Jak konzumovat kopřivy?

Od: Datum: 20.05.16 13:50 odpovědí: 5 změna: 20.05.16 23:30

Mám hroznou chut na kopřivy,mohly by jste mi doporučit jejich přípravu?Chci vývar a i syrové i jinak.Moc děkuji.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 20.05.16 13:53

syrové do salátu. Jinak se mohou přidávat do nádivek, udělat z nich špenát. Ćaj.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 20.05.16 16:48

Když po mně chtěla lékařka vyčištění jater, při léčbě lupenky, chtěla po mě namixovat kopřivy ve vodě. Namixovala jsem, ale vypít jsem nedokázala.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 20.05.16 16:54

Zdravím, u nás jede čaj, špenát, přidání do zel. salátů.

Ohodnoceno: 0x

Od: balzerka
Datum: 20.05.16 21:27

Jako špenát. Zpěnit cibuli v kastrolu na oleji, zaprášit lžicí dvěma hl.mouky, nasypat do toho hromadu opláchnutých nasekaných kopřiv bez lodyh,šálek i dva mléka, česnek, sůl, vejce. Někdo dává kousek kostky bujonu..Kopřivy se tepelnou úpravou smrsknou.Tak nasbírat raději plnou tašku.A sbírat dřív, než zakvetou.To bývá většinou koncem května. Zelené nenápadné květenství jim ubírá na kvalitě. Někdo kopřivy do špenátu jen přidává. Nesbírat kopřivy enormě přebujelé / na hromadách hnoje v poli /. Budou mít vysoký obsah dusičnanů. Po takových sousedům uhynula housata.

Datum: 20.05.16 23:30

Moji starý rodičia bežne jedli mladú koprivy upraženú s vajíčka,čiže praženica s koprivou.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.