Trhání osmiček - byli jste v pohodě?

Od: Datum: 24.05.16 20:57 odpovědí: 40 změna: 18.06.16 12:36

Zdravím, vím, že těchto dotazů je zde už několik... tak se předem omlouvám.

Za měsíc mi budou trhat spodní osmičky, obě naráz, prý jsou kořeny v pohodě. Zubaře jsem se nikdy nebála, trhali mi kvůli rovnátkům všechny čtyřky, ale z tohohle teda mám vítr. Byli jste ok? Co otoky, je to individuální, nebo to prostě oteče? Dostanou všichni automaticky atb, jak mě někteří známí straší? Je potom dobré něco kloktat, popíjet? Heřmánek prosím neradit, mám na něj alergii.

Mám z toho obavu hlavně kvůli práci :/, doma zůstat nemůžu. Děkuji za postřehy.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: hk
Datum: 24.05.16 20:59

Jděte s tím do nemocnice na čelistní chirurgii.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 24.05.16 21:00

Jdu k vynikajícímu stomatochirurgovi, z něho obavy nemám :).

Od: pt®
Datum: 24.05.16 21:03

Martino, pokud jsou kořeny v pohodě, tak to nebude hrůza, pokud nemáte zánět.

Mně trhali před týdnem jednu spodní čtyřku, kde byl zánět a váček, zub v kleštích křupnul a musel se páčit. bylo to nepříjemné, ale je to za mnou. To dáte, nebojte.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 24.05.16 21:06

Děkuji, vím jen, že jsou hodně zkažené, můj zubař říkal, že se mám hned objednat na vytržení... za měsíc :/.

Po jídle to trochu tlačí a bolí, ale jinak o tom většinou nevím... mám strach ze zánětu po trhání a následné léčbě atb..

doplněno 24.05.16 21:13:

No, to já umím *smich*. Úplně vidím, jak s nateklou tlamičkou někomu zpívám na svatbě *smich*

Datum: 24.05.16 21:12

Ono to chce potom ledovat a zánětu bych se nebála, pokud tam už není, tak se rána zhojí dobře. Zbytečně se nenervujte.

doplněno 24.05.16 21:16:

Pak dejte vědět, jak trhání proběhlo...

Od: jh®
Datum: 24.05.16 21:18

Pokud vám zuby rentgenovali a kořeny jsou v pohodě, jak píšete, mělo by být v pohodě i vytržení. Je to strašně individuální... jak zabírá injekce, jak snášíte stavy, kdy to "přijde k sobě", jak se hojíte...

Mně jednu osmu vytrhl zubař naprosto bez problémů, neotekla jsem, atb nebrala. S druhou osmou po pár letech horor, který tady nebudu popisovat... ale na vině byly její kořeny. Dvě další osmy pro jistotu nevyrostly. :-D

Datum: 24.05.16 21:23

Jj, pro jistotu opakované rentgeny, kořeny jsem osobně viděla, spojené, hladké. Tak budu doufat... mamka měla zatočené kořeny, co se při trhání rozlámaly, takže rozřezání dásně, dvoje antibiotika a dě běs.

Od: asd1
Datum: 24.05.16 21:33

Podle popisu by to mělo být v pohodě... Samozřejmě komplikace vyskočit může vždycky ;)

Mně je trhali po dvou, jen umrtvení, stomatochirurg je měl venku hned. ATB žádná. Jen to chce nesát silou krev z "díry", jen lehce odplivovat to co teče samo a nechat ten "špunt" v klidu aby mohl fungovat tak jak to tělo má vymyšlené.

První den jsem jen pil, další dva dny kašičky abych kousáním nenatlačil do rány nějaký binec. Po týdnu už vcelku bez omezení, na zadní zuby jsem ale kousal silou pro jistotu až po asi 14 dnech.

Beztak tam musíš, tak se neděs předem ;)

U mne nic hrozného, nejvíc nepříjemná byla injekce a pak "dřevěná huba" když to přišlo k sobě.

Datum: 24.05.16 21:46

No právě ;), já se znám. A ještě mi krev hodně teče, na to nadávají všichni doktoři, co dělají něco, kde se krev objevuje *smich*.

Datum: 24.05.16 22:43

Aspoň se to propláchne ;) Ber to s nadhledem, beztak ti nic jinýho nezbývá (se mi to machruje když už 8 mám všechny vytržený bez komplikací ;) ) Držim palec ať to máš taky v pohodě.

Od: jh®
Datum: 24.05.16 21:34

Jauvajs, to znám. Ale pokud máte dobré kořeny, neměly by být komplikace. Osmičky se prej hůř tahají, nějak fest drží, mrchy. A nejdřív se kazí. Mně tedy nechybí a jsem ráda, že už je nemám. :-D

Datum: 24.05.16 21:43

Martino, začni užívat Wobenzym, pomůže při hojení, zabraňuje tvorbě zánětu

Ohodnoceno: 2x

Datum: 24.05.16 21:46

Díky, super nápad! Úplně jsem na něj zapomněla, a to jsem ho ráda doporučovala.

doplněno 25.05.16 06:38:

Hk - s Wobenzymem mám velmi dobré zkušenosti.

Datum: 24.05.16 22:48

Wobenzym vám nepomůže, jde o neúčinný tahák na peníze.

Datum: 24.05.16 23:21

hk. Proč myslíš? Kdyby to byla pravda, tak by ho asi těžko dávali i v nemocnici, že? Něco málo si o něm zjisti (třeba si přečti příbalový leták :-D)

Datum: 24.05.16 23:24

I v nemocnici doporučí cokoliv.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 25.05.16 11:34

hk. Špatně čteš, není to o DOPORUČENÍ, ale o tom, že ho PODÁVAJÍ

Od: pb®
Datum: 24.05.16 22:47
Mně vysekávali nevyrostlé osmičky pod celkovou narkózou. Vždy šitá dáseň a vyndavání stehů, u horních prolomená přepážka v dutinách, u spodních opakující se suché lůžko. Otok vždy a neschopnost tak týden. Ale jestli jsou vyrostlé, zvládnete to lépe. Otok nejspíš bude a neschopnost kousat pár dní taky. U spodních doporučuji po každém jídle vypláchnout zbytky z rány. Jinak se tam tvoří zánět- suché lůžko. Já s tím lítala měsíc po pohotovostech, než mi tuto drobnost lékaři milostivě prozradili. Ale to se psal rok 1996.

Datum: 24.05.16 22:56

Nestraš, Martině to jen vytáhne, trochu bude plivat krev a bude to ok. Důležite je nevysávat "špunt" v díře po zubu a dokud se nezahojí tak do něj nic nenacpat silou = kousáním. Pokud někdo hlodá oříšky a narve je do díry po 8 tak se nemůže divit že se to zanítí a má problémy s hojením...

Od: jinx®
Datum: 24.05.16 23:05

No mám za sebou tento rok už trhanie 3ks zubov.Z toho 2x to bola osmička.Vrchná v pohode a to preto lebo hore je kosť redšia.Dole to bol docela zážitok.Kosť je dole húževnatejšia.Ostáva spoliehať sa na inekcie k umŕtveniu.Mal som 3.Mal som šťastie.Na otázku či chcem vidieť ten zub som odpovedal "áno ale keď bude umytý".Tak ho vykúpal v peroxide a podal mi ho.Obzrel som si ho a vravím "tu nejaký kúsok koreňa chýba" nato ho zobral a vraví "ukáž?, a fakt".Tak som ostal v kresle ešte 20 min kým sa mu podarilo ulomený kus odstrániť.Táto zvláštna zhoda okolností ma ušetrila problémov ktoré som mohol mať neskôr.Ale problém sa aj tak objavil.Bral som ATB-Dalacin a paralen.Po pár dňoch som klusal k zubárovi znova lebo vždy po 6 hodinách užívania paralenu som mal bolesti.Zistil obnaženú kosť-nevytvorila sa mi tam krvná zrazenina.Pod ňou sa malo tvoriť nové tkanivo.Takže 3 dni po sebe 10-minutový zákrok s výmenou náplne ešte lokálneho ATB.Potom už v pohode.Na otázku či by sa niečo stalo ak by som neprišiel som dostal odpoveď "ale bola by ťa dohnala bolesť,zahojilo by sa ti to aj tak ale lepšie keď si sa ozval".Tak držte palce.1.júna idem znova a ľavú stranu..ale to už plánujem PN.Posledne to bolo asi 3 dni aj s teplotou,večer triaška,no a to čo som písal hore...v práci som to teda nejako prežil ale druhý krát ostanem radšej doma.

doplněno 24.05.16 23:12:

No a doplním že 2x korene idú rovno a 2x šli dozadu...ak je záujem dám sem foto*smich*.Zub som si nechal.Nie je to nič strašné a ani nechutné...bol bez zásahu-nikdy opravovaný ale opravovať som to už nechcel.

Datum: 24.05.16 23:06

osmicky jsou v pohode, kor pokud jsou v poradku, kdyz bude hluboka dira, strci vam tam vstrebavaci spunt. ATB se nedavaji, jak kdo. Pro jistotu si nechte na gynde predepsat Algifen, ze mate bolesti nekdy vetsi a zapujceny Algifen od kamaradky vam jako jediny pomohl :) Pribeh je na vas *smich* Ale jinak dlouho se hoji dasne, je to na blbem miste no, tak to bude otravovat dlouho nez si trochu zakousete :) V zivote jsem nic nekloktal a nejedl zadne prasky.

Datum: 24.05.16 23:09

Me trhal doktor pred asi 8 lety 2 osmicky a vse probehlo uplne v pohode a to mam ze zubaru total hruzu.. .. Umrtveni, vytrhnuti a hotovo... Zadny otok, zadne komplikace, zadny ATB, krapet tekouci krve a jen ty diry po zubech byly neprijmne, ale srovnala jsem se s tim vcelku rychle a diry se zacaly rychle zatahovat. Pote jsem nic nekloktala a nic dalsiho jsem uz nedelala a vsechno se hojilo samo a rychle uplne samo. Nemela jsem vubec zadny problem fungovat normalne dal hned ja to prestalo krvacet.. Pote jsem si dala jeste brufen, radeji...Tam kam chodim jsou zubari 2, syn a jeho mama.. Oba uzasni, ale v tomto pripade jsem byla rada, ze to delal chlap, protoze to chce preci jen silu ty zuby vytahnout a pani uz je starsiho veku a jeji syn ma preci jen vetsi silu,, Taky mi v detstvi trhali vsechny ctyrky kvuli rovnatkam.;)Diky tomu dnes mam rovne zuby a ne jako upir..

Myslim si, ze jinak kolem zubu je vse hodne individualne, tak za mesic drzim palce!

Datum: 25.05.16 06:43

No u mě to bylo,že jsem se objednal, vzal si raději volno v práci, byl jsem objednaný na určitou hodinu, přišel jsem, píchli mi oblbovák, za deset minut kleště, zub venku a šel jsem domů a vše v poho. Ono záleží jak Vám kořeny rostou a pod. Kamarád byl trhat všechny 4 v celkové anestezii. Každé ústa to mají jinak.

Od: pisalka
Datum: 25.05.16 08:18

Už mám 3 osmičky venku a musím říci, že vždy bez problémů. Vytrhnutí trvalo tak 20 vteřin, po odeznění injekce absolutně žádná bolest ani žádný otok, bez atb, po zákroku jsem hned šla do práce.

Kdysi jsem někde četla pravidla, co nedělat po vytržení a vždy jsem je dodržovala, proto možná nebyl žádný problém. První věcí bylo, že po vytržení si nechodit lehat. Když už si lehnout, tak do polosedu, hodně si podložit hlavu a neležet hlavně na tváři, potom se udělá právě ten otok. Z díry nevysávat krev, nesahat jazykem a drasticky nevyplachovat, nejlépe skoro vůbec nevyplachovat. Mne zubař řekl, že nejlepší hojící účinek má dáseň sama, že si s tím poradí. Utvoří se na ní takový plak, který slouží jako víčko a zabraňuje bakteriím natropit nepořádek. Hlavně se po výplachu a vysávaní krve může utvořit tzv. suché lůžko, které způsobí nesnesitelnou bolest, většinou právě u dolních osmiček, a musí se to dále řešit se zubařem. Určitě si říkáte, že po jídle se mi do rány dostaly zbytky jídla a jsem prase, že jsem si nevyplachovala ústa, ale já týden než se rána začala uzavírat jsem jedla jen kašovité pokrmy bez kusů potravin, které by tam mohly uvíznout a pravidelně si čistila zuby.

Přeji hodně štěstí. Když máte kořeny v pořádku, tak samotné trhání určitě proběhne v pořádku ;)

Datum: 25.05.16 08:30

Tak já díky tomu, že jsem o ně přišla z důvodu nedostatku místa, tak jsem byla v pohodě a vám také přeji ať to dobře dopadne

Od: fex
Datum: 25.05.16 08:33

Já jsem při trhání osmiček u mého zubaře neměl žádný problém, zub vytrhlý za chvíli. Nic jsem necítěl. Žádný prášek proti bolesti jsem nepotřeboval ani mi nic nenatelko. Vůbec žádný problém.

Akorát jedna se mi při tahání zlomila a musel páčit kořeny a potom zašít díru. DOstal jsem ATB ale opět žádný problém a za 2 dny jsem o tom nevěděl.

Datum: 25.05.16 10:58

Já jsem problém neměl. Mám silné kořeny, takže trhání osmiček trvalo přes 2 hodiny, ale na to už jsem zvyklý z jiných zubů. Dásně rozsekané na kusy, ale ve finále to bylo bez problémů, bez otoků, bez antibiotik, pouze to bolelo při dotyku. Jak už tady někde padlo, je potřeba ránu nechat na pokoji, nešťourat tam jazykem, necucat z ní obsah apod.

Od: balzerka
Datum: 25.05.16 11:51

Mně zas vytrhli osmičky dvě.Horní i dolní vlevo. To bylo před dvaceti lety. Bez předchozího RTG. Prý maj obecně méněcenné kořeny. Šlo to pokaždé překvapivě hladce./Z toho jednou na Slovensku na pohotovosti/. Žádný otok. Zvyšte si imunitu správnou životosprávou.Spánek,zdr. výživa, vitaminy ap. Jo, šalvěj jsem kloktala. Ale otok žádný. ATB taky žádné.Manžel po vytržení zubu cucal kostky ledu.Tak si je vyrobte do zásoby.

Datum: 25.05.16 11:53

Martino a proč je jdeš trhat? Já tři mám jedna je plombovaná, čtvrtá nevylezla a nemám důvod se jich bavit.

Datum: 25.05.16 14:38

Protože jsou hodně zkažené, říkal zubař-kamarád, že čím dřív, tím líp. A začínají se nepříjemně ozývat. Jenže jsem čekala dva měsíce jen na návštěvu jeho jako zubaře, teď další měsíc na tu stomatochirurgii, a trhání mi bohužel nabídli v době loučení s dětmi nebo v den, kdy pro rodiče chystáme rozlučkovou párty. Pak po prázdninách, přičemž už teď někdy lezu po zdi, když sním něco studenějšího nebo sladkého. Na houby.

doplněno 26.05.16 16:59:

Nesnesitelné to není, dneska třeba úplně v pohodě, ale občas stačí, když se na pět minut ozvou a člověk y mlátil hlavou do zdi. Na té ambulanci berou i bez nesnesitelných bolestí? :) A spodní zlobí obě, těžko říct, která je horší...

Datum: 26.05.16 15:34
Tak nečekejte na objednaný termín. Běžte na zubní pohotovost do nemocnice. Možná nevytahnou všechny osmičky naráz. .vyberte jednu osmičku, ktera bolí nejvíce. Na pohotovosti dělají jen akutní případy. Jsou tam dobří zubaři a stomatochirurgove. Za 14 dni třeba další osmičku. ...že nesnesitelna bolest
doplněno 26.05.16 17:31:

oni nepoznají, jestli bolí nesnesitelně pořád nebo jenom někdy. Musela byste říct, že akutní, bolí každou noc, nemůžete spát o:) Ano, na zubní pohotovosti nejlépe v nemocnice by měli ošetřit akutní stavy. Většinou tam bývají večer na službě a o víkendech...nevím, jak u Vás. To byste si musela zjistit

Datum: 26.05.16 19:02

Trhání osmiček bolí nejvíc. Ale když to umí vytrhnout, tak to ani moc nebolí. Až poleví umrtvovací látka, tak to bolí tak jako tak.

Datum: 26.05.16 22:04

Bolest ani tak nevadí, s tím se docela počítá. Spíš následný otok a zánět mě děsí...

Datum: 14.06.16 10:15

Tak obě spodní osmičky (podle doktora v dezolátním stavu), byly venku asi během 10 minut, atb se v tomto případě dostávají automaticky, takže pohoda. Obě dásně jsou zašité, uvidíme, až se proberou k životu. Jen dětem dnes nepřečtu po obědě pohádku...

Ještě jednou všem děkuji za rady a tipy :).

Datum: 14.06.16 13:41

Tak super, vse probehlo ok, gratulace!*palec* Ted jsou uz dasne nejsps "probrane", ale verim, ze to bude i tak snesitelne a v poho. Deti to preziji:)

Datum: 18.06.16 12:36

Martino, tak to máte za sebou a už budete mít klid...

Datum: 14.06.16 14:36
Radsi nebudu popisovat ten horor co jsem si uzila s treti osmickou.Kdy jsem ve 40°horevkou lezela na sale den po vytazeni s abcesem v cely tvari.Drény v krku a petidenni pumpovani trojtych antibiotik kanylou,doma 4 mesicni kojenec :( Snad vam to dopadne lepe.Urcite.

Datum: 18.06.16 12:36

"andri", tak to jste si zkusila...hlavně, že už jste v pořádku...

Od: lukas95
Datum: 14.06.16 14:49

Trhání osmiček je strašně individuální věc, pro někoho peklo, pro někoho pohodička.. :) Já byl na trhání v lednu, horní osmička a naštěstí bez komplikací a čehokoliv jiného. Zubařka perfektní a to se zubařů bojím opravdu šíleně..

Zub byl venku za 5 minut. Doma jsem si vzal postupně myslím 2 iblaginy a nic jsem necítil. Jen jsem měl jeden den teplotu, jinak opravdu v pohodě. :) Ale znova bych to zažít nechtěl a to mám ještě 3.. *smich**nevi*

Datum: 14.06.16 18:37

Ano byl-netrhali mi je a vlastně mi ani nenarostli!Dcera si je nechala trhat neboť ji dost často boleli a při trhání a potom v pohodě

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.