Musí nevlastní dcery platit za otce dluhy?

Od: Datum: 26.05.16 18:05 odpovědí: 13 změna: 27.05.16 20:15

Můj přítel má být odsouzený za trestný čin. Má ale obrovské dluhy a jak půjde do vězení, kdo bude za něj platit dluhy? Má 2 dospělé nevlastní dcery, které živil a vychovával cca 20 let. Budou to splácet ony?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: mot
Datum: 26.05.16 18:09
Proc by mely nevlastni dcery platit za to, ze maji otce takovyho hajzla?
Ohodnoceno: 1x

Od: wamp®
Datum: 26.05.16 18:12

Domnívám se,že platit nic nebudou.I když je vychovával,není jejich otec.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 26.05.16 18:10

Ve vězení by měl pracovat a dluhy pomalu umořovat. Vězeňská služba, ruku v ruce s exekutory, si to při nástupu pohlídá.

Od: ben®
Datum: 26.05.16 18:45

Dobrý den, nebudou. Otec bude (třeba, snad=?) mírně splácet z vězení a až přijde, tak doplatí zbytek, resp. měl by. Ty jeho dluhy nebudou platit ani v případě, že by zemřel.

Ony se vzdají dědictví. Zdravím!

doplněno 26.05.16 19:16:

suzymon - morální odpovědnost za dluhy je ošidná věc. Když budu spekulovat, tak tazatelka ji má také. Věděla o tom a dost možná, že si i pěkně s přítelem žila (za ty dlužné peníze).

Ohodnoceno: 5x

Datum: 26.05.16 18:46

Proč by měly nevlastní dcery platit za otce dluhy? Pokud bydlí přítel s Vámi, může se stát, že navštíví exekutor v první řadě Vás..

Ohodnoceno: 2x

Datum: 26.05.16 19:12

Kapko, mám pocit, že právě toho se tazatelka obává. Že exekutoři přijdou k ní. Proto se ptá, jestli by to neměly zaplatit ty dcery, i když jsou nevlastní, ale ona ví, že je vychovával a staral se o ně, tak to určitě považuje za morální odpovědnost kterou mají vůči svému otci, byť je nevlastní.

Jinak si myslím, že dluhy za svého otce nemusí platit jeho dcery, ani kdyby byly vlastní. To záleží na jejich dobré vůli. Ale pokud má trvalé bydliště u tazatelky a prokazatelně s ní bydlí, tak jí opravdu hrozí nebezpečí, když nebude moci prokázat co náleží jí a co je jeho.

Jeho dcery ty dluhy nenadělaly, tak proč by je měly platit, i kdyby to byl jejich vlastní otec.

doplněno 26.05.16 20:15:

Pro Dafina a Ben. Však já jsem to přesně tak myslela. Asi jsem to napsala nesrozumitelně, ale i na mne dotaz udělal dojem, že se tazatelka obává, že bude dluhy platit ona a raději by byla, kdyby ty nevlastní dcery byly zodpovědné, když je teda dvacet let vychovával. proto jsem psala, že zřejmě tazatelka předpokládá, že by ty dcery měly mít morální zodpovědnost za otce, když je teda podle ní živil. Ale i kdyby tomu tk bylo, a byly jeho vlastní, tak nevidím vůbec žádný důvod proč by ony měly plartit dluhy svého otce. To jsem chtěla vyjádřit, asi dost nešikovně.

Datum: 26.05.16 19:27

suzy, ono vždycky se říká například - živil nevlastní děti...a přitom je to často tak, že matka má vyživovací povinnost, jejich vlastní otec také musí platit, takže ve finále je nevlastní otec vubec neživí..naopak se jejich máma stará o něj.

Datum: 26.05.16 19:45

Dluhy platí dlužník, spoludlužník a popřípadě ten, kdo k dluhu přistoupí.

Rozhodně nelze dluh vymáhat na vlastních ani na nevlastních dětech dlužníka.

Ohodnoceno: 2x

Od: pb®
Datum: 27.05.16 11:23
Jedinou povinnost platit dluhy za dlužníka má manžel/manželka. Právní odpovědnost, nikoliv morální. A pak se jeden diví, že si lidé rozmyslí, jesli není bezpečnější se nebrat.

Datum: 27.05.16 12:24

Nebrat se jen kvůli případné odpovědnosti za hypotetické dluhy toho druhého někdy v budoucnu? To už je trochu přitažené za vlasy. Tedy ne, že by se to nemohlo stát, to samozřejmě může. Mnohem reálnější situace je ale ta, kdy se partneři nevezmou, aby vytřískali maximum sociálních dávek.

Od: pb®
Datum: 27.05.16 16:21
Leda pokud to jsou socky s minimálním příjmem nebo nezaměstnaní. Jinak by to znamenalo podvádět a lhát na úřadech.

Datum: 27.05.16 19:17

Kdyby jen někdy v budoucnu!

Bohužel se to vztahuje i na dluhy, které na sebe vzal jenom jeden z partnerů

před uzavřením manželství...

Od: jenda2
Datum: 27.05.16 20:15

Musíte konkretizovat, co si představujete pod pojmem " nevlastní dcery". Adoptované nebo jen vyženěné?

Jestliže on bydlí jinde, tak zřejmě ne.

http://www.bezplatnapravnipor…-rodicu-zabaveni-majetku.html

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.