Jak by jste se zachovali?

Od: Datum: 19.05.16 12:43 odpovědí: 16 změna: 19.05.16 18:13

Ahoj,jak by jste se zachovali Vy?chci odejít z práce,takže chci dát výpověd k poslednímu květnu.Tudíž budu volný od 1.srpna,ale mám ještě v červnu svatbu a pak nahlášenou dovolenou,už asi od listopadu(svatební cesta).Už je totiž vše zaplacené,atd.Já se jen bojím,že mě zaměstnavatel nepustí na dovolenou,jelikož to odněho nemám písemně a bude mě schválně dělat peklo!Mám sice svědky,že mě to řekl a že jsem domluvení na směnách(defacto to budu nahrazovat jinýma směnama).Může se to stát?Co by jste dělali v mé situaci?děkuju.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 19.05.16 12:55

No a proč to nemáš písemně? Vyplň si žádanku, nech si ji podepsat a hotovo.

Pokud jste kamarádský kolektiv, kde se všecko řeší jen "na hubu", tak jistě nebude problém přesvědčit šéfa, že v tomhle konkrétním případě bys byl jistější s papírkem.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 19.05.16 12:57

práveže nejsme kamarádský kolektiv :(,nic mě nepodepíše,znám jí,opravdu :(

doplněno 19.05.16 12:58:

mám počkat s výpovědí až do konce června?říkám,mám svědka kdyby něco,ale nevím zda by to nějak pomohlo...

Od: pt®
Datum: 19.05.16 13:20

"brumovjan", pokud nespěcháte na nové místo, tak dejte výpověď až koncem června, až budete mít svatbu za sebou, ať si to užijete v klidu...

Datum: 19.05.16 13:23

práveže docela spěchám :(/

Datum: 19.05.16 13:07
Já mám pocit že pokud prokážete že je to zaplacený tak vás pustit musí jinak by vám musel hradit vzniklou škodu
Jednou sem měl podobnej problém ale úplně jistej si nejsem neb sme se ve finále nák domluvili
Ohodnoceno: 0x

Datum: 19.05.16 13:10

jestli nastoupíte prvního srpna, pak byste někdy v listopadu už nějaký ten týden dovolené dostat mohl, protože budete mít nárok na dovolenou za poměrnou část roku. Pamatujte, že pár dní z této poměrné části si asi budete muset schovat na vánoční svátky. Tak už to chodí.

Radím : Nemeškejte a hned po nástupu si vyplňte dovolenku. Raději nespoléhejte na nějaké flexitajmy a náhradní volna za nadpracování předem.

Datum: 19.05.16 13:12

to jsem se špatně pochopili,já chci odejít z práce a mám koupenou dovču,bojím se,že mě nepustí...

Datum: 19.05.16 13:15

Než podáte výpověď tak se s ním prostě domluvte. Měl by existovat plán dovolených. Když tak si slib nahrejte na mobil.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 19.05.16 13:17

děkuju,tohle zkusím...já totiž pokud mě nepustí,tak si asi nechám nabůchat áčka,bohužel pak vím co se stane :(

Datum: 19.05.16 13:19

Ono to ani moc časově nehraje pro zaměstnavatele. Dovolenou by vám měl oznámit 14 dní předem a pokud budete mít 14 dní, tak už jste měsíc před odchodem.

Datum: 19.05.16 13:22

já jsem sní domluvený už od listopadu a konkrétní termín už ona zná asi od dubna...

Datum: 19.05.16 15:57

Čerpání dovolené určuje podle zákoníku páce zaměstnavatel.

Nemáte-li od něj dovolenou schválenu písemně,

není povinen Vám ji v ústně přislíbeném termínu poskytnout.

Svědkové v tomto podle mne nehrají roli, situace u zaměstnavatele se od doby příslibu mohla změnit. Je poměrně pravděpodobné, že pokud dáte v květnu výpověď, bude Vás zaměstnavatel potřebovat v zaměstnání až do konce výpovědní doby.

—–—

Já vždy doporučuji napřed si nechat písemně schválit dovolenou,

potom teprve sjednávat a platit zájezd.

Máte alespoň sjednáno pojištění pro případ storna?

—–—

To, co píše Ďábel,

se vztahuje k písemně schválené dovolené

nebo na případ odvolání z dovolené.

Datum: 19.05.16 16:03

takže mám radši počkat do konce června?

Datum: 19.05.16 17:34

Podle mne ano.

Ale ani tak Vám to s dovolenou nemusí vyjít,

pokud Vás zaměstnavatel bude potřebovat.

Datum: 19.05.16 18:13

já Vám to povím asi tak,zaměstnavatel ma zamně náhradu,samozřejmě,že by mě potřeboval,kdybych dal výpověd,protože ho znám jak vlastní boty,no bude lepší opravdu asi počkat...:)

Datum: 19.05.16 16:04

nemám žádný storno pojištění :(

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.