídit co nejdříve to půjde, jeslti teda hodláte stihnout příští rok, jelikož už teď je možná pozdě, ale záleží na rozhodhodnutí ředitele školy.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jmlc®
Datum: 30.05.16 18:10
avatar

Ono to hlavní je "zdravotní způsobilost a vzdělání" - tj. maturita a zdraví tělesné i duševní.

Vše ostatní najdete na webu http://www.policie.cz/default.aspx - po 3 letech školy (vč. praxe) uděláte závěrečné zkoušky a jste policajt - pak může být další škola nebo praxe...


doplněno 30.05.16 19:09:

Po 3 letech POLICEJNÍ ŠKOLY - ta maturita musí být před přijetím do policejní akademie. Ale možná jsou už i výjimky - když tam nikdo nechce...


doplněno 30.05.16 19:44:

Uděláte nějakou střední školu, uděláte si maturitu. Zažádáte si o přijetí do služební ho poměru a jdete k přijímacím testům http://www.policie.cz/clanek/…ubeh-prijimaciho-rizeni.aspx. Psycho, fyzička je ok a vy se dostanete do "zkušební doby-policejní akademie" - tuto máte možnost studovat různými způsoby, nejběžnější je studium na 3roky. Po tuto dobu budete mít "modrou placku", můžete být využit jako panák částečně zaučený z policejní akademie k určitým úkonům... Dostanete základní mzdu, případně příplatky.

Po této době se dělají zkoušky závěrečné - tj. pokud uspějete, jste policistou.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pcr
Datum: 30.05.16 19:06

Po 3 letech školy? Já myslel, že maturita je možná pouze po 4 letech.
Každopádně, našel jsem přímo tuhle školu http://www.trivisusti.cz/ a myslím, že zrovna tohle by mohla být ta správná cesta. Jen jestli by stačilo jí vystudovat a pak teprve začít pracovat nebo vystudovat a pak muset pokračovat v nějakém dalším studiu?

Od: pcr
Datum: 30.05.16 19:38

Teď nějak nevím jestli rozumím... Kdybych šel na ten Trivis do Ústí a udělal ho včetně maturity, tak mohu rovnou k PČR nebo musím předem udělat nějaký obor s maturitou a pak se hlásit na ten Trivis?


doplněno 30.05.16 19:47:

A co mi doporučíte vy? Vydělat peníze a jít na tu veřejnoprávní a nebo najít jakoukoliv jinou a udělat maturitu na nějaké jiné škole? Jestli bude výhodou ta veřejnoprávní, tak bych šel tam, ale jestli na tom nezáleží, tak bych si klidně našel něco tady u nás v Litoměřicích.

Od: jmlc®
Datum: 30.05.16 19:52
avatar

Nerad bych se pletl, ale tuším, že stačí i maturita z oboru "nižší třídy" nebo jak to říct... prostě "střední vzdělání s výučním listem a maturitní zkouškou"

Ale jestli uvažujete teď nad SŠ, pak za 3-4 roky můžou být pravidla jiná...

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 30.05.16 19:56
avatar

Píšete, že jste měl zdravotní problémy. Tak možná by bylo nejlepší se zeptat u doktorů, zda Vám to pak vůbec povolí...Jinak na Vašem místě bych si udělala vůbec nějakou školu, věřte mi, že jen se ZŠ moc štěstí , nebo vlastně kariéru neuděláte..rozhodně pro sebe něco udělejte.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pcr
Datum: 30.05.16 20:08

Ohledně tohoto, už jsem se byl zeptat svého doktora, bylo mi řečeno, že v tom, problém není. Několik let jsem chodil na vyšetření a už pak nikdy nic nenašli, takže momentálně nemám žádná omezení. Ale školu si rozhodně udělat chci, protože chci dělat něco, co mě bude bavit a to je právě práce PČR. Je to hrozně zajímavé povolání. Ano, spousta lidí na tu práci nadává, ale mně osobně by se to líbilo a to myslím, že je hlavní

Datum: 31.05.16 14:29
avatar

Nezlobte se ale u PČR už dávno nejsou "blbci" co umí počítat do desti, velká většina má jednu nebo i dvě VŠ. Nejjednodužší je, otevřít si stránky PČR http://www.policie.cz/clanek/…olnych-mist-volna-mista.aspx.

http://www.policie.cz/clanek/…eti-do-sluzebniho-pomeru.aspx

Vy máte základní vzdělání a 19 let, máte co dohánět. Ani ta MP vás nepříjme a vaše nesmyslná úvaha, že MP a pak PČR, ty dva spolu nemají nic společné to není tak, že nastoupíte k MP a pak vás přeloží k PČR.

Jasná zpráva pro vás je, ozvěte se až budete mít minimálně maturitu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.05.16 15:21

1. dodělat učňák

2. udělat nástavbu zakončenou maturitou

3. přihlásit se do náboru PČR nebo MP (nejlépe v Praze).

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.