Hygiena zavodni stravovani

Od: Datum: 20.05.16 14:07 odpovědí: 25 změna: 22.05.16 13:32
Zdravim. U nas v praci chodime na obedy do kantyny. Kucharky maji pri vydeji stravy vzdy jen jednu rukavici. Holou rukou drzi talir... palec v taliri... machany v omacce atd... Nemusi mit obe? Nikomu toto nevadi... asi jen mne.. Jak to chodi u vas? Dekuji
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 20.05.16 16:19
avatar

Celý život jsem se stravovala buď s dětmi va školkáých nebo v závodce. Vůbec nikdy a vůbec nikde kuchařky neměly rukavice. Ani u vaření, ani u výdeje. A kupodivu, ani doma si rukavice nenavlékám. Je s podivem, že se dožívám tak vysokého věku. *sok* Bez problémů, které vycházejí z hygieny.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: bour
Datum: 20.05.16 18:03

Tohle asi je nějaký výplod od uředníků EU

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.05.16 16:38
avatar

Dobrý den. Stejně jako u babky. V minulosti se žádné rukavice nepoužívaly, nehledě na to, že stejně nevíte jak to vypadá v zákulisí. U výdeje mohou mít rukavice a přitom plísně v ledici. Těch odhalení ČOI bylo a je v televizi plno.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 20.05.16 17:55

Tak choď na obědy jinam. Někam kde ti budou servírovat všechno podle tvých představ.

A nebo si to s tou paní u výdeje jídla jednou vyměň a jdi tam místo ní. Navlíkni si obě rukavice a ukaž jí, jak si to představuješ. Akorát ne na jednom talíři! Musíš obslužit tolik zákazníků, jako ta paní za jeden den.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 20.05.16 17:57

nejsem háklivka- myslím, že stačí když si ruce umyjí - možná buďte rád , že nevidíte do jiných kuchyní ... třeba v restauraci- určitě nikdo rukavice nenosí -ani si to dost dobře neumím představit

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 20.05.16 19:48
avatar
Jedna rukavice k manipulaci s potravinami, druhá ruka volná pro manipulaci s předměty. Zkuste si talíř vzít s igelitem na ruce...
Pokud si ty prsty neolizuje, je to v poho. M.
Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 20.05.16 20:36
avatar

Zdravím.!

Skutečně si nevzpomínám na to, žeby kuchařky v sedmdesátých letech měly na rukou cokoli...

nejen rukavice.

Bože můj... kam ten svět spěje.? Co vlastně chcete..? Valná většina lidí dnes nemá zdaleka takové benefity, jako jsou obědy, či stravenky... nebo skutečné půlhodinové přestávky. Tímto samozřejmě nehovořím o státních zaměstnancích.!

Mám takový pocit, že se máte příliš dobře. :(

Admine... zmrtvi mě.!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.05.16 21:07
avatar

Kuchařky v naší závodce rukavice nepoužívají. Ale ani si nemáchají prsty. Asi jsou šikovné.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.05.16 21:40
avatar

Šikovné jsou ve vlastním zájmu. Já dávat palec do talíře na X horkých omáček,asi už ho nemám...*smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hk
Datum: 20.05.16 21:07

Jako zásadní věc bych viděl to, aby kuchařky (ale i prodavačky atd), které přicházejí do styku s jídlem určeným k přímé konzumaci do jídla nechrlali. Každou takovou osobu bych z procesu vyloučil. Bere mě amok, když prodavačka v lahůdkách odkašle do ruky a pak mi stejnou rukou nandavá salám. Už jsem takto měl už několik konfliktů po obchodech a kupodivu, další přítomní zákazníci ve frontě jen nevěřícně otevírali pusu, cože to mám za hvězdné manýry. Ana, asi bude hvězdou...*tanec*.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.05.16 21:44
avatar

Já sice nejsem až bůhvíjak háklivá, ale tohle mi vadí také. Chválím zvyk šikmokých občanů při nachlazení, rýmě a podobně nosit ustenky. Z tohoto důvodu nekupuju v marketech ani volné pečivo, jen balené. Než omakané, poprskané housky, raději zabalenou veku.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.05.16 23:10
avatar

a to, kolik lidi ochmatalo pribory vam nevadi? :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.05.16 23:40
avatar
Mám k tomu dva poznatky. Nevadí mi člověk, který vydává obědy. Člověk, který vlastní zdravotní průkaz a měl by být i bez nakažlivého onemocnění. Na druhou stranu těm, kteří se tu chvastaji, že za jejich mladi nebyly žádné rukavice a jsou zdraví. Víte vy kolik parazitu v sobě můžete díky tomu mít? A že se to může jednou projevit?
doplněno 21.05.16 10:37:

Jsem teda naivní, když předpokládám, že takový pracovník je seznámený s pokyny v práci v potravinářství, kde je udáno, že v případě zdravotních obtíží má být mimo prostory potravinářské výroby, distribuce? Pořád si myslím, že je rozdíl mezi chřipkou a nebo přenosem nebezpečných bakterií. Taky záleží kde se ty jídla vydávají. Kdyby to bylo v domově důchodců, kde starší lidé jsou více ohřoženější než někdě v závodní kantýně.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hk
Datum: 20.05.16 23:45

Proboha, k čemu je dobrý zdravotní průkaz - to je kus papíru, vydaný žadateli obvykle před mnoha lety a jen jako formalita. Neznám člověka, kterému by zdravotní průklaz nebyl vydán, nebo mu byl odebrán. Zdravotní průkaz nemá nic společného s momentálním zdravotním stavem pracovníka.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: xy
Datum: 22.05.16 12:18

jako brigádnice za studií, prodávala jsem občerstvení na petřínské rozhledně . Zdravotní průkaz, poprvé byl na rok,poté na dobu neurčitou, pravděpodně i dnes bych ho mohla použít, ačkoliv už hodně dlouho nikdo nezkoumal, s jakými chorobami jsem přišla do styku ... k zdravotnímu průkazu,který takto sama vlastním, bych neměla důvěru...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.05.16 13:21
avatar

Já myslím, že není povinnost hygienické stanice nebo toho, kdo potravinářský průkaz vystavil, kontrolovat i nadále jeho používání, ale že je to záležitost firem a podnikatelů. Když přijímám pracovníka, kterému vydali průkaz před 8 lety, pošlu ho na kontrolu, nebo se to nepostihuje? Že někdo nakazí lidi a má kontrolu naposledy před dávnou dobou? Slyšela jsem, ale nevím zda je to pravda, že ve školkách a školách musí na kontrolu tito pracovníci každý rok. Prohlídky v povolání jsou samozřejmostí, na příklad profesionální řidiči - sluch - oči atd. ne? Na druhou stránku si myslím, že tam, kde vaří vietnamci, má průkaz jen jeden a ta spousta lidí okolo ho nemá, zrovna jako v obchodech s jídlem, večerkách, bufetech. Musí mít zaměstnanci v marketech průkaz? Ví to někdo? Zajímalo by mě to.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jh®
Datum: 22.05.16 13:32
avatar

Pokud vím, musí. Ale průkaz je platný jen pro ten který určitý market, vystavuje jej jejich podnikový lékař, pokud zaměstnanec odchází, průkaz mu nevydají. Ale nevím, jestli je praxe u všech marketů stejná.

Já pracuju v sociálních službách, zdravotní průkazy mít nemusíme (já jej mám ještě ze školství, kde před lety být musely, jak je to dneska taky nevím), ale např. očkování proti hepatitidě typu B je povinné.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 21.05.16 08:33
avatar

majsterjoe® : včera 23:40

No já nevím, ale i za totality musel mít každý potravinář zdravotní průkaz, ale oproti té době vidím negativní to, že tehdy pracovník s chřipkou nesměl být u jídla a musel zůstat doma, dnes se placá vesele v kuchyni a každou chvíli smrká do kapesníku aniž si pak umeje ruce.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.05.16 10:25
avatar

A víte, co vadí mi? Když jde chlap, odchchle a chrchlanec jako talíř vyplivne na chodník. Když se bez kapesníku na chodník vysmrká. Když mladí chlapi, jako staří prostatici občurávají rohy baráků, keře a kde co. Vyloženě houfně. Nevím, kam s očima a už vůbec, když se malé dítě nebo můj pes, jde kouknout, co to ten člověk dělal.*blee* Tohle vadí mi více, než čisťounký palec kuchařky, celé v neposkvrěné bílé, na okraji talíře.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 22.05.16 11:47

Absolutně je vyloučený stav,který popisujete.Musejí mít jednorázové rukavice a obě! Upozorněte na to vhodně,nemyslete,ostatním to vadí taky,ale u nás si lidi ,nechtějí pálit prsty,...abyste neměla zle - napište na vedení jenom upozornění,že jste vyslechla rozhovor s tím,že to dotyční chtějí dát do novin a tak je upozorňujete sama,abyste předešla potížím,protože Vám tady chutná.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hennessy
Datum: 22.05.16 12:01
Viděl jsem stovky pořadů o vaření, ale ani v jediném neměl kuchař při přípravě pokrmů a jejich nakládání na talíř rukavice. .
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.05.16 13:29
avatar

A celý štáb okolo, kteří si tam berou, aniž by si možná umyli ruce...mě fascinuje prostřeno...vlasy jim lítají kolem obličeje, nevědí na co jsou nemocní, olizují lžíce, vařečky, naposledy nějaký magor přistoupil na to, že jako plivne do jídla a národ zvedl z kanapí...jak říkávala moje prababička, nevíme dítě, po čem budeme zdraví...*smich* no hlavně, aby si ruce před jídlem myli ti strávníci !*frajer*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: alenarybankova
Datum: 22.05.16 12:54

Za 30 let se budou divit nám, že jsme při výdeji jídla používali rukavice. Obědy se budou podávat ve skafandrech.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.05.16 13:24
avatar

co obedy... deti budou chodit do skoly a skolky ve skafandrech, jde prece o zdravi obcanu *smich* doufam ze na tucich maslech a tucnych masech budou take obrazky srdce zarostleho do tuku, fotky 300kg lidi apodobne, na ridicaku a technicaku fotky ohorelych lidi couhajicich ze sesrotovanych aut, fantazii se meze nekladou :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.05.16 13:24
avatar

No na tu malou kostičku - vepřo-knedlo-zelo - a jeden prášek jako pivo, nebude skafandr třeba.*smich*

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.