Úřad práce a brigády lze je dělat?

Od: Datum: 25.05.16 08:27 odpovědí: 6 změna: 27.05.16 18:44

Dobrý den, prosím můžete mi někdo poradit v oblasti brigády? Jsem vedena na Úřadu práce, nedostávám vyplacenou žádnou podporu, jsem tu pouze vedená. V našem regionu pro mě nemají místo. Když by se pro mě našla třeba práce z domova, ale je na dohodu o provedení práce nebo pracovní činnosti, jsem asi povinna to nahlásit a nevíte zda-li mě úřad vyřadí z evidence nebo to nevadí... Děkuji za radu

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 25.05.16 08:54

Přivydělat si můžete, limit je polovina min. mzdy. Hlásit na ÚP to musíte. Více zde.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 25.05.16 10:21

mockrát děkuji za vyčerpávající odpověď já právě nevěděla jestli to vůbec můžu a jestli by mě kvůli tomu nevyřadili z evidence... Ještě jednou díky

Datum: 27.05.16 11:15

Můžeš, ale určitě, předtím než něco podepíšeš, se první zajdi zeptat pracovnic na úřad práce.

Datum: 27.05.16 15:51

Zdravím. Ano, jste to povinna hlásit nejpozději ten den, kdy podepisujete dohodu. Nekolidující zaměstnání, tedy "brigádu", mít můžete, za to Vás pracák nevyřadí. Ale můžete si měsíčně vydělat jen do výše 4 250,- hrubého. Jakmile tuto částku překročíte, budete vyřazena.

doplněno 27.05.16 15:58:

Pardon, koukám, se nějak změnily finance ;). Děkuji za opravu.

Datum: 27.05.16 15:57

Opravím Martinu - pokud chcete zůstat v evidenci ÚP můžete si přivydělat 4. 950,- Kč /měs. hrubého, což je polovina minimální mzdy, která od letošního roku činí 9.900,- Kč. Pokud tuto částku nepřesáhnete, ÚP Vás nevyřadí. Jinak jak píše Martina - jste povinna nekol. zaměstnání nahlásit na ÚP, což máte i napsáno v poučení o právech a povinnostech uchazeče o zaměstnání.

Datum: 27.05.16 18:44

Já Vám všem moc a moc děkuji za rady a pomoc... No ono se pořád něco mění :)

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.