Jde to nějak zneužít?

Od: Datum: 18.05.16 10:28 odpovědí: 5 změna: 18.05.16 22:19

Ahoj,mému potenciálnímu zaměstnavateli,který nechce namně čekat jsem zaslal pracovní smlouvu,kterou mám se stávajícím zaměstnavatelem.Prý jestli tam jsou nějké kličky jak skončit,at nečeká 2 měsíce...Ofotil jsem jí a poslal no a tedka mám strach zda to nějak nejde zneužít,třeba pujčka,atd?bylo tam jméno,adresa,rodné číslo...děkuju za všechny odpovědi.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.05.16 10:47

Není dávno doba, kdy se dala rodná čísla i s adresami stáhnout z veřejně dostupných databází. Nebo přinejmenším data narození. Dodnes jsou vidět v OR podpisové vzory. Takže možnost nějakého zneužití tu sice je, ale ta existuje pokaždé, když někomu dáváte osobní údaje, klidně třeba na RTG. Proto máte ještě občanku, podpis atd.

Být tím potencionálním zaměstnavatelem a hodně o Vás stát, tak vezmu telefon a zavolám do vaší současné firmy, že přecházíte ke konkurenci. Pokud to odpovídá Vašemu profesnímu zařazení. To mnohdy přestup urychlí z řádu měsíců do řádu hodin. Mně se něco podobného stalo.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 18.05.16 10:56

Možná že jde, ale zachovejte klid. Vaše nacionále by se našly na dalších padesáti místech a kdo by je chtěl zneužít, ten už je dávno má.

Kdo chce vidět zajímavější osobní data, například kolik si jeho soused půjčil na hypotéku, ten si nechá vytisknout vlastnický list nemovitosti z katastrálního úřadu.

Jeden nevěří vlastním očím, k jakým údajům se dá dostat úplně bezproblémově.

Od: mp
Datum: 18.05.16 10:58

Tam je otázka, jestli je to opravdu potencionální Váš nový zaměstnavatel, nebo podvodník, který z Vás ty údaje vylákal už s úmyslem je zneužít. To musíte posoudit sám, nebo sem napsat více informací. V prvním případě bych se vůbec nebál, v druhém případě je zneužití téměř jisté. Tam je zase otázka jak se obyčejné údaje dají zneužít. Nedovedu si třeba představit, že by mě přišla upomínka na nesplácení nějaké půjčky, kterou jsem sám neuzavřel. To bych s právníkem smetl ze stolu u prvního soudu, nedovedu si představit, že by tomu bylo u mě jinak. Ale každý z nás má různou historii, a pak se může stát lecos.

Datum: 18.05.16 11:03
Opravdu je to zamestnavatel, uz jsem byl unho na zkousku a asi ma teda omne zajem...
Datum: 18.05.16 22:19

Pokud jste si jist, že víte komu jste je poslal, tak se bát nemusíte. Nevím jak kde, ale u dcery v práci, když přijmou nového zaměstnance, tak ostatní nabídky, data a udaje od lidí, které už nejsou aktuální podle podnikových smernic skartují. Aby podnikatel zneužil Vaše data se těžko může stát, jemu by to zničilo život, kdyby se dostal do podobného maléru a proto podle směrnic se dál data už v podniku nesmí válet. Nikdo nestojí o zbytečný malér.

Víc nebezpečné je posílat okopírovanou občanku, pas a podobně s fotkou. To bych nikdy neposlala.

Podpis k těmto dokladům se dá napodobit.

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.