Připadám si jako monstrum

Od: Datum: 29.05.16 12:12 odpovědí: 18 změna: 02.06.16 16:45

Letos mi bude 19 let, žiju u rodičů a jsem na nich finančně závislý. Jsem ale na ně neuvěřitelně nepříjemnej a nedokážu s tím přestat. Nevím, kdy se stalo, že se mi tolik zhnusili, ale kdykoliv je vidím, jak o někom mluví a pomlouvají ho, je mi z nich špatně. Nedokážu se s nimi na ničem domluvit, oni mě neposlouchají a vždycky udělají pravý opak. Může jít o maličkosti, ale štve mě to. Třeba letos, když moje mamka přišla, jestli si nechci odstrojit stromeček, já řekl že ne a ona odpověděla: Tak ho pojď odstrojit. Teď mě nutí jet na dovolenou do Chorvatska, ale já to tam nevydržím, připadám si jako papiňák a cítím, že jestli s nima budu delší chvíli nekontrolovatelně vybuchnu a chytnu hysterák. Připadám si kvůli tomu jako monstrum, nechci vycházet z pokoje, bojím se jít ven, protože potom následuje křížovej výslech. Když mě naštvou, začnu se hodně hodně přejídat a nejde to zastavit.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: hk
Datum: 29.05.16 12:15

Máte nedostatek kvalitního sexu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: wamp®
Datum: 29.05.16 12:51
avatar
A pročpak jsi na rodičích finančně závislý?
Běž do práce,najdi si byt a začni se starat sám o sebe...
Ohodnoceno: 0x
 
Od: otecmadeleine
Datum: 29.05.16 12:58

V létě chodím na brigádu, ale jak mám asi ksakru chodit do práce, když ještě ani nemám maturitu? Věřte mi, moc rád už bych chodil do práce a bydlel někde sám, bohužel asi těžko s nedodělaným gymplem seženu nějakou práci díky které se uživím.

Datum: 29.05.16 13:03
avatar

Ano, proč jsi závislý? Jsi ve 3.ročníku na gymplu, rozmýšlíš se na jakou VŠ půjdeš, uvažuješ o studiu v zahraničí a doma máš veškeré myslitelné pohodlí a servis. Zamyslel jsi se někdy nad tím, kolik úsilí musí rodiče vynaložit, aby ti tohle všechno mohli poskytnout? Ono je přece mnohem snadnější své rodiče pomlouvat a nenávidět, než sám přiložit ruku k dílu. To by asi musel být chlap a ne 19-tileté rozmazlené dítě.


doplněno 29.05.16 13:13:

Pak jsi evidentně zvolil špatný postup a stěžovat si můžeš jenom sám na sebe. Neměl jsi slibovat. Měl jsi uvařit a pak teprve jít ven.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: otecmadeleine
Datum: 29.05.16 13:09

To je to, co mě nejvíc štve, já totiž tu ruku k dílu přiložit chci, já chci posekat trávník, já chci pomáhat vařit...jenže oni nechcou a pořád mě ode všeho odrazují. Včera jsem slíbil, že něco odpoelde uvařím. V jednu jsem šel na hodinu a půl ven. O půl třetí jsem zjistil, že už uvařili za mě a neuvěřitelně mě to dopálilo...


doplněno 29.05.16 13:16:

Každou sobotu odpoledne vařím. Včera se mě zeptali, jestli půjdu ven odpoledne. Řekl jsem, že půjdu. Ptali se mě, jestli teda budu vařit. Řekl jsem, že budu. Vrátím se o půl třetí a je uvařeno. Obvykle začínám vařit va tři.

Datum: 31.05.16 14:39
avatar

U vás doma očividně vázne komunikace. Ptal ses, proč bylo již uvařeno, když jste se domluvili, že uvaříš? Dostal jsi uspokojivou odpověď? U nás by bylo vařit oběd ve tři hodiny, dost pozdě.. maximálně, aby bylo hotovo na druhý den. Předpokládám, že jsi jen nafoukl pusu...

Mluvil jsi rozumně s rodiči o tom, co bys mohl dělat místo toho, abys s nimi musel jet na dovolenou? Mohou ti věřit na tolik, abys mohl doma zůstat sám? Přivyděláš si občas nějakou korunu, abys jen nezatěžovat rozpočet? Máš rozumný prospěch ve škole?

Chceš posekat trávu? Tak jí posekej.. na to potřebuješ svolení? Sekačka je někde pod zámkem a rodiče mají klíč? Možná moc mluvíš a málo konáš.

Možná bys byl rád, aby se k tobě rodiče chovali jako k dospělému, ale to půjde dost těžko, dokud se budeš chovat jako rozmazlené děcko.

Proč se proboha přejídáš? Co je to za nesmysl? Není lepší jít ven a hýbat se? Sportem ze sebe člověk vztek dostane snáz.

Svou neschopnost jen svádíš na druhé, místo abys přestal fňukat a začal se sebou něco dělat...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.05.16 13:08
avatar

Vy to nemáte lehké s rodiči a oni s Vámi také ne. Ale dokud bydlíte pod jejich střechou, živí Vás a jíte z jejich talířů, nezbyde Vám nic jiného, než se k nim chovat s respektem. Pokud se Vám hnusí vlastní rodiče, najděte si ke studiu práci, vydělávejte si na sebe, najděte si své vlastní bydlení a postavte se na své vlastní nohy. Buďte samostatný a sobestačný. Uleví se Vám i rodičům. Co se týče té společné dovolené s rodiči - to naprosto chápu, že nechcete s rodiči jet. Měl jste si o tom s nimi promluvit a místo dovolené si zajistit třeba brigádu, abyste si mohl zafinancovat dovolenou bez rodičů třeba. Co se týče Vašeho přejídání - to není vina rodičů. Máte to nastaveno ve své hlavě, máte psychické problémy a to byste měl řešit s odborníkem - psychologem. Začněte se chovat jako dospělý člověk, pokud chcete, aby Vás tak brali i rodiče.. Měl byste se umět ovládat a snažit se s rodiči vychát co nejlépe. Také to s Vámi jistě nemají jednoduché...Ale myslete na to, že rodiče budete potřebovat v životě ještě mockrát, tak si vztah s nimi zlepšujte, ne naopak.

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 29.05.16 16:57
avatar

Já pro Vás radu nemám. Děláte na mě dojem vzteklého děcka, které se domnívá, že rodiče budou poslouchat jeho a má ve zvyku je stavět do latě. Asi rád děláte dusno, když není po Vašem, lze to lehce vyčíst, takže více se ovládat by Vám neškodilo. Nebo i později zůstanete mamánkem, žádná Vás nebude chtít. Myslím že Vá chytá hysterák protože jsou na Vás velmi hodní.


doplněno 29.05.16 17:04:

Jestli máte nějaké příbuzné, domluvte se s rodiči, že u nich budete třeba přes léto bydlet, najděte si tam brigádu a starejte se sám o sebe. Se vším všudy. Vrátíte se rád tam, kde se přejídáte, protože máte z čeho...jako dítě bych Vám strašně záviděla...to se mi nikdy nepovedlo, pořádně se najíst. Až když jsem si na to vydělala. A nějaká cizina, nebo chalupa...naše léto to byla jen špinavá ulice s podobnými chudými dětmi, víte Vy vůbec jak štastný jste?


doplněno 31.05.16 14:11:

Na mě to dělá dojem, že tazatel alibisticky viní rodiče z toho, že nemá pevnou vůli a přejídá se. Kdyby se víc hýbal, pomáhal doma, by mu více prospělo ohledně vůle než otevírat ledničku a jít si sednout k počítači. Není to správné, za naše neuspěchy si v dospělosti už můžeme sami.
V 18 letech jsem se starala už o manžela, dítě, zkrátka rodinu a nikomu jsem nedávala vinu, že v práci třeba udělám chybu, byla jsem přece už dospělá. Pro mě od 18 let už to nejsou děti, ale dospělí lidé. Kteří by měli pomáhat pravidelně rodičům.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: hennessy
Datum: 29.05.16 17:35
Pomoci by mohlo navštívit společně s rodiči psychologa. Jinak pak zbývá sbalit si své věci a odstěhovat se. Rodiče požádat o kapesné (dětské přídavky, sleva na dani, případně něco navíc). Zbytek na živobití si vydělat třeba na občasných nočních v pekárně. Ubytování v ubytovně se dá získat už někde kolem 3 000. Rok takového života se dá vydržet v pohodě. Ono se to s rodiči za pár let zase v dobré obrátí.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.05.16 21:54
avatar

Pokud není plnoletý, nejde to.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.05.16 21:57
avatar

Letos mi bude 19 let...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.05.16 09:38
avatar

Aha, já myslela, když nemá ještě ani maturitu, jak píše...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.05.16 09:43
avatar

Pálí vás dobré bydlo, anebo to, že se k vám rodiče chovají jako k malému chlapci? Oni vás tak asi vidí, tak se jim nedivte. Až rodiče mít nebudete a budete za nimi chodit na hřbitov, tak vám to všechno možná teprve docvakne... Jinak - podle mě se trápíte hloupostmi.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.05.16 22:54
avatar

Máte pravdu, když chci, aby se ke mně kdokoliv choval jak k dospělému, musím především dospělý opravdu být.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 30.05.16 23:26
avatar

- myslíte si, bůhvíjak nejste inteligentnější, kvalitnější a lepší, nežli rodiče - a přitom se klidně necháváte živit - v čem jste tedy lepší? - zasloužili by si alespoň trochu uznání, když už nic jiného.

Ale to poznáte, až budete sám mít děti - zatím je dobré, že si to alespoň uvědomujete - zkuste se na každý problém podívat i jejich očima a z jejich hlediska. Každá věc má tolik "úhlů pohledu" kolik má zúčastněných "diváků" - třeba byste se divil, jak jinak (nežli Vy) vnímá okolí třeba zrovna Vás a Vaše problémy.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: coco
Datum: 31.05.16 08:35

Je videt, ze jsi dobre vychovany a vnimavy hoch, kdyz si uvedomujes sve pocity a krotis se, znechucujes se sam nad sebou a tvrde se kritizujes, ale nenervuj se tolik a zkus to vydrzet, v tomhle veku je to celkem bezne a prejde to. Jsi plny elanu do zivota a s chuti dobyvat svet, ale jeste jsi nedozral a hormony pracuji na plne obratky. Rodice si nikdo nevybirame, ale snad to s tebou mysli dobre, kdyz ti chteji pomahat, taky na tebe dostavaji jako na studenta prispevky, takze je normalni, ze te zivi a šati, poskytuji bydleni a proste staraji se o tve blaho - pozdeji jim to muzes oplatit :) Zanedlouho uvidis vsechno jinak !

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 31.05.16 14:00

Jste v situaci typické pro mladíka,který už se cítí být dospělým,chce rozhodovat sám za sebe.Pocity,nenávisti k rodičům, jsou jen proto,že se podvědomě od nich oprošťujete-osamostatňujete se.Bohužel,finanční situace vám brání,to uskutečnit. Vůbec se nemusíte cítit ,jako monstrum,-jsou to přirozené pocity,které má někdo silnější..k rodičům buďte shovívavý,vidí svět svýma očima starších lidí/ve Vašich očích/.Mají svůj zaběhlý pořádek a už to měnit nebudou. Ale k Vašemu dotazu- Máte kamaráda? Nabídněte mu,ať jede na dovolenou s Vámi a užijete si to společně,rodiče se tolik o Vás nebudou bát,když někam půjdete - budete přece 2.Nebo můžete chodit na brigádu a na dovolenou nejet právě proto,že si chcete vydělat peníze na něco...vždy je řešení-musíte si zvolit takové,které je pro Vás dostupné a možné.A které by neranilo Vaše rodiče.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.06.16 16:45
Ahoj.
Je mi 17 a přesně vím, jak se cítíš. Taky to občas mám. Následuje brek a pak to jdu zajíst. Co pomáhá mně - jdu si zaběhat, přijdu na jiné myšlenky a nebo prostě jdu někam naprosto bez cíle a chodim, dokud se nehjkildnim.
Co se týká toho samostatnýho bydlení. To může napsat někdo, kdo si nepamatuje studijní léta. Chodím víkendy do práce, ale stačí to tak asi na léto. Takže pokud zrovna nechceš pracovat ve svém volném čase i celé prázdniny, tak se při Gymplu prostě neuživíš.
Přeji hodně trpělivosti. Ono to časem pomine ( obvzláště po nějakým pruseru jako já)
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.