Stafylokok jako socialni problem

Od: Datum: 27.05.16 15:15 odpovědí: 10 změna: 28.05.16 13:08

Dobrý den potřebuju vaši pomoc , jsem zjistil že kamarat ma zlatý stafilokok a ja s nim kouřil jednu cigaretu, možna pil s jedni skleničky. A pravě studuju na vseobecnu sestru, a bojim se odezdat analyzy na stafylokoky, protože nevim kdy by mněl co by se mnou dělaly pak, muh by vůbec studovat? Mužu vůbec dělat v nemocnici? Prosim odpověd´te, děkuju moc ...


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: hk
Datum: 27.05.16 15:53

Na to, že studujete zdrávku, máte nulové znalosti. Zcela jistě žádného stafylokoka nemáte. Abyste něco chytil, pak vykoušení cigarety a napití ze skleničky nestačí. Abyste to chytnul, musel byste mít hodně sníženou imunitu - ale to byste věděl. Tedy, poku jste se dlouhodobě nelíbali, pak se nestrachujte.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.05.16 15:54
avatar

Zlatý stafylokok je sice mrcha, ale dieta a nějaké antibiotikum si s ním poradí. Rozhodně lepší přežít trochu cílené léčby, než si to nechat rozjet. On se stafyolok dokáže dostat kamkoli v těle. Studovat můžeš v pohodě, možná nějaký klidovější režim.

Nehledě na to, že svým váháním s vyšetřením (krev, možná výtěr z mandlí, což je prkotina!), ohrožuješ pacienty v nemocnici jako potenciální bacilonosič. Pro nemocné a oslabené je stafylokok dost nebezpečný.

Hk - nesouhlasím. Stafylokok se přenáší pomocí kůže i sliznic, takže kýchnutí, podání ruky, společné pití... to úplně stačí.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 27.05.16 16:05

Tak, tak, Martino. Stafylokoka je možné chytit dříF, než řekneš švec..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hk
Datum: 27.05.16 16:12

Vykládáte nesmysly. Zdravý člověk zlatého stafylokoka hned tak nechytne.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: uska®
Datum: 27.05.16 16:16

Žádný nesmysl. Já jej chytila v nemocnici a to pouze při čištění zubů. Pak se zjistilo, že je ve vodovodním řadu teplé vody.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: hk
Datum: 27.05.16 16:49

Já vám vaše názory neberu. Škoda jen, že tomu věříte. Zde je řeč o zlatém stafylokoku...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: rosa
Datum: 27.05.16 16:55

Přesně tak:

"Uvádí se, že stafylococus aureus je normálně přítomný až u 60% populace. Nejčastěji se vyskytuje na kůži a nosní sliznici. Dotyční lidé většinou vůbec netuší, že jsou nositeli této bakterie."

Zdroj a další info zde: http://www.spektrumzdravi.cz/…/mrsa-neboli-zlaty-stafylokok

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 27.05.16 18:08

rosa *palec*. U nás v rodině se dvakrát pátralo, kdo je nositelem streptokoka. Jednou to byl švagr. bylo mu 40, nikdy neměl žádné problémy. Jenom moje dcera, když jsme tam byli na návštěvě, tak za pár dní byla nemocná. Přeléčili jí, pak byla znovu na návštěvě - a opět nemocná. A pro hk - opravdu se nijak dlouze nelíbali, švagr jen tak proběhl kolem, pozdravil a zase si šel po svým. Takže švagr dostal antibiotika a dcera od té doby byla také v pořádku. No a teď to samé zažíváme s vnoučkem. Už je vyšetřena jak bližší, tak vzdálenější rodina a zatím se nositel nenašel. Může to být kdokoliv. Třeba jiná maminka, která si chodí pro dítě do stejné školky. U ní v rodině nemusí mít nikdo problém, ona vůbec nemusí tušit, že je bacilonosič.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: rosa
Datum: 28.05.16 13:08

Sebod, děkuji. Též máme takové zkušenosti. A takto to nemusí být pouze se zlatým stafylokokem. Je dost dalších potvůrek či nemocí, které jsou snadno přenosné, a jejichž nositelé ani nevědí či netuší, že jimi jsou, neboť přesně jak správně píšete, nemusí mít žádné potíže. A jak správně píše i Uska, nakazit se přímo v nemocnici a nejen zlatým stafylokokem, není žádná vyjímka, s tím máme bohužel také zkušenosti. Bohužel píši proto, protože takto si dcera při poslední hospitalizaci odnesla "dáreček" v podobě rezistentního kmenu Klebsielly pneumoniae...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.05.16 16:46
avatar

a vylecit uplne stejne rychle (mel jsem)

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.