24 let - už nemám sílu pořád něco řešit

Od: Datum: 26.11.12 13:31 odpovědí: 5 změna: 26.11.12 16:57

V dětství rodinný problémy, otec ve vězení, matka do noci v práci, protože jí nebavilo jet domů, kde ji děda s babi uráželi. Pořád samý hádky, finanční problémy, já se pak neuměl vžít do společnosti, když jsem pořád řešil rodinný starosti, nevyzrál jsem, nemam zkušenosti, co moji vrstevníci. Pořád jsem jen řešil svoji rodinu a problémy z toho vycházející. Na střední jsem se naučil, že se musím umět oblíkat a musím být upravený. Nedbal jsem na sebe. Do toho pořád problémy s lidma. Psychicky mě to položilo a já neměl život ve svých rukou až jsem skončil u psychologa a na práškách. Jenže problémy nezmizely a mě až teď došlo, že se musím změnit styl myšlení. Kdyby jen to byl ten jeden problém. Potýkám se s více problémy. Chovám se ještě jako dítě a bohužel jsem ve stádiu, kdy jsem zatrpklej a už si vůbec nevěřim. Mám problém s mým hlasem, je nevyvážený, zadrhávám se, často sám ani nevím, co jsem chtěl říct. Zkrátka, vše co jsem měl nasbírat za zkušenosti, jsem nenasbíral. A mě vážně už nebaví řešit problémy. Nemam na to už sílu, každý den nad tím přemýšlet. Rada typu "jdi něco dělat" je asi tak dobrá jako dát slepci brýle. Kdy už totiž něco dělam, tak to dělám bez nasazení a raději přemýšlím, co by se dalo dělat místo toho. Nemam ádný hezký vzpomínky a cítím se tak jako odpad společnosti. A když nemam motivaci k tomu, abych měl pokojný život...Nebo ona možná je, ale mně už je to nějak jedno. Přžívám ze dne na den. A psycholog, psychiatr mi dá prášky nebo doporučí terapii. Na terapii se normálně začnu bavit s kýmkoli o čemkoli, dokonce je i pobavim, ale to není ono...

Co se mnou, když jsem tak zhrzenej životem? To na sobě nemam tak rád...

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 26.11.12 13:56

Vždycky je to hodně smutné, když čtu něco takového od mladého člověka. Nepřežívejte, ale žijte! Najděte si slečnu, vytvořte pevný a krásný vztah, založte rodinu... Udělejte si domov, jaký jste nikdy neměl a dopřejte svým dětem šťastnější dětství, než jste měl Vy sám. Buďte lepší rodič. Ve dvou se život snáze zvládá. Najděte si tedy svojí druhou polovinu, život bude hned veselejší. Tohle za Vás nikdo neudělá, ta motivace být musí a člověk musí chtít. Vzdychat nad sebou a oživovat minulost, Vám nepomůže. I když Vás to poznamenalo, vyhrabat se z toho lze. Potrvá to nějaký čas, ale ono se to poddá. Zapracujte na sobě . Jste moc mladý, život máte před sebou...Z toho zlého se člověk časem poučí. Zařiďte si lepší život než jaký jste doposud měl. Zvládnete to, myslete na sebe a ne na cizí problémy. Hodně štěstí a snažte se!

Od: pacourek*
Datum: 26.11.12 14:03

Nejdřívě si popřemýšlet co umím to rozvíjet pak popřemýšlet co chci umět a zatím jít .Nevšímat si co všechno si myslí ostatní a hlavně se netrapit protože problem s trápením je mnohem větší problém

Od: pt®
Datum: 26.11.12 15:03

Ahoj "kečupe", ani nevíš, jak tě chápu. Hochu, musíš si pomoci sám. Udělej si čas, a fakt popřemýšlej o svém životě, co bys chtěl. Musíš mít cíl a jít za ním. Musíš si věřit, že to dokážeš, a dokážeš to. Všechnu sílu věnuj svému plánu, nebo, jak to říct. Až budeš trochu srovnaný uvidíš, že potkáš i nějaké děvče a budete na to dva. Zpočátku se věnuj třeba nějaké práci, i kdyby tě nebavila, musíš se donutit plnit svůj režim, aby se ti dostal pod kůži. Šetři si peníze a jednou za rok se z těch peněz třeba oblíkni. Pak si udělej třeba nějaký kurs na něco, třeba svářečský, nebo, co já vím. A pak se rozhodni třeba udělat si nějakou školu. Chce to tvrdý režim na sebe, ale pak ti to přijde přirozené a budeš mít radost, jak zdoláváš cestu ke svému cíli. Dám ti příklad třeba sportovce, ten musí naprosto přizpůsobit svůj život tréninku a disciplíně, aby měl zlatou medaili. Tvůj cíl bude možná jiný, ale musíš tomu podřídit svůj život. A pamatuj si, nikdo ti nepomůže, musíš sám, držím ti palce, pěsti, zvládneš to. Mám to za sebou. - pt

doplněno 26.11.12 15:45:

Až už něco dokážete, až si budete věřit, až uvidíte, že se Vám daří lepší život, možná přijdou i noví kamarádi, noví přátelé, ale bacha, není každý kamarád a přítel, kdo se tak tváří. Pak vybírejte obezřetně, než mít kolem sebe faleš, raději si nikoho k tělu nepřipusťte. Když najdete přítelkyni, manželku, musíte spolu držet a tvořit pevnou základnu pro své děti, pro svou rodinu.

Ohodnoceno: 3x

Od: andrea1*
Datum: 26.11.12 16:06

Ale jdi prosimtě, "odpad společnosti" - do toho máš hodně daleko. Máš střední školu, je vidět, že nejsi žádný hlupák. Tvůj projev je kultivovaný, text bez gramatických chyb. Už jsi něco dokázal, co mnozí v tvém věku ne. Problémy máme všichni ať chceme nebo ne. Ty přináší život. A kdyby jsme se s nimi pořád zaobírali tak co bychom z toho měli? Akorát nervy a všechno to, co píšeš. Buď nad věcí. Svět se nezboří. Myslím, že ti chybí sebevědomí, ale to nevím proč. Nauč se myslet na příjemné věci, třebas na to co tě rozesmálo a tak. Já to dělám taky tak. Uvidíš, že přijde doba, kdy poznáš, že je na světě hezky. Je to tvůj život a máš nádherných 24 let. Už jsi přišel na to, že musíš změnit styl myšlení takže to zvládneš.

Ohodnoceno: 2x

Od: asiasi*
Datum: 26.11.12 16:57

Víte co všechno nechcete. Tak, jak jste to napsal sem, tak si to sepište na papír. Každé ráno si to přečtěte a dělejte přesný opak toho, co nechcete. Netrapte se minulostí - tu už nezměníte. Dívejte se dopředu. Najděte si nějaký koníček - něčím zaměstnejte mysl. Ale musíte opravdu začít sám a spoléhat se sám na sebe. Vy se znáte nejlépe! Pokud to všechno vnímáte a víte co vám vadí, tak se nespoléhejte na prášky - mohou chvíli pomoci, ale není to dobré řešení, když nejste nemocný. Jste jenom bezradný. Musíte fakt chtít a zvládnete to, i když někdy bude hůř. Ale tak to v životě chodí.

Ohodnoceno: 1x

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.