Odmitnuti povyseni

Od: Datum: 26.05.16 23:05 odpovědí: 9 změna: 27.05.16 08:27
Zdravim... v praci mam moznost profesniho rustu.. povyseni na vyssi pozici.. rad bych ale zustal kde jsem..(nelibi se mne mzdove ohodnoceni na ukor odpovednosti a narocnosti) Muze mne zamestnavatel za to vyhodit? Jako ze nemam zajem se dale rozvijet apod.? Nebo mne za trest naopak sesadit na nizsi kdyz nemam zajem? Jak by to bylo s vypovedi a odstupnym? Dekuji
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 26.05.16 23:18

Vyhodit Vás přímo kvůli tomu nemůže. Každopádně i od Vás by byl férový přístup na rovinu říct, proč to nechcete. Na tom, že řeknete, že při dané odpovědnosti byste si představoval vyšší mzdu není nic špatného. Možná Vám i nabídne lepší peníze. Je to rozhodně lepší, než neříct důvod žádný nebo si něco vymýšlet.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.05.16 23:53
avatar

Jsou nabídky, které se odmítnout nedají, nebo se to vrátí i s úroky.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.05.16 07:37
avatar

Povýšení je ideální příležitost k diskusi o výši platu. Pokud jsou peníze to jediné, v čem je problém, řekni si o ně bez ostychu. Pro většinu zaměstnavatelů je jednodušší přidat pár tisícovek než těžce shánět vhodného člověka a nemít jistotu, co je zač (a v konečném důsledku zaplatit třeba i víc, než o kolik by sis řekl ty).

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 27.05.16 08:23
avatar

To je naprostá pravda. U nás i bez povýšení si lidé málokdy řeknou o zvýšení platu. Dcera pracuje u zahraniční firmy a ta jim každý rok zvedá platy o inflaci, myslím že v českých firmách toto není. Aspon jsem neslyšela. Jinak v cizině jsou lidi zvyklí si čas od času požádat o vyšší plat a nikdo je za to nevyhazuje, z lidského hlediska je to přece pochopitelné. Když někde budu pracovat 20 let, za tu dobu se prudce změní ceny, nájmy atd. Vyrostou děti, takže školné, kroužky, to všechno jsou důvody proč chci lepší plat, nebo práci kde si více vydělám.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.05.16 07:48
avatar

Asi vás nevyhodí. Proč by měli? Zřejmě jste dobrý pracovník, se kterým se počítalo na vyšší pozici.

Problém je na vaší straně. Nabídku odmítněte a další už nedostanete. Už se s vámi na vyšší pozici počítat nebude.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.05.16 08:13
avatar

Jak říká Jethro, povýšení je nejlepším načasováním na zvýšení platu. Tedy alespoň v debatní rovině. Na rovinu zaměstnavateli řekněte, že tu pozici vezmete, ale s tím, že Vám přidá. Důvody uvedete.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: rv
Datum: 27.05.16 08:19

Povýšení mnohdy znamená i velkou změnu pracovní činnosti. Mnohdy jste třeba dobrý technik/programátor/pokladní a stane se z vás vedoucí techniků/programátorů/pokladních. Třeba by vás to nebavilo a ani na to třeba nemáte předpoklady ani kvalifikaci - účetnictví/práce s lidmi. Často vidím, že z dobrých odborníků se stanou špatní vedoucí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.05.16 08:27
avatar

Tazatel uvedl špatné mzdove ohodnoceni na ukor odpovednosti a narocnosti. Přijde mi to že je otrávený z toho, že by mu měl moře práce navíc včetně odpovědnosti za pár korun. A měl by samozřejmě pravdu.

Jinak v tom dalším Vám dávám za pravdu.


doplněno 27.05.16 08:29:

Fakt je ten, že hodně firem to na lidi zkouší, proč neušetřit platy že?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.05.16 08:27
avatar

Doporučuju Vám při vyjednávání o navýšení mzdy nejdříve prezentovat Vaše kvality, tj. nejen odbornou způsobilost, ale i ochotu "tahat za jeden provaz" s firmou, přijmout zodpovědnost, ochotu měnit (postupy, procesy, zlepšovat, motivovat ostatní), vzdělávat se. Dejte najevo, že za zvýšení platu máte co firmě nabídnout.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.