Kam dát milion korun?Co s tím?

Od: Datum: 28.05.16 14:20 odpovědí: 49 změna: 26.06.16 23:08
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.05.16 14:24

Na jak dlouho chcete investovat? S jakým úrokem?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.05.16 14:27

to je jedno

Datum: 28.05.16 16:15

Tak jestli je to jedno, tak mi ho půjč na 1000let.

Nabízím roční 100% úrok splatný ke konci půjčky. To je výhodné. *palec* Na konci budeš nejspíše nejbohatší člověk v celém vesmíru.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: ben®
Datum: 28.05.16 14:28
avatar

Dobrý den, to je krásná starost. No, musíte napsat, zda ho chcete darovat, nějak se ho zbavit, investovat, uložit a rozmnožovat ho či s ním podnikat, hrát automaty nebo ho vrhnout na akciový trh. Možná je i investice do nemovitosti, vína či umění. Zdravím!

doplněno 28.05.16 14:45:

Pokud bych nevěděl, co s ním a nechtěl se o mnoho starat i obávat se, tak bych ho dal do banky na termínovaný účet (nebo vklad - teď nevím přesně ten správný název).

Výhodný a bezpečný je i nákup státních dluhopisů.

doplněno 28.05.16 17:50:

Tak, když se podíváme, jakou odpověď tazatelka ohodnotila, tak zřejmě žádné seriozní odpovědi a rady ani nežádá. Beru to jako žert či volnou úvahu - co by bylo kdyby.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.05.16 14:37

je jedno kam ..hlavně nějak rozmnožit,podnikat asi bych o něj přisla si myslim,bydlim v Brně to není ani na byt..tak nevim doopravdy.

Od: jiri*
Datum: 28.05.16 14:31

pokud je to milion korun, tak bude ideální investovat ho do mě, nejlépe nevratně

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 28.05.16 14:51

V současné době je docela výhodné poskytovat tkz zpětný leasing na nemovitost. Úrok se pohybuje od 4% výše, peníze jsou zajištěné v plné výši.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.05.16 16:07

A kdo toto zajištění poskytuje? Stát?


doplněno 28.05.16 16:16:

Tak kdo, když jsou zajištěné v plné výši.


doplněno 28.05.16 16:53:

Takže zde existuje reálné riziko, že investice může být zcela prodělečná. To znamená, že mohu přijít o všechny vložené peníze.

Protože u nás v ulici byl takový baráček. Majitel se dostal do dluhové pasti a než aby jeho barák dostala banka, tak ho raději zapálil. A takových případů není málo. A v tomto případě pokud se jedná o úmyslný čin, tak ani pojištění nemovitosti nepomůže, protože výluka.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.05.16 16:10

andelck. Stát? To asi nemyslíte vážně, že ne?


doplněno 28.05.16 16:47:

po celou dobu splátek má věřitel onu nemovitost buď ve svém majetku, nebo je nemovitost zajištěna v jeho prospěch

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.05.16 17:15

andelck. Jestliže investuješ peníze, tak VŽDY je nějaké riziko. Podívej, já v tomhle dělám už hodně moc dlouho a zatím takový, či podobný případ nenastal. Vybíráme si lidi, kteří mají k domu vztah, chtějí tam bydlet, chtějí se o dům starat. Teď zrovna tu máme případ starších manželů. které napálil jeden vykuk. Díky němu se dostali do obrovského problému. Manželé jsou již i insolvenci. Teď se jim zajištují peníze na vyplacení nemovitosti. Je zde SKORO stoprocentní jistota, že investor bude mít peníze velice dobře uloženy a zhodnoceny

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.05.16 17:34

Ano vždy existuje riziko. Ale když investovat svůj jeden milión(a nemám jich dalších 100) , tak bych chtěl riziko absolutně špatné investice vyloučit. Takže např. že v nejhorším případě dostanu apsoň část vložených prostředků. Ale zde existuje reálná možnost, že přijdu o všechny vložené prostředky, protože svojí investici svěřuji pouze jedné osobě či osobám.

Zde vidím největší problém. Pokud bych investici rozdělil na více menších, tak nejsem proti. Ale tam už je zase milión málo.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 28.05.16 15:56

Darovat Andrejkovi na Čapí hnízdo

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 28.05.16 17:05
avatar

A co Investice v Irské Bance - Prudential international, Central Bank of Ireland: http://www.prudential-international.com/

Ohodnoceno: 0x
 
Od: scv®
Datum: 28.05.16 17:40
avatar

DIVERZIFIKUJTE. Radši jsem to napsal velké, protože je to dnes opravdu důležité.

Část držet v hotovosti / na účtech pro případ deflace, nenadálých výdajů nebo kdyby se objevilo něco zajímavého.

Část investovat do protikrizových aktiv, pro případ krize (na obzoru je toho požehnaně) a jako ochranu před inflací. Centrální bankéři nás k ní směrují dost razantně a jestli se jim to vymkne z rukou..

Zbytek do něčeho bezpečného, bezstarostného, co Vám vydělá víc, než kolik dohromady spolknou poplatky a inflace. Třeba nějaký podílový fond.

Nebo si můžete zahrát ruskou ruletu a zkusit koupit nějakou nemovitost.. ALE: 1) nemovitosti jsou momentálně nadhodnocené, takže z dlouhodobějšího pohledu budou spíše klesat; 2) hypotéky jsou velmi levné, ale tam naopak budou úroky časem stoupat; 3) už několikrát jsem jako dobrou investici v současné době slyšel zemědělskou půdu, ale osobně bych do toho asi nešel; 4) byt k pronájmu - stačí jeden špatný nájemník a můžete ve finále prodělat..

.

Hlavně - pokud doopravdy máte k dispozici milion - nenechávejte ho někde na účtu, ani spořicím nebo termínovaném za nějaká 1-3 %. V tu chvíli nevyděláváte vy, ale někdo jiný ;)

Ohodnoceno: 3x
 
Od: jezevec*
Datum: 28.05.16 17:50

Udělej to, co by udělal Ježíš. Proměn je ve víno...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lego®
Datum: 28.05.16 18:08
avatar

Muzu Ti poslat cislo uctu

Ohodnoceno: 0x
 
Od: damann
Datum: 28.05.16 18:26

Kup malý byt v okresním městě a pronajímej ho.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.05.16 18:38

Měla jsem roky - vždy je cyklus 5 let - na různé produkty./ konzervativní,zlato,ropa atd./..podle mě byl výnos malý./ za celých 5 let kolem 80 tisíc/Koupila jsem raději byty,pronajmula doktorům a mám to ročně!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jenda2
Datum: 28.05.16 19:16

Na to platí pořekadlo: kdo chce moc, nemá nic. Není to zase taková suma, aby to někoho omráčilo. Ideální je to nechat normálně v bance a moc to neprožívat.

Lídí, kteří v touze po rozmnožení fianancí investovali, je mraky a kupují si kapesníky po kilech...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.05.16 19:24

jenda2. No a pak jsou tací, kteří investovali i takovouhle "menší" sumu a mají z toho docela slušný příjem.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jenda2
Datum: 28.05.16 20:11

A jsou tací, kteří o vše přišli. Moravia banka, aj. Současná úroková sazba 1 % nebo tak nějak je pro investice naprostá pitomost. Každého věc. Platí co jsem napsal.

Před lety jsem to také udělal ale i při super výnosu by do toho podruhé nešel. 100 % už nikdy nebude. Při vyšší částce...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hennessy
Datum: 29.05.16 01:29
V žádné bance o vše nikdo nepřišel. Leda, že si nevyzvednul výplatu z fondu pojištění vkladů.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.05.16 10:15

V době krize jste byl kde? Je pravda,že lidi nepřišli o všechno,ale o podstatnou část dividend ano...Nejbezpečnější banky jsou ty,které garantuje stát,jinak je to hra , vydělá to, - ,nevydělá to,?Jistoty - jako konzeravativní produkty- jsou zase s malými úroky a na dlouhou dobu - průměrně 5 let - teď banky udělaly alespoň to,že můžete produkty negovat/když butně potřebujete peníze/,ale to přijdete o všechno dividendy - ty propadnou bance.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: coco
Datum: 29.05.16 11:16

Co treba investovat do americkeho dolaru? V devadesatych letech byl dolar na vzestupu - oproti korune hodne posilil a kdo mel dolary byl "za vodou" - dolarove ucty byly IN - to same lze ocekavat v pristich letech - treba uz za rok to muze byt podle trzni situace i skokovy zisk, navic je to spolehliva mena, riziko minimalni :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.05.16 14:23
avatar

Investovat se dá na burze i s českou korunou, koupíte, když klesá, prodáte, když stoupne a hned je pár milionků ve slamníků, podle toho kolik do toho rizika můžete dát, jak myslíte že bohatnou bankéři? A kam investují podílové fondy? Ted to drží ale " u huby ", koruna je silně podhodnocena, momentálně je to dobré jen na nákup, ale ne na prodej. Kdo může ale počkat, koupí a počká...a jeho potomci jsou v balíku na příštích mimimálně 50 let..

Jinak se to dost běžně dělá i mezi velkými zahraničními firmami. Ve stylu - peníze dělají peníze.. Já dám jen takový laický příklad pro lepší pochopení. Jedna velká firma má dost volných finančních prostředků - tak je nabídne za nějaký ten urok, jiná firma potřebuje, aby mohla vydělat, peníze na investici, tak si je půjčí a investuje, většinou je to krátkodobé - cca až týden, - vydělá dvojnásobek té investice ale díky té investici, a dejme tomu 0,5 % vrátí i s dluhem té první firmě, a ta tedy vydělala na tom, že měla volné peníze..Dělá se víc věcí, ale popisovat to nemá smysl, protože u nás si tohle může dovolit málo lidí a i málo firem, českých. Proto není problém když máte peníze , mít jich ještě víc.


doplněno 29.05.16 14:38:

Je známo že Singer koupil pro Česko koruny za 16 miliard..nebudu se ptát kolik si koupili pro sebe, až koruna stoupne, podle toho kdy to udělá Rusnok...*smich* ono to vypadá jako nic moc, ale není to pravda. Prý to drží nad vodou export. *smich* Na netu se dá najít spousta rad, jak investovat a proč a jak investuje náš stát. Protože nemáme až tak moc chytré lidi, bohužel neinvestujeme tak, abychom z toho zbohatli jako jiné státy, ale bohaté státy. Na tom, že vy si tu koupíte kus českého chleba - němec na burze vydělá 2x tolik, co stojí ten chleba, to je třeba si uvědomit, aniž ho to něco stálo, jen pár euro...co se mu 2x tolik vrátí od nás. A co můžeme na mezinárodní burze investovat my? Jsme často trapní a neustále chudneme a dlužíme se. A to jsme neměli takový blahobyt jako řekové - nikdy. A časem tam spadneme také, když nám budou vládnout nýmandi. .A to jsme se dostali k tomu, že nemáme dobré hospodáře a hlavně ekonomy. Uznávám Rusnoka a nenahraditelný je Janota. Takové ekonomy mít minulých 27 let, pilně Německo doháníme..to nebyl amatér ani zloděj..Rusnok už zažitý binec nedá dohromady, je na to moc sám..

https://cs.wikipedia.org/wiki/Eduard_Janota

Ohodnoceno: 0x
 
Od: scv®
Datum: 30.05.16 12:31
avatar

Do USD, teď? Proboha, jenom to ne.. podívejte se na historii světových rezervních měn. Éra silného a všude respektovaného dolaru se chýlí ke konci a Čína si buduje dobrou pozici jako nástupce USA. Nezbývá než jen doufat, že se to amíci nebudou snažit "zvrátit" nějakou další pitomou válkou. Minimální riziko? Ehm, spíš maximální a to už možná během příštích 5-10 let.

Ono to vůbec s hlavními měnami v současnosti vypadá dost mizerně. Jako bychom seděli na hromadě dynamitu a jen čekali, až ještě někdo donese roznětku. Záporné sazby, kvantitativní uvolňování, měnové války, nesplatitelné dluhy, bankéři kteří ignorují fakta a stále jedou "na Keynese".. z toho nic dobrého nevzejde. Navíc dnešní pojem "měna" nemá nic společného s "měnami" před 80 lety. Dnes máme jen bezcenné papírky.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: coco
Datum: 30.05.16 12:42

Je vubec dnes nejaka bezpecna investice? Zlato? *sok*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: scv®
Datum: 30.05.16 13:11
avatar

To kdybych věděl, tak nesedím v ČR, ale ležím někde v tropech *smich* ale něco jste trefil(a) - zlato od ledna do března stouplo v dolarech o cca 20 % (stříbro dokonce ještě více), během dubna a května zase o něco spadlo a momentálně se drží těsně nad hranicí 1200 USD/Oz. Co bude dál, je ale ve hvězdách. Jakákoliv nestabilita - politická, ekonomická, nejistota lidí, zoufalé snahy bankéřů dostat se z deflace (zápornými sazbami a tisknutím peněz) - to vše cenným kovům nahrává. A jestli se to pak zvrhne do (hyper)inflace, bude to velmi dobrý uchovatel hodnoty. Na druhou stranu kdyby se stal zázrak, FED začal sazby zvyšovat (na červen to vypadá nadějně, ale u nich člověk nikdy neví), bankéři v Evropě začali přemýšlet hlavou (což asi nehrozí) a Čína měla dobré výsledky, ale přitom se nechovala agresivně, tak další závratný růst cen zlata asi bude dočasně odložen. Názorů je spousta - sám nevím, čeho se chytit. Někdo říká, že jsme na počátku cyklu cenných kovů, který by mohl trvat až do roku 2023. Mnoho lidí se děsí kolapsu USD a krize, která by mohla být ještě větší, než ta poslední. A celosvětová předluženost nám ani trochu nepomáhá.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.06.16 23:08

Zlato je ale pořád jen superpasivní investice. Kilo zlata bude pořád jen kilo zlata a za 20 let bude za kilo zlata stejná kupní síla jako dnes. A ještě budete mít náklady se skladováním a hlídáním.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: hennessy
Datum: 29.05.16 13:30
Co je podle Vás dividenda?
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.05.16 10:11

Jendo,promiňte,je nesmysl,co jste napsal.Jak lidi šetří s málem,s více penězi,tak se snaží finančně zlepšit i ten milion..Proč by měl ležet v bance a ta by měla získávat peníze za uložený vklad/protože banky s uloženými penězi pracují/ a vkladatel by měl jen svůj zákl.vklad.Jinak pánovi-tazateli - běžte do banky,když máte milion-doporučí Vám finančního poradce,který Vám vysvětlí produkty.Rozhodně ale nerozhodujte ihned,vezměte si návrhy sebou a poraďte se s někým.Banky,samozřejmě,sledují hlavně své zájmy.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 29.05.16 14:43
avatar

Banky tyhle poradce na finanní produkty - tedy investice, měly, ale je to tak, ted to nevím opravdu přesně, pár let, co to už nesmí mít a tak to ted dělají různé investiční finanční skupiny. Podle mně je nejlepší skupina vždy ta, která vycházela z nejlepší banky, ale to si musí každý ověřit sám. Protože investovat je vždy riziko, ne že ne...At pro malého človíčka s 10 000 kč, nebo pro velký stát miliardami.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 30.05.16 08:55

Dafinko,finanční poradci stále fungují např.u České spoř. Investovat u této spoř. není až tak riziko,pokud zvolíte třeba konzervativní fond - znamená to,že zákl.vklad´=tedy Váš-Vám zůstává stejný,i když nevyděláte. Problém je právě délka produktu-5let- a nižší výnos.Jinak další produkty mají vyšší výnosy.Mám zkušenost dát třeba polovinu na ,konzervu, a zbytek investovat do dalších produktů.Já nakonec volila úplně jinou cestu,jak jsem psala výše.Také si vkladatel musí nechat něco ,pro potřeby náhlé, - jako nemoc,ztráta zaměstnání apod.-to je tak ve výši 3měsíčního nájmu+život.potřeby apod.I člověk s úsporou 10 tisíc může investovat do produktů krátkodobých např.-spořitelna doporučí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.05.16 22:51
avatar

Jo jo, máte také pravdu...;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.05.16 21:51

Můžete mě je poslat.Děkuji

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.05.16 22:32
avatar

http://www.novinky.cz/finance…mu-aby-zacali-investovat.html

Rozhodně do podílových fondů..


doplněno 28.05.16 22:38:

A já kdybych takovou sumu měla, tak bych investovala do zvířecího krematoria. Malý pozemek a malý hřbitůvek na malé urničky s náhrobkem. Nevím kolik by to stálo, ale vyplatilo by se to, zvláště v Praze, majitelé svých miláčků pláčou, teskní a nemají kde, snad to v Praze ani není. Podle mě nemám špatný nápad...


doplněno 28.05.16 22:40:

Nemám a nikdy jsem neměla žádné zvíře. Přesto jsem přesvědčena, že je to pro hodně lidí srdeční záležitost, jako kdyby pochovávali člena rodiny.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jenyk2
Datum: 29.05.16 23:54

Nechat si postavit dřevěnou roubenku (ve starém stylu) někde v Českém Ráji, a pronajímat ji turistům.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.05.16 00:03
avatar

To za mega nepostaví.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.05.16 14:10

Bez pozemku postaví, ale nebude to žádný extra luxus.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ehm
Datum: 30.05.16 01:53

Podíval bych se na těžařské akcie v Austrálii nebo Jižní Africe a určitě je dobrá společnost Surgutněftěgaz (má tam podíl i Putin :)). Něco se dá uložit koupí zlaté cihličky a nejlepší investicí do příštích let a desetiletí je samozřejmě Bitcoin. Pokud máte podnikatelský nápad, je to taky dobrá možnost.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jmlc®
Datum: 30.05.16 09:06
avatar

Rychlá a relativně výhodná investice je sázka na červenou- druhá varianta je černá... při větší smůle padne nula...

Ale pokud chcete mít jistotu, dáte na terminovaný vklad do větší banky. Investice do fondů, které můžou jít špatným směrem, může být prodělečná. Investice do výhodných % úroků může být nedobytná. Investice do nemovitosti může být velmi špatná... pokud v tom neumíte chodit a nemáte informace, jediná rozumná investice je zmíněný vklad na určitý termín za určité %.. tady máte jistotu s přesným časem.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: rv
Datum: 30.05.16 16:22

Pro mladého člověka je výhodná investice do vlastního vzdělání, zvýšení kvalifikace a podobně. Pro staršího do vzdělání dětí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.05.16 17:19

rv.I investice do vzdělání dětí může být ztrátová

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mmastrfx
Datum: 30.05.16 22:24

No kdyby Vám stačilo nějakých 20% ročně, tak to dělejte jako já - obchodujte na forexu. Pokud to neumíte, kopírujte obchody někoho jiného. Pokud Vám stačí 10% p.a., tak bych si je od vás půjčil na rok. No tohle není na veřejnou diskuzi, ale pár desítek % není problém udělat.

Martin

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.05.16 23:29
avatar

najít si slečnu - oženit se?


doplněno 30.05.16 23:39:

- i když milion dneska zase není nic tak moc - stačí jedna špatná investice a je fuč ..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: qw
Datum: 03.06.16 20:29

Tak tohle je asi ta nejzlomyslnější rada, která tady zatím padla. Nebo neznáte ten dialog:

A: "Prý z vás manželka udělala milionáře. Jak to dokázala?"

B: "Já jsem byl miliardář."

Jinak pořád platí, že peníze dělají peníze, a že peníze se musí točit. Vřele tedy doporučuji nejprve investovat do čehokoliv, co nárazový zisk promění v zisk dlouhodobý (přitom je důležité, jak už tady padlo, diverzifikovat). A potom? Co já vím. Automaty, fet, chlast... whatever. Je to váš byznys.

Samozřejmě jestli vás ten povalující se milion na účtě tak štve a chcete o něj hodně rychle přijít (a jako bonus ještě třeba skončit s dluhy na krku), tak se fakt ožeňte. Nejlépe s nějakou hodně atraktivní a hodně draze se oblékající absolventkou vysoké školy s ekonomickým zaměřením, která pochází z východu (myslím z východní Evropy, i když ono je to asi jedno). Já vim, stereotypy. Ale to, že vznikaj, má snad nějakej důvod...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: arygnoc58
Datum: 30.05.16 23:36

někdo si koupí obraz - takovej ten, co se vyleje barva z kýble na plátno, vod mistra

a jinej to dá radši do bydlení

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ludovv
Datum: 06.06.16 12:54

Já jsem uvažoval o koupi garáží a jejich následném pronájmu. Není s tím tolik starostí, jako s bytem a dají se pak i rycheji prodat než byt...

Ohodnoceno: 3x
 
Od: vernon
Datum: 12.06.16 20:41
Dej ho Věře Bílé, někde jsem teď četl že ho nutně potřebuje :-D
Ohodnoceno: 2x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.