Souběh podnikání

Od: Datum: 18.05.16 06:59 odpovědí: 6 změna: 18.05.16 14:52

Dobrý den,

začínám rozšiřovat obor podnikání a budou se mi sbíhat 2 obory podnikání - rozdílné čínnosti. Jedná je řekněme řemeslná, druhá bude ryze obchodní (e-shop).

Možná trochu zvláštní otázka... Je nějaké omezení (restrikce), které toto upravuje?

Je možné vést DE pro jednu činnost, výdajový paušál pro druhou? Asi těžko, že?

Děkuji za rady,

D.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 18.05.16 07:25
avatar

Dobrý den, řekl bych, že to možném je, ale budete potřebovat pro každou (rozdílnou) činnost samostatný ŽL (oprávnění) - a v tom omezení není. Ohledně té DE si netroufám přesně poradit, tak snad jiní. Zdravím!

doplněno 18.05.16 09:53:

Jo, tak to je fajn - zdálo se, že tápete či nemáte jistotu i v tomto .

Ohodnoceno: 0x
 
Od: balcikd
Datum: 18.05.16 09:11

ŽL samozřejmě na dané činnosti mám..

Ještě počkám, zda tu nebude někdo se zkušenostmi s vedením DE v tomto případě... Já ani tak nepotřebuji rady ohledně vedení DE, ale zda je to vůbec zákonně možné rozdělovat činnosti pod jedním IČ nebo ne...

Od: jenda2
Datum: 18.05.16 08:20

V účetnictví je jedno, co děláte, hlavně to musí být podle zákona. Můžete mít nespočet činností. Hlavně dobrou účetní a ŽL pro dané činnosti. Zbytek je jen na vás.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: uska®
Datum: 18.05.16 09:25

Je možné vést DE pro jednu činnost, výdajový paušál pro druhou? ANO, je to možné.


doplněno 18.05.16 13:24:

Vést samostatně a až v daňovém přiznání uděláte součet. Nakonec zjistíte, že je vhodné mít dva účty. Jinak nebudete vědět jak rozdělit poplatky a úroky z banky atd.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: balcikd
Datum: 18.05.16 11:03

Skvělý, protože já jsem už za svůj život přecházel z výdajového paušálu na DE a naopak, nicméně existují různé restrikce, kdy je možné si samovolně přejít a vést v paušálu nebo v DE.

Prakticky to tedy funguje tak, že si vytvořím 2 agendy pro stejné IČ, v jedné sleduji výdajový paušál a v druhé vedu plnohodnotnou DE? A na konci účetního období slučuji tyto dvě agendy dokupy nebo i tak stále je vedu separovaně, pouze v DP sečtu všechny příjmy, výdaje a pod. dokupy? Chápu to správně?

Od: balcikd
Datum: 18.05.16 14:52

Ano, zdá se být Vaše odpověď srozumitelná.. Když ale přeskočím, co vyplním v příloze DP? Tam je možné uvést buď VP a nebo DE. Zaškrtnu tam obě možnosti, do činností vedených paušálech vyplním danou výdajovou sazbu a příjmy a výdaje vyplnim ručně a následně sečtu s příjmy a výdaje z VP (=výdajového paušálu)?

Nejsem stále mimo mísu?

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.