Posudek o zdrav. způsobilosti na pohovor?

Od: Datum: 23.05.16 07:24 odpovědí: 9 změna: 24.05.16 00:32

Přeji krásný den,

je možné, aby po mě chtěli posudek o zdravotní způsobilosti, i když jdu jen na pohovor? Vždycky se to přece vyžadovalo až při nástupu. Máte s tím také zkušenost?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.05.16 07:28
avatar

Ne, při pohovoru, před podepsáním smlouvy jako dokladu o přijetí, se posudek nepředkládá.;) To by se nikdo nedoplatil, protože mnozí absolvují pohovorů mnoho.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lucky*
Datum: 23.05.16 07:34

Děkuji, mě to právě zarazilo. Ale v pozvánce to stojí. Teď mám akorát strach, aby mě kvůli tomu nevybrali. Je to státní správa, ta by snad měla vědět, že to nemůžou vyžadovat.

Datum: 23.05.16 08:16
avatar

Laický názor: Když je to uvedeno na pozvánce, tak to asi organizace požaduje.

Občas se od bývalých kolegů dozvídám o průběhu výběrových řízení. Vždy se do něj přihlásí desítky uchazečů. Pohovory s nimi jsou dlouhé. A někdy se ukáže, že ti nejlepší mají různá zdravotní omezení. Vlastně sami nebyli soudní při podávání přihlášky. Je to pak nepříjemné. Takže třeba městský strážník by měl mít dobrou fyzickou kondici, správce veřejné zeleně by neměl mít alergii na pyly a podobně.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lucky*
Datum: 23.05.16 08:34

Děkuji za Váš názor. Chápu, že některé pozice vyžadují výbornou zdravotní kondici, ale v tomto případě (to jsem měla uvést hned na začátku) se jedná o administrativu.

Datum: 23.05.16 23:24
avatar

Ono je to těžké. Právě tam se hlásí hodně lidí s omezením invalidity a i když oni povinně nějaký počet přijmout musí, tak přece jen celá státní správa nemůže být složená z invalidních občanů. Proto tyto uřady by rády věděly na čem jsou předem, protože by jinak mohly být stíhány za diskriminaci. Pan Krása by se po nich vozil ještě za 5 let.

To je ten jediný důvod. Nemůžou napsat - invalidy nebereme, tak to dělají takto. Druhý důvod je, že by neradi omylem přijímali lidi, co se léčí na psychiatrii. A nesmí se na to předem ptát - máte na něco fobie? At se ted na mě lidi tady nezlobí, ale pacienti psychiatrie často bývají nevypočitatelní, nebo se jdou léčit a několik měsíců nejsou v práci. Tohle také nemůžou napsat na pozvánku. Opět diskriminace a pan Krása v akci. . Jiný důvod to nemá.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.05.16 09:08
inu pokud se hlásíte do služebního poměru, pak je posudek o zdravotní způsobilosti nezbytnou podmínkou pro připuštění k pohovoru. Při přihlášení se dokládá čestné prohlášení o způsobilosti a na pohovor se dodá originál. stejné je to s doklady o vzdělání atd. jukněte na služební zákon a na metodiky náměstka pro státní službu. holt sloužit státu není zábava ale poslání, tak se na nějakou korunu nekoukejte a třeba vás vezmou
Ohodnoceno: 0x
 
Od: lucky*
Datum: 23.05.16 10:02

Už jsem dělala pohovor u více různých státních organizací do služebního pohovoru, ale tahle je jediná, která trvá i na originálu. Tak jsem právě znejistěla. Když si vezmete, že se nezaměstnaný člověk hlásí na více míst a na každé pak musí vydat 500,- za posudek (i když je toto první případ), plus ještě za rejstřík a originál vysvědčení, tak už to docela znatelné je.

Datum: 23.05.16 23:28
avatar

Já bych to udělala jinak. Nechala naxeroxovat a ověřit notářem. V Praze ve Vodičkově 1 kousek za 50 kč na počkání a za 500 kč jich máte 10 ks. A co je notářsky ověřené to platí. Dá se to ověřit i na poště, nevím kolik to stojí.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 24.05.16 00:32

Chtějí originály dokumentů, ale po ukončení vř je vrací. Alespoň takovou mám zkušenost (lépe řečeno manželka)

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.