Jak s přepisem domu na neplnoletého syna

Od: Datum: 25.05.16 13:24 odpovědí: 2 změna: 25.05.16 16:41

Dobry den,Chtěla bych se zeptat jestli nemá někdo zkušenost vlastním s přitelem rodinny dum,ale bohužel jsme si přestaly rozumět a ja bych svoji polovinu chtěla přepsat na mého syna dům je zatížen hypotekou.
Vyčetla sem na netu,že pokud syn neni plnolety se musi udělat soud a nějak složitě to zařizovat nejde nějaka varianta jina?
Třeeba věcné břemeno stím,že by přitel zpravoval dům do 18 let syna a pak by mu polovinu musel přepsat děkuji předem za odpovědi


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 25.05.16 13:27

vázne-li na domě hypotéka, bude přepis na neplnoletého potomka nemožný

Ohodnoceno: 2x
 
Od: pp
Datum: 25.05.16 16:41

Nezletilému potomkovi můžete svou polovinu domu darovat, darování podléhá schválení opatrovnickým soudem. Zajděte za advokátem, ten připraví darovací smlouvu a před podáním na katastr ji nechá odsouhlasit opatrovnickým soudem. Pokud na domě vázne zástavní právo, podívejte se do zástavní smlouvy s bankou co se tam píše o změněn vlastníka - může být vyžadován souhlas banky. Svou polovinu samozřejmě můžete darovat či prodat bez ohledu na to, co máte sjednáno s bankou v zástavní smlouvě, riskujete ale pokutu od banky. Pokud je sjednán i zákaz zcizení, tak bez výslovného písemného souhlasu banky darování nepůjde.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.