1x

Bolest paty

Od: Datum: 24.05.16 21:54 odpovědí: 10 změna: 07.06.16 00:15

Nevíte, co to může být? Nejhorší to je po ránu, když vstávám, a nebo chvíli sedím. Nemůžu na patu došlápnout, hodně mě bolí, potom jak to rozchodím, tak je to už dobré a pata mě vůbec nebolí.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 24.05.16 21:55

Vypadá to na patní ostruhu, nejhorší je to po ránu.

doplněno 24.05.16 22:10:

Chodil jsem na ultrazvuk, laser, rázovou vlnu a nakonec mi trochu pomohlo ozařování.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 24.05.16 22:00

Mám stejný problém asi půl roku, ráno se šourám krůček po krůčku, ale k doktorovi jsem se ještě nedostal. Přes den to taky skoro rozchodím a jelikož nemám rád návštěvy u lékařů, neřeším to. Přisuzuji to věku.

Tímto jsem vám zcela jistě nepomohl, ale jen ubezpečil, že jsme nejméně dva.*zed*

Ohodnoceno: 0x

Od: balzerka
Datum: 24.05.16 22:06

Pata má souvislost s pánví a jejími orgány. Neuvádíte věk. Jestli uvažovat o artroze. Každopádně pijte urologický čaj, dejte si nalačno E vitamin, triádu Vápník, hořčík, zinek a omezte ve stravě lilkovité - brambory a rajčata Taky jestli jste nezměnila obuv? Tvrdé podpatky je dobré nahradit sportovní měkkou pevnou teniskou. A paty masírovat.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 24.05.16 22:16

Děkuji za odpověď. Pro upřesnění, je mi 34, jsem na mateřské, takže velkou část dne chodím naboso. Jinak obuv nosím sportovní, žádné podpatky.

Datum: 24.05.16 22:19

Vypadá to na ostruhu. Než se dostanete na vyšetření pořiďte si ortopedické vložky s otvorem na patě, aby se ulehčilo a zmírnil tlak na patní kost.

Mě pomohlo 10 teplých zábalů na noc z bezinkového listí.

Od: coco
Datum: 25.05.16 08:42

Jestli zacaly paty bolet nahle, tak to muze byt z nachlazeni spodnich slapek a zrovna tak nahle to odezni, pokud budou paty v teple a suchu. Mela jsem podobny problem par dni loni v lete, kdy jsem zacala chodit naboso a nohy casto studene. Paty vystrelovaly takovou bolest, ze jsem musela naslapovat na spicky :)

doplněno 25.05.16 12:20:

Dajka - takze to bylo zrejme taky z nachlazeni, akorat me to preslo i bez toho lejzru :)

Od: uska®
Datum: 24.05.16 22:09

Na ostruhy platí tohle (vyzkoučeno).

2 kg hrubé mořské soli / zdravá výživa asi 15,- Kč/kg/ nasypat do hlubokého plechu, ohřát v troubě a si na 40 st, usednout do křesla a nohy (šlapky) si do soli zavrtat. Ponechat nohy v soli dokud hřeje. Druhý den to samé - do té samé soli, možno i 2 x denně. . Já vydržela tohle dělat asi 10 dní a už je to několik let zpět a nemám problém.

Datum: 25.05.16 07:09

Jak jste stará? Máte v rodině revma? Problémy s klouby?

doplněno 07.06.16 07:02:

http://www.zdraviasport.cz/2014/nemoci/bolest-paty-dokaze-hezky-potrapit-co-na-ni.html*hej*

Datum: 25.05.16 11:45

Dobrý den, měla jsem něco podobného. Asi rok mě bolela pata, někdy míň, někdy víc, ostruha to nebyla, vyzkoušela jsem všechno možné, nic. Až náhodně naše doktorka tam nebyla a ta zastupující mě poslala na laser. Desetkrát jsem tam zašla a od té doby - je to asi rok, jsem v pořádku. A protože se vždy snažím přijít na příčinu, tak jsem přišla na to, od čeho to asi bylo. Předloni v létě bylo teplo a já jsem šla vykopávat brambory brzy po ránu několik dní po sobě, aby mně nebylo blbě z vedra. Takže naboso, ovšem ráno po rozednění není žádné teplo a já si myslím, že jsem nějak nastydla a tak to dopadlo. Zkuste ten laser.

Od: trampacak
Datum: 07.06.16 00:15

Mám úplně to samý. Ráno nemůžu došlápnout, nebo když delší dobu sedím a pak to rozchodím a nebolí. Ale už to řeším, jsou to patní ostruhy mám ještě Haglundovu patu. Musíš jít na rengen a doktor ti řekne co dál. (dá se to léčit ultrazvukem, nárazovou vlnou a jsou i další metody, extrém operace atd.) Jsem objednaný k ortopedovi, tak uvidím.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.