Čistička vzduchu vs chrapot

Od: Datum: 29.05.16 21:54 odpovědí: 11 změna: 02.06.16 21:40

Dobrý den, koupila jsem si min. týden čističku vzduchu a od té doby nemůžu mluvit, chrapot. Myslíte, že se to spraví a zvyknu si nebo jí mám vrátit? Máte někdo podobnou zkušenost? Děkuji předem za odpovědi. Můžete mi napsat i do vnitřní pošty. Nevím, jestli veřejně můžu říkat název. Nechci poškodit firmu.


doplněno 29.05.16 22:08:

Je vhodná pro alergiky a s ionizátorem. Ale asi mi nesedí. Pokud znáte i někoho známého, kdo měl podobné problémy, napište. Hodnocení přístroje je 100% spokojenost.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 29.05.16 22:18
avatar

Podobnou zkušenost nemám, ale nemyslím si, že by tato čistička byla přímou příčinou Vašeho onemocnění. Leda že by si Vaše imuta dala pauzu, když v domě nemáte mikroorganizmy a ty venkovní bacily při opuštění domu toho hned využili. To by si mělo sednout.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: nikc®
Datum: 29.05.16 22:24

Předtím jsem byla nemocná s virózou a hned potom si jí koupila a začala jí postupně používat, abych už nemocná nikdy nebyla. Když ji zapnutou nemám, cítím se líp. Ten přístroj má více jak 1000 pozitivních recenzí. Je ale možné, že ty negativní mažou. V létě se může hodit, až budou ta vedra, protože zároveň ochlazuje.

Od: ben®
Datum: 29.05.16 22:41
avatar

Dobrý den, toto postihne řadu lidí, kteří používají ventilátor nebo klimatizaci (v autě nebo zaměstnání). A podobný "efekt" potká lidi i při cestě letadlem.

Takže, stát se to může zřejmě i u té čističky vzduchu - třeba si tělo později zvykne. Zdravím!

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 31.05.16 21:41

Nepíšete,kde žijete,jaký vzduch čistička čistí...Máte-li ale takhle velké potíže - dlouhotrvající chrapot- vrátila bych přístroj.Může se Vám probudit alergie,kterou byste jinak netrpěla- je to zbytečně pro Vás zatěžující..Jste poměrně vzácný případ,většina uživatelů je opravdu spokojena.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: nikc®
Datum: 31.05.16 22:58

Je to zajímavý, ale dva dny jsem ho nepoužívala a dobře mi moc nebylo. Dneska jsem to pustila, protože byl takový těžký vzduch a pomohlo. Vzduch to vyčistilo a i mě to vyčistilo dýchací cesty. Dlouhodobý chrapot nemám. Má čistit vzduch a prach má pohlcovat. Bydlím nahoře paneláku a hodně se tu práší. Těžko říct, jak to bude dál.

Datum: 01.06.16 09:27

Měla jsem dojem z Vašeho příspěvku,že je vcelku Vaší zkušeností prokázané,že chrapot máte z používání čističky...Vyzkoušejte znova,ale s přestávkami - 2 dny.Znečištěným vzduchem jsem myslela město,kde žijete -na PC jsou denně info o znečištění...Jinak čističky jsou velmi přínosné,zvláště v panelových domech,kde bývá velmi sucho a samozřejmě prach - to je zhouba dnešní doby...nejen plíce,ale i oči,nosohltan atd.Večer při sprchování si proplachujte nos - pomalu nasajte vodu a , vysmrkejte,nato pusťte sprchu do ústní dutiny a propláchněte...to samé byste měla dělat i po sportu - třeba kolo,turistika atd. - prostě umýt nejen zvenku,ale i zevnitř.Takovou službu Vám přinese i 1x týdně užít Psyllium Dr.Popova - 1 čajová lžička se zamíchá do hrnečku vlažné vody a ihned vypije a okamžitě zapijete stejným množstvím vody - očistí vám zažívací trakt zevnitř-jsou to maličké kartáčky - ovšem přírodnina.Co se týká chrapotu - vykašláváte hleny?Jaké barvy? - pokud ne čiré,zajděte k lékaři .Pokud jsou čiré - čistíte se.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nikc®
Datum: 01.06.16 20:36

Máte pravdu, asi se čistím, vykašlávám to, co jste psala. Děkuji za rady.

Datum: 02.06.16 02:01
avatar

Pozor ionizátor v čističkách může být špatně navržen, či nastaven - pak vzniká mezi elektrodami studený elektrický výboj (eliášův oheň) který produkuje ozon. Ozon agresivně naleptává sliznice - obzvlášť dýchací cesty. Když přivoníte ke vzduchu vycházejícího z čističky, necítíte štiplavý "zápach"?

Ionizátor na elektrodách má zachytávat "nehodné" kladně nabité ionty a tím se zlepšuje poměr záporně nabitých iontů. Nesmí se přektročit napětí na elektrodách - pak dochází k produdci ozonu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nikc®
Datum: 02.06.16 21:40

Teď to nebudu pár dní užívat, protože klimatizace v práci bohatě stačí... Štiplavý zápach jsem necítila. Málo jsem větrala, to byla chyba. V návodu o větrání napsáno není.

Datum: 02.06.16 06:57

Nevětráte a do desetkrát recyklovaného vzduchu si pouštíte jedovatý ozon,

Ohodnoceno: 0x
 
Od: rv
Datum: 02.06.16 08:55
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.