Výpis zdravotní dokumentace

Od: Datum: 28.05.16 12:23 odpovědí: 9 změna: 28.05.16 15:40
avatar

Dobrý den, můžu přejít k novému praktickému lékaři, aniž bych mu dala výpis zdravotní dokumentace od předchozí lékařky? Bývalá praktická mi "přisoudila" spoustu chorob, které nejsou pravdivé, a nerada bych, aby toto měla i nová doktora (kvůli těmto "diagnózám", které nejsou ničím podložené a jdou jen o její názory, odcházím). Dále - musím hlásit na pojišťovně změnu praktického lékaře nebo si to zařídí sami?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 28.05.16 12:31
avatar

Dobrý den, myslím, že když přejdete k jinému praktickému lékaři (a on Vás skutečně zaregistruje, protože má volno), tak on si vyžádá kompletní kartu od toho lékaře minulého.

Takže, těžko to ovlivníte (či zmanipulujete). VZP je jedno, u kterého jste lékaře (musí mít smlouvu s VZP, ale na jménu či jeho poloze nezáleží). Zdravím!

doplněno 28.05.16 12:49:

To bude zřejmě z důvodu toho přechodného období, než si vyžádá tu celou kartu.

Tedy, aby měl nějaký přehled, jak jste na tom zdravotně, než mu jeho kolega pošle celou dokumentaci. Ovšem, pokud v ní máte nějaké nesrovnalosti, tak to potom řešte až s novým praktikem - zkrátka mu k tomu něco řeknete a on posoudí, kde je pravda,

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 28.05.16 12:42
avatar

Ano, mám VZP. Takže hlásit nemusím. Uf. Našla jsem nového lékaře, ale na stránkách má, že k registraci si máme donést výpis současného praktického lékaře.

Datum: 28.05.16 12:41
Vy nikde nic nehlásite. Nový praktický lékař vás zaregistruje a sám si vyžádá výpis z vaši zdravotní dokumentace od předchozího lékaře. Toto je zákonný postup. Na odeslání výpisu má lékař myslím 30 dnu. Nejdříve si ale musíte najít nového praktika, protoze to může docela problém. Hodně praktiku nepřibírá nové pacienty
doplněno 28.05.16 12:46: Výpis si vyžádá nový luxusní lékař! Zdarma bez poplatků. Kdybyste chtěla sama výpis, je to možné, ale budete platit cca 400kc
doplněno 28.05.16 12:49: Luxusní překlep. Tedy výpis od lékaře k novému lékaři je zdarma a žáda si o něj nový praktik. Pokud chcete výpis do svých rukou na vlastni žádost, budete platit několik stovek. A obsah výpisu bude stejný
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.05.16 14:08

To mi řekněte kde jste na toto přišla, a jak můžete dávat takovéto rady nepodložené žádným odkazem, to co píšete si pletete se zákonem §66 zákona č 372/2011 Sb. A ještě píšete že kopie výpisu, na které odkazuje zákon který jsem napsal a který jste si očividně vy spletla stojí několik stovek? Jak toto můžete vědět, zákon pouze hovoří, že lékař má nárok na úhradu nákladů spojenou s opisem/kopií zdravotní karty/výpisu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.05.16 15:34
Výpis od lékaře k lékaři je oficiálne v nějaké vyhlášce nebo zákonu. Číslo nevím, bylo to v časopise od lékaře Tempus Medicorum. Co se tyce poplatků za výpis, tak neznám lékaře, který by výpis udělal zdarma. U mého praktika asi 400kc když chce pacient do ruky. U kopie nevím, jak to je. U zubaře jsem též platila za výpis, když jsem chtěla přímo do ruky. Každý lékař si může poplatek za výpis stavovit podle sebe
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.05.16 12:49
avatar

Nový lékař vás přijme, dostanete papírek s potvrzením. Vše ostatní zařídí sám. Předání dokumentace mezi lékaři trvá někdy i měsíc. Proto je dobré mít od původního lékaře dostatek pravidelně užívaných léků. Nový lékař vám ošetří např. řeznou ránu a jiné aktuální "drobnosti", ale pokud nebude mít v ruce dřívější dokumentaci, bude se zdráhat předepsat třeba léky na štítnou žlázu. Mohl by vás poslat pro recept do endokrinologické ordinace (onemocnění si teď vymýšlím jako příklad).

Nový lékař vám udělá vstupní prohlídku. O případných nepravdivých údajích v dokumentaci ho budete jistě informovat sama. Nový lékař to pak nějak vyhodnotí. Pokud kontrolou na specializovaném pracovišti, nebraňte se tomu.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 28.05.16 13:17
avatar

U minulého lékaře jsem musela sama posílat žádost o výpis z dokumentace. A to bylo před asi rokem. V pondělí jim zavolám a zeptám se.

Datum: 28.05.16 14:11

Nejjednoduší je, se optat přímo u nového lékaře, jelikož zákon dává více možností jak postupovat. Ostatní výše uvedené rady vůbec neberte v potaz, jelikož jsou očividně zcela zcestné. U mé nedávné změny doktora, dokonce stačilo přijít k předešlému, a ten mi pouze na slovní žádost vydal originální kartu (byť toto je nezákoné ze strany lékaře, a především ohrožuje lékař sebe).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.05.16 15:40
Existuje pouze jedna spravna zakonna norma: výpis od lékaře k lékaři. To, že někteří lékaři nepostupuji správně, je pravda.
Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.