Alimenty a návštěvy dítěte

Od: Datum: 25.05.16 06:19 odpovědí: 6 změna: 25.05.16 15:17

Na svého syna platím v celku vysoké alimenty /i podle doporučení soudcům/. To mi ani tak nevadí. Ale syn mě často navštěvuje, jezdíme na výlety a spoustu mu toho kupuju. Přespává u mě o víkendech a často i ve všední dny. To vše stojí dost peněz. Začínám mít pocit, že mě exmanželka trochu využívá. Řekne synovi jestli nechce k tatínkovi a ten nadšeně souhlasí. Máme se rádi, takže ho nechci zklamat a navíc jsem opravdu rád za každou chvilku s ním. Ale už mi to opravdu leze do rozpočtu. Trvale ho mít zatím nemohu. Je mu 10 a já občas bývám přes noc v práci, nebo končím pozdě, či začínám brzy.

Pamatuje na toto nějak zákon? Nedá se z těchto důvodů nějak omezit výživné? Třeba v červenci má odemně zaplacený 14 dní tábor a pak bude u mě aspoň týden. Proč bych měl teda platit výživné na celý měsíc?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 25.05.16 06:28
avatar

Jediná možnost je požádat soud, aby s ohledem na tyto skutečnosti snížil výši výživného.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.05.16 07:24
avatar

Vaše, ikdyž oprávněné zdráhání, by mohlo přinést ošklivé výsledky. Záleží na matce dítěte, zda vaše námitky pochopí a spolu najdete rozumný kompromis anebo to použije proti vám, když vysvětlí synovi, jak to vidí ona. Možná, na samém začátku s ní pokuste dát řeč. Bez syna, v klidu, nedejte se vytočit, bez emocí, bez bvýčitek, bez slovíčkaření. Mnoho věcí už je pryč a blablabla jen ublíží. Věcná debata by mohla všechno vyřešit. Myslíte, že by to šlo?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jenda2
Datum: 25.05.16 07:47

Asi to nepůjde, když matka takto rafinovaně tahá z otce peníze. Tady pomůže buď soud, nebo jen sdělení patce, že z finančních důvodů to prostě neutáhnete. Reakce bude asi taková, že vám ho nebude chtít dávat ani podle rozsudku, protože ženy takové jsou.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.05.16 08:53

tak samozřejmě lze u soudu požádat o úpravu styku a tím i alimentů, když stejně s dítětem býváte častěji, než máte určeno. na druhou stranu to, že vrážíte spoustu peněz do výletů, to je vaše věc, pokud na to máte, tak je to OK, pokud na to nemáte, tak je asi na místě se uskromnit a vymýšlet výlety méně finančně náročné. zrovna tak ty ostatní peníze, co za dítě platíte, je podstatné, za co je platíte. jestli třeba dítěti koupíte novou potřebnou zimní bundu a boty nebo třeba pomůcky do školy, aby matka neměla další výdaje, určitě to soud zohlední. na druhou stranu pokud peníze rozfrcáte za blbosti a nákup potřebností zbývá na matce, tak to soud zas až tak zajímat nebude.

ale tedy stěžovat si, že k vám kluk na popud matky nadšeně chodí, mi přijde jako kravina. buďte rád, že vás kluk má rád a že se s vámi chce vídat. pokud vám to leze do peněz, tak omezte peníze, které za něj vydáváte nad rámec výživného, spíš než pobyt u vás.

jinak výživné na celý měsíc, i když je dítě mezitím u otce, se plat právě proto, že výživné není pouze na výživu v aktuálním měsíci, ale je rozpočítané i na náklady v dalších měsících, které platí nárazově - oblečení, pomůcky do školy, kroužky, poplatky za bydlení počítané od osoby (já nevím, u nás to jsou popelnice, poplatky za úklid baráku a ještě pár takových), léky, zdravotní pomůcky...

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 25.05.16 14:59

Alimenty jsou stanovené, s tím nic nenaděláte - ohledně dárků,výletů a toho,že je s vámi,.Omezte dárky,placení výletů..vždyť přítomnost dítěte si můžete užívat i skromně.Chápu,že je mu s Vámi dobře,ale máte taky svůj život! Vaše ex bude jistě za takové uspořádání - je s Vámi co nejvíc,platíte hodně věcí+alimenty-ráda..ale Vy tratíte.Druhou věcí je,že můžete požádat soud o snížení alimentů právě na odvolání se k tomu,jak často je syn u Vás,co mu kupujete,platíte atd.-od všeho musíte mít účty.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 25.05.16 15:17
avatar

Jsou matky, které mstí svému ex-manželovi a děti proti němu navádí a různými kličkami brání otci styk s dítětem.

Za pár dva-čtyři roky půjde syn do puberty a možná upřednostní jiné zájmy před Vámi. A až mu bude 18, tak se budete divit, že k Vám již nejezdí a místo toho jede na výlet s kamarády nebo svoji první láskou.

Opravdu si nechcete užít 5-6 let se svým synem, mnohdy se cesty rodičů a dospělých dětí rozejdou a zbydou jenom vzpomínky. I když později se jejich cesty opět právě na základě vzpomínek opět setkají.

Jedna malá poznámka. Kdyby Vaše manželství zůstalo celé, neudělal byste doma po výplatě stojku a nezůstalo by Vám jenom pár stokorun na skromnou útratu? Třeba.

V první větě píšete ..spoustu mu toho kupuji.. Zde tedy zmírněte a kupte jenom to levnější a co je nezbytné. Zamyslete se, jestli si sám v sobě něco nekompenzujete a dítě si nekupujete.

V červenci ho budete mít na týden a v srpnu? Pokud budete přispívat na nějaké aktivity, tak neplaťe celé, ale rovnou oznamte, že rád polovinou přispějete.

Manželka /syn/ přednese nějaký návrh a Vy ho nemusíte akceptovat. Zkuste diplomaticky pouze přispívat, nebo se částečně, podle možností podílet.

Ohodnoceno: 4x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.