Jak se mohou platit alimenty

Od: Datum: 20.05.16 16:23 odpovědí: 40 změna: 23.05.16 09:32
Dobrý den , chtěl bych se zeptat . Bývalí přítel mé dcery nechce platit alimenty penězma , ale chce své dceři kupovat věci jako např pleny , mléko . Lze to takhle dělat nebo nelze .
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 20.05.16 16:26

Na jednu stranu je to možná lepší, ale aby to bylo v takové míře v jaké to má být. Teoreticky Vy budete dceru živit jídlem a placením věcí a on vším ostatním, ale asi je to neuhlídatelné. Chtěli by to mít v ruce soudní rozhodnutí, tam se píše o penězích a ne o věcech.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.05.16 16:27
avatar

Dobrý den. Byly alimenty určeny soudem? V rozsudku je napsáno, že je povinen platit k rukám matky do tehdy a tehdy a kolik mu bylo vyměřeno. V tom případě je povinen se řídit rozsudkem. Pokud alimenty nebyly vyměřené soudně, pak záleží na tom jak se rodiče dohodnou. Dohodnout se mohou na čemkoliv, pokud to vyhovuje oběma stranám.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 20.05.16 16:45
avatar

Požádejte soud o určení výše výživného. Soud i určí, jakým způsobem bude platit. Soud je zadarmo. *hej*Rozhodně přes soud. Když už teď má snahu chytračit, co bude za několik let?!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.05.16 21:05
avatar

Třeba to není chytračení. Třeba chce mít jistotu, že alimenty půjdou opravdu na dceru - bojí se, že prachy by matka roztočila po barech nebo butikách :) co my můžeme vědět.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 21.05.16 16:49
avatar

Právě proto, že to nevíme, bychom neměli urážet dceru tazatele. Neptal se tu nikoho na názor na jeho dceru, aspon jsem si nevšimla.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.05.16 16:56
avatar

babkazove *palec*ano, na to se tazatel ptal a dohoda rodičů nespočívá na nošení plínek do bytu místo pravidelného posílání peněz na děcko, tazatelova dcera jistě není nesvéprávná a plínky umí zakoupit i sama. Soud hledí na zájmy dítěte a ne rodičů. Taktéž i sociálka, at tam otec dítěte zkusí zajít a říci jim svůj originální návrh...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: uska®
Datum: 20.05.16 21:09

Dítě nejen potřebuje stravu a oblečení, ale také teplo, vodu, světlo atd. Část výživného musí jít i na tyto položky. Těžko lze zaplatit platbu za odpad kartonem mléka.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jenda2
Datum: 20.05.16 21:10

Bývalýýýýý.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: janicek
Datum: 21.05.16 13:09

Ano Jendo, máš pravdu a ten Češtin dostal pořádně na p.del. :D

Ohodnoceno: 0x
 
Od: rjtr
Datum: 20.05.16 21:14

Když s tím budete souhlasit, tak proč ne. Pokud nesouhlasíte, určí způsob placení soud. Z jeho strany to trochu chápu, chce mít jistotu, že jdou peníze opravdu na potřeby dítěte, ne na vaše. Na druhou stranu je otázka, jestli dokážete sepsat takový nákup, aby to finančně odpovídalo. Ono dítě nepotřebuje jen věci, ale taky teplo, vodu, nájem atd. A část spotřeby vody bude otec platit těžko.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.05.16 08:13
avatar

Představte si, že se nedej bože, stanete invalidou. Stát Vám bude posílat místo peněz rohlíky a Vaše exmanželka, která bude muset přispívat na Vaši výživu, protože Váš důchod bude malý a jste rád, že jste ji dlouho neviděl, Vám bude denně zvonit u dveří, nosit Vám chleba a máslo a vlastně kontrolovat Váš život. A protože Vy nemáte žádný důvod k ní lézt také, tak to bude jen jednostranné. Není to na hlavu?

Ten člověk není nespokojený s péčí o dítě, to by se obrátil na sociálku a možná to i pilně dělá. Ta ex asi věděla, že je to hnusný člověk, co ji pronásleduje a on si udělá vlatní zákon a 20 let ji bude zvonit u dveří a nosit náturálie pro dítě? Lidi vymyslí lecos, ale takovýto stalking v "zájmu dítěte", za to by měl dostat nobelovku.

A to nemám přitom ze zkušenosti, nikdy jsem se nerozváděla, ale normální chlap by tohle neudělal, jen debil, co se nechce smířit s tím, že ho nechce, protože je debil. Za něco takového bych ho dala na vyšetření na psychiatrii, nebo do péče policie. V tomto případě by asi bylo na místě i soudně upravit styk s dítětem, aby matku neotravoval, kdy ho napadne.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.05.16 21:26
avatar

Nevidím ani jediný důvod, proč s tím souhlasit. Zákon to ani nepovoluje, že se rodiče můžou dohodnout místo peněz na plenách. Co je to za blbost? Peníze, určené soudem musí posílat a pokud jich má nazbyt, nikdo mu nebrání, aby navíc koupil pleny, výživu a podobně, mimino se zlobit nebude a určitě neodmítne. Jinak v naturáliích se na dítě neplatí ani dohodou rodičů. Peníze totiž neplatí na matku ale na dítě. Pán je nějaký vychytralý, šetřílek...

Rozhodně s tím nesouhlaste, brante to nevinný dítě před debilem. Dobře, že je bývalý...


doplněno 21.05.16 08:00:

Ten bývalý ex chce prostě denně se vnucovat do přítomnosti matky dítěte. Každý den zazvoní a bude nosit plínky, později bude vařit doma zeleninové polívčičky a zvonit u ex bude 2x denně. Je to prostě nátlak a Vy nebo vlastně matka dítěte s tím v žádném případě nesmíte souhlasit. Už jste viděl, že by stát třeba vyplácel důchodcům místo důchodu rohlíky, nebo Vám snad zaměstnavatel vyplácí mzdu v balíčcích masa a podobně?

On si ten terorista, co chce Vaši dceru ovládat přes plínky, udělal vlastní zákony, které tu náš právní stát nezná. At Vám uvede, který zákon o výživném to dovoluje. Dohoda rodičů je o výšši částky, nikoliv o plenkách.
Žádné výživné v našich zákonech se nesmí proplácet v chlebu a toaletním papíru, ale jen v penězích. Tím se řídí i soudy a podobnou dohodu by neschválily. Obratte se proto na soud pokud neplatí, soud je zdarma a jedná rychle když jde o malé děcko a požadujte 4 000.-, to ho zchladí.

Jednejte rychle i v zájmu své dcery, aby mohla žít svůj vlastní život a neměla denně na krku hajzla, co ji chce ovládat přes plínky.


doplněno 21.05.16 08:20:

Pro tazatele : RADA !

Obratte se prostě na soud a ten určí alimenty i styk s dítětem. A jedině tak se ho zbavíte, ale hlavně, co soud rozhodne, to bude platit a ne, co rozhodne nějaký magor. Až tam řekne svůj návrh - platit v náturáliích - soud se bude válet smíchy nebo ho nechá rovnou vyšetřit.

To jediné je dobré řešení pro Vaši dceru i dítě. Soudní rozhodnutí.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 21.05.16 12:28
avatar

@dafina jste feministka nebo si tu projektujete nějakou vlastní zkušenost?

To, jak šmahem odsuzujete otce dítěte, je docela otřesné. Nic o těch lidech nevíte, nevíte co ho k tomu rozhodnutí vedlo, ale už je to debil, hajzl, magor a terorista. Co když je naopak ten magor a debil žena, která neumí hospodařit s penězi a otec se bojí, že ani ty plínky miminu nekoupí? Nevíte nic, já taky ne, ale já na rozdíl od vás neodsuzuju.

Podle vás by bylo asi nejlepší, kdyby chlap zmizel a jenom platil, aniž by dítě vůbec viděl. Pokud vaše názory pramení z vašich zkušeností, tak chudák váš manžel, to muselo být peklo.

Ohodnoceno: 6x
 
Datum: 21.05.16 16:18
avatar

jethro® dnes 12:28

Co se zkusit vykašlat na hodnocení mojí osoby a mého životopisu? Napsala jsem svůj názor a rady pro tazatele, jedině ten má právo mi napsat co si myslí o mém názoru a jestli jeho dcera je nezodpovědná, sociálku to nezajímá a tak dává za pravdu otci dítěte. A že i jemu nebude vůbec vadit, když tam denně bude stepovat exmilenec jeho dcery s plínkami, člověk, kterého jeho dcera z nějakého důvodu odmítla.

Mám jednu radu - tentokrát pro Vás :

Zkuste napsat jen svůj názor tazateli, jako jsem ho napsala já a nemusím být na to žádná feministka a když tak napadnout názory druhých je také na diskuzích obvyklé, ale nechápu, proč napadáte autory těch názorů. Jen proto, že máte pocit že ostatní nemají pravdu, Vy dceru tazatele znáte osobně a víte, že je to nezodpovědná flundra? A proto jeho dceru tu urážíte? Nevíte o tom ani o ní více než já a mohla bych ted napadnout Vaši osobu i já, místo napadnout jen Váš názor pro dotaz tazatele, ale víte, přece jen, přemýšlím, což u lidí někdy bývá přepychem, věřte mi.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 21.05.16 17:54
avatar

"Co se zkusit vykašlat na hodnocení mojí osoby a mého životopisu" - sama se podle toho neřídíte, těžko to tak můžete vyžadovat po ostatních. Vadí Vám urážení tazatelky, ale sama klidně nazvete otce dítěte debilem. Těžký pokrytectví...

K dotazu - zásadně záleží, jaké jsou vztahy mezi rodiči. Někteří se umí bez soudů v pohodě domluvit, co kdo pořídí, koupí, na čem se bude podílet. Jiní se nedohodnou na ničem a dělají různé naschvály a obezličky, aby toho druhého ošulili. Takže pokud vztahy nejsou ideální - nechat na rozhodnutí soudu. Nevím, jak by se to pak dokazovalo, že otec koupil dítěti to a to přesně v dané měsíční částce - a mít od každého trička účtenku a dávat to dohromady mi přijde divné. Koneckonců, pokud by měl otec strach, že matka peníze rozfofruje pro sebe, i on může na soud vnést návrh.


doplněno 21.05.16 18:23: *smich* Dafino, opravdu nevidíte, že čím víc se snažíte domáhat své pravdy a čím víc zvýrazníte cokoli, shazujete leda sama sebe? Nejste kritizována pro jiné názory, ale pro to, jak podáváte reakce na případný nesouhlas. Sama klidně shodíte jiného tazatele, zhodnotíte jeho osobu i práci, i když víte prd. Ale u Vaší osoby Vám to vadí, což je ono pokrytectví jak hrom. Podruhé - vadí Vám urážení tazatelky, protože o ní nic nevíme, ale sama, i když opět víte stejný prd jako my, napíšete "brante to nevinný dítě před debilem. Dobře, že je bývalý..."Danys má pravdu...
Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 21.05.16 18:18
avatar

martino, já jsem jen vnesla na dotaz tazatele i druhou stranu mince. Podle pravidel této poradny jsem měla právo mít svůj názor. Zatímco všichni jste byli na straně otce děcka, kterého neznáte stejně jako já, ale odsoudili jste rovnou dceru tazatele, že je k tomu asi důvod, aby peníze neutrácela pro sebe, tak já jsem i dovedla nastínit i možné důvody, co otce dítěte k takovému jednání mohlo vést, aniž by se obrátil na sociálku a soud rovnou. Stalker se neobrací na sociálku a soud, ví, že není v právu a ví co dělá. Nikdo tady není tolik kritizován jako já. Pro jiné názory. Nemám snad na ně právo? A nenapadla jsem tu žádného kolegu či kolegyni, jako to tu proběhlo od vás, jen proto, že jsem černá ovce, co si dovolí mít prostě jiný názor. Nemám k tomu už co říci, jdu se dívat na film, než se dohadovat, že pravdu máte jen Vy, je to lepší činnost. Asi sem nemám chodit, abych vám zde nekazila renomé, že máte vždy pravdu.

A martino, nemluvte opravdu nesmysly o pokrytectví, vadí mi opravdu, když lidé píší a nepřemýšlí u toho, kde jsem podle Vás pokrytecky urážela u této otázky kolegy nebo tazatele a jeho dceru? Nikde, zkuste se dát dohromady a nepodléhat tolik emocím. Je to tu o radách tazatelům, ne o napadání kolegů a kolegyn.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 21.05.16 16:46
avatar

jethro : Nevíte nic, já taky ne, ale já na rozdíl od vás neodsuzuju.

Podle vás by bylo asi nejlepší, kdyby chlap zmizel a jenom platil, aniž by dítě vůbec viděl. Pokud vaše názory pramení z vašich zkušeností, tak chudák váš manžel, to muselo být peklo.

-----------------------------------------------------

Tyhle hlouposti jste tu napsal na moji osobu, pominu, že na základě mého názoru mě napadat a urážet, že jsem musela mít takové či onaké manželství, tak ale nepište bludy, že já odsuzuju a Vy ne. Protože Vy a Vám podobní tu okamžitě odsoudili dceru tazatele, že jí nepatří peníze do ruky.

Kontrolní otázka - o kolik více znáte tu dcerku tazatele než já a jak by Vám bylo, kdyby takhle na základě jednoho dotazu o alimentech Vám někdo napsal negativní soudy na Vaši dceru?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.05.16 17:39
Dafina: nic proti Vám,ale kdybyste méně psala a vice přemýšlela, bylo by to lepší. Jethro to vystihl přesně
Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 21.05.16 17:58
avatar

Co vystihl? Že jen jeho názor je správný a proto má právo napadat ne můj názor, on mi ho vyvrátit ani nemůže, ale na moji osobu? Co s tím má co dělat urážlivé jednání, kdy plácá doslova nesmysly o mém manželství a hodnotí mě jako feministku jen proto, že si myslím, že nemá právo urážet dceru tazatele. Nebo jsem někde přehlídla, že tazatel psal, že jeho dcera se neumí postarat o dítě? A je flundra, co by alimenty rozházela po barech?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.05.16 13:09

absolutně ne!ne! ne!...alimenty jsou hotovost a věci jsou dárky...upozornit na to,že alimenty se platí penězi ne věcmi a hned upozornit!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.05.16 16:36
avatar

Máte pravdu. Aniž tu dceru s děckem tu někdo zná a tazatel se ptal jen na formu alimentů, tak pomalu všichni tu vědí, že se jedná o zodpovědného tatínka dítěte, protože chtěl nahradit pár plínek místo tisíce korun, které by musel soudně platit, (neznáme jeho výdělky) a začali urážet tazatelovu dceru. Když je otec dítěte tak znepokojen, že matka by nekupovala plínky, ale použila peníze na svoji potřeby a dítěti by poskytovala lopuchy místo plínek, jistě by neváhal se obrátit na sociálku.

Vadilo mi, že se tu začala urážet matka a nikdo si nepoložil otázku, zda jednání toho otce děcka je v pořádku a není čistě učelové. Matka, když i přes malé děcko se rozhodla nebýt s otcem dítěte, myslím že mohla mít svůj pádný důvod, pokud jí chtěl počítat brambory do hrnce a věčně ji sledovat... Pokud si někdo myslí, že nemůžu mít pravdu, neberu mu jeho názor, ale každý máme nějaký,ale nikdo tady nevíme jak to je, proto by bylo moudřejší psát názory neurážlivé k osobě tazatele, jedná se přece o jeho dceru a vnouče, jestli jste si vůbec všimli ti, co jste ji tu začali napadat. Ani to vám však nestačilo a hned jste se vrhli i na kolegy z diskuze, když neměli váš názor. Protože demokratům přišlo divné, že všichni nemají jednotný souhlasný názor. Asi ve skutečnosti vůbec neví, co je demokracie.


doplněno 21.05.16 17:07:

Já se například zamyslela i nad tím, že otec dítěte měl za to, že když matka kojí, takže dítě potřebuje jen ty plínky a on by ušetřil. To víte - zodpovědní tatínci, u nás jich jsou plné soudy a policie je věčně stíhá...

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 21.05.16 21:15

Ahoj Dafino.

Souhlasím s tvým vyjádřením. Ohodnotil jsem. Jen ta policie moc nestíhá.Nestíhá stíhat. Ahoj.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.05.16 10:29
avatar

Díky za pochopení a hodnocení. Opravdu mě silně zamrzelo, že bezdůvodně nebyla na matce dítěte ponechána nit suchá, protože skoro všichni věděli, že dcera tazatele je nezodpovědná flundra, aniž by hledali další možné motivy pro chování "starostlivého" otce dítěte. Vždyt tazatel nic o dceři nepsal, jen o otci dítěte, jak hledá cesty, jak neplatit penězi alimenty. A jak se každý den dostat do blízkosti matky, která ho odmítla. A pak napadání ne mého názoru, ale mojí osoby pro můj názor a odpovědi a tak jsem tu byla s pocitem, že se semkla parta lidí, která mě tu nechce a provokuje, už se mi to totiž stalo a tak jsem raději se šla dívat na film, bylo to rozumnější než se nechat napadat a reagovat na provokace..Mějte hezkou neděli...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.05.16 10:34
avatar

Ano hancule, máte pravdu také...*palec* pokud by bylo něco špatně, má přece otec právo vše nechat prověřit že a on to nedělá, on chce ušetřit a otravovat...

Zdá se mi ale, že jsem klikla špatně zase,chtěla jsem dát bod, ale klikla jsem omylem, na špatnou odpověd, asi...škoda že se to ještě jednou nezeptá, aby si to člověk mohl ověřit..opravdu chcete kliknout na špatnou odpoved? Takhle se často pletu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.05.16 20:19
avatar

Na takovou dohodu s ex-přítelem vůbec nepřistupujte. Jelikož dítě nespotřebovává pouze jídlo, plenky, oblečení, ale také užívá byt společně s maminkou - takže je třeba peníze i na nájem, elektřinu a vodu apod. Určitě si podejte k soudu návrh na stanovení výživného na dítě, kde si v petitu vy sama navrhnete částku, kterou by vám dle vašeho uvážení otec dítěte příspívat. No a soud to buď schválí, nebo určí částku jinou. Vychází se z příjmů matky a otce, které si soud vyžádá.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.05.16 21:07

Ahoj.

Dělat by se mělo dělat jen to, o čem rozhodl soud.

To, co se dá jen doplnit je to, že by se ve vlastním zájmu a i zájmu dítěte měl dát pokyn k exekuování výživného. Pak to bude fungovat správně jak má. A ani otec nebude mít s tím žádnou starost. Vše za něj vyřídí jeho mzdová účetní. Už jsem psal. Mám to podobně. Nestarám se, platím takhle.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 22.05.16 10:32
avatar

Máte naprostou pravdu, bod pro Vás. Hovoříte k věci, k dotazu a ne k autorům názorů, to se mi na Vás líbí.*slunce*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: xy
Datum: 22.05.16 10:44

jako účetní se vždy zaraduji, když na mě padne odpovědnost za řešení problémů dvou dalších stran, jakože někdo druhý někomu třetímu něco dluží, ale odpovědnost za výpočty, srážení, jednání s institucí exekturů, kterých spolupráce není často samozřejmá, padne na mě, v mé pracovní době, kdy mám dostatek vlastní práce a odpovědnosti související s firmou. Taky jistě ve své práci rád řešíte a přebíráte navíc odpovědnost za povinnosti druhých, pohodlných a málo zodpovědných lidí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.05.16 12:01
avatar

pro xy

Všude je něco, nenaříkejte. Když budete pracovat na poště, budete ke své práci ještě prodávat noviny, losy a další fůru produktů vůbec nesouvisejících s poštou. Nepracuju tam, ale cítím s nimi, že pošta přehání. No a Vy jako učetní máte finance v kompetenci, takže nebýt těch lidí, o kterých píšete, by často ve firmách přišlo spousta učetních o práci, protože by jich tolik nebylo potřeba. Každá mince má rub i líc...;)


doplněno 22.05.16 16:24:

Neměla jsem pravdu, když jsem srovnávala práci na poště s prací učetních v dnešní době. Získala jsem ted informace, že dnes dělat učetní je na psychické zhroucení. Že mají hodně práce jsem věděla, protože naši zákonodárci dělají nedokonalé zákony, podle toho jak se vyspí a pak je další X dobu napravují, takže chaos a co platí dnes, zítra platit nebude...

Ale nevěděla jsem, že na ně hodili i agendu, která by jim správně neměla příslušet, aniž to bylo platově ohodnoceno...Něco je špatně v tomto státě...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: xy
Datum: 22.05.16 12:13

ne, jako účetní mám dost bohatou a výživnou náplň práce i bez řešení osobních problémů lidí, kteří někomu něco dluží, ať už v minulosti neplatili dluhy, nabrali si půjčky, neplatili poplatky rozhlasu. Jen stát nějakým způsobem přenáší řešení těchto věcí a odpovědnost za řešení na zaměstanavatele ( a tím tedy na účetní ). rozmáhá se to ve velkém objemu, protože množství exekucí narůstá , a málokdo má o tom , jak to funguje, jak z malého dluhu na počátku, se po letech stanou až statisíce, představu tak dobrou, jako účetní, kteř/které to řeší ve velmi narůstajícím objemu. o náplň práce i bez exekucí se mi bohatě starají stálé změny zákonů ( v současné době i během roku, za chvílí se zpětnou platností, kontrolní hlášení, elektronická evidence, odpadové hospodářství ..prostě úřední dohled během posledních dvou tří let brutálně sílící ) Lidé , kteří v oboru nepracují, to samozřejmě nevidí, na jakou cestu Velkého bratra jsme se vydali, možná po letech, až už to bude zcela běžně přijaté, si tohoto všezahrnujícího dohledu a buzerace ani nepovšimnou. To je ale jiná kapitola, než narůstající počty exekucí a práce s nimi. Jejich počet nijak neospravedlňuje moji práci ve firmě , jejíž gró je úplně někde jinde, skutečně prvotní funkce účetní pro chod firmy není řešení exekucí . Až jednou bude, tak pak už bylo třeba dávno bít na poplach, v oblasti řešení dluhů, a nízkopříjmových a zároveň ne úplně odpovědných lidí.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: hennessy
Datum: 22.05.16 12:42
Domluvte se zaměstnavatelem, že sníží mzdu exotům přinášejícím Vám "vícepráce" a ušetřené peníze budou vyplaceny Vám. Rozumný zaměstnavatel s tím nemá problém.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: xy
Datum: 22.05.16 12:59

já ty naše dělníky nepovažuju za exoty, a vidím, že často se dostali do té nezáviděníhodné situace svou lehkomyslností, nebo jak to nazvat. Zpočátku malý dluh , za staré auto, ne moc drahou dovolenou, nezaplacené rozhlasové poplatky, nechali být,

a často ani ani sami neví, kolik platí, jak to vzniklo, komu dluží, někdo jim prostě něco sráží, neví ani, kolik jejich dluh činí. Nejde o žádné malogramotné lidi bez vzdělání, jsou mladí, mezi 30 - 40 lety, min. vyučení, jen prostě se jim nechce o tyto věci starat. Pohodlnost. Pracovníci jsou to dobří, a zaměstnavateli, firmě, přínosní, jen nesou sebou tyhle " vícepráce" . Typická odpověď u nového zaměstnance, když se při nástupu pídíme po exekucích " jo , něco platím ..." neví komu, neví kolik dluží...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.05.16 13:20

xy - *palec*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.05.16 13:47
avatar

V téhle profesi mi pracuje dcera i když na trochu jiné pozici. Takže trochu přehled bych měla. I za totality chodily alimenty na mzdovky, aby je paní učetní strhávaly z platu, strhávaly se novomanželské půjčky, náhrady škod, pokuty atd. Učetní neřeší exekuce a podobně, to by skutečně na ni bylo příliš aby od A do Z řešila dluhy zaměstnanců, na příkaz začne strhávat dluh..nebo soudila, kolik má zaměstnanec platit na alimentech.

Ovšem souhlasím s Vámi, že je dnes strašně velká, jak to nazvat - buzerace - chaos - v zákonech. Vydá se zákon, hned je spousta vyhlášek, dodatků a novelizací a vím, že dcera byla neštastná jeden rok, kdy končil rok a učtárny stále nevěděly z čeho mají vycházet na příští rok, bylo to uděsné. Je to tím, že nám vládnou lidi, kteří každou chvíli vymyslí něco nového a poturčenec horší turka, je to převážně blbost, když třeba Kalousek měl vzdělání jiné a dělal ministra financí je asi na takové urovni, jako když o bezpečnost státu se stará herec a ne voják s vojenskou akademií...V tomto Vás naprosto chápu. Chtělo by to aby občané mysleli při volbách a nedávali hlasy hercům, zpěvákům a podobně, ale odborníkům, na divadlo raději chodím do divadla...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: xy
Datum: 22.05.16 14:17

A ve skutečnosti ty exekuce opravdu řeším, musím stále sledovat jejich správné pořadí, přednostnost pokud přišla další, starší či novější, vypočítávat částky, komunikovat s exekutory, hlídat, kolik ještě zaměstnanci zbývá splatit , včas předem požádat pak exekutora o vyčíslení dlužných úroků, když se blíží splacení částky, upomínat exekutora, protože na první žádost se většinou nedočkám, včas tedy ukončit, uvědomit exekutora, kontaktovat dalšího exekutora, že jeho čekající exekuce v pořadí přišla na řadu...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.05.16 16:17
avatar

pro xy

Ted jsem měla příležitost o tom mluvit s dcerou. Zajímalo mě to. Říkala mi, že máte naprostou pravdu. A že učtařina je dnes dřina, výkonem srovnatelná s prací horníka v dole, že unavuje zrovna tak. A říkala nejen to, co Vy, ale i navíc, co jste asi zapomněla říci, kolik práce navíc máte...A já myslela že přeháníte, takže se Vám omlouvám.


doplněno 22.05.16 16:28:

S prací učetní za totality se to opravdu nedá srovnat, napsala jsem uplnou blbost.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 22.05.16 10:37
avatar
Jednoduše.Jestlize mate alimenty urcene soudem a presto otec kona takhle tak pak plati to co jste si dohodli u soudu a striktne to dodrzovat.Jestli alimenty nemate urcene soudem ale jen " jakousi" dohodou tak vam radim dobre obratte se na OSPOD a sepiste navrh.Ono pleny a obleceni neni vsechno co dite potrebuje.Potrebuje lekarsou peci,platbu za skolku a stravny,sporeni,mesicni vydaje atd...a to pleny a mliko je jen jakousi formou darku.Byt vami tak na jeho navrh kupovat diteti veci nepristoupim.Ani samotn soud tohle nebere v potaz.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.05.16 11:08

Petrolko,držím pěsti na další roky...tihle tatíkové totiž trpí syndromem toho,že peníze pro dceru utrácíte Vy - určitě naprosto nevhodně a dcera strádá..nevidí každodenní starost,péči a hlavně-´mluvme o penězích- to,že dítě potřebuje daleko víc peněz nežli dávají...jejich největší radostí by bylo vidět Vás jako žebrající bezdomovkyni...na bílém koni by přijeli zachránit dítě./za tímhle postojem je to,že Vy byste mohla být-nedejbože-šťastná a navíc s jiným mužem!/..Vůbec na něj nedejte,takových pokusů bude na další roky hodně...trvejte si na svém - nezapomínejte na sebe,užívejte života.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hennessy
Datum: 22.05.16 14:07
Proč by mě být tazatel šťastný s jiným mužem? Pořád ještě tady žijí podívini, kteří jsou schopni být šťastní i se ženou.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.05.16 09:32

Henessy - omlouvám se,přehlédla jsem ,že tazatel je muž...situace je ale stejná pro obě strany - jeho dceru ...jinak doufám,že podivínů je většina...

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.