Umírá mi kamarád

Od: Datum: 17.05.16 14:57 odpovědí: 18 změna: 26.05.16 19:24

už delší dobu leží v LDN s rakovinou, chodil jsem za ním, protože jsme se znali z práce a vím, že nikoho nemá - s bratrem se rozhádali už dávno, syn od bejvalky je dospělý, rodiče ani neví jestli žijou, nestýkal se s nikým z nich, bydliště měl na úřadě a pokoj na ubytovně - v tom ho nechápu, ale jinak nebyl špatný chlap - teď to vypadá na konečnou, tak si říkám, až umře, co bude? jsem jediný, kdo tam za ním chodí a pochybuju, že uvedl nějaké příbuzné, když ani neví, jestli žijí a kde jsou - nevíte, jak se taková situace řeší? děkuju za poučení a vaše zkušenosti


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.05.16 15:10

Co byste chtěl řešit? Nikoho nemá... Majetek asi žádný nemá, takže není co řešit. Pohřeb mu zaplatí obecní úřad. Jeho popel vysypou na rozptylovou loučku a KONEC. Nikdo, kromě Vás, si na něj nejspíš nevzpomene. Smutné.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kamar
Datum: 17.05.16 15:26

má přece rodinu, i když se nestýkají - nebudou je hledat, neoznámí jim to? podle jeho rodného čísla třeba?

Datum: 17.05.16 15:28

Je to smutné. V případě úmrtí řeší pozůstalost notář, ale pochybuji, že funguje tak rychle, aby vyhledal eventuelní příbuzné v reálném čase. Jak píše Sebod, pohřeb proběhne na obecní útraty. Ovšem dobrovolnosti se meze nekladou, vypravitel pohřbu nemusí být jen příbuzný nebo dědic...

Před rokem nám zemřel soused. Kolem dědictví se rozpoutal pěkný kolotoč, ovšem pohřbít ho musel jeho otec, kterému bylo dáno potomky zemřelého - dědici jasně na jevo, že nemá nárok vůbec na nic. Dětičky měly zálusk na byt, ale pohřeb tatínka zaplatit, postarat se o likvidaci nepotřebného harampádí, to ne... Vše zaplatil senior a my jako sousedi se skládali po pětistovce, aby to pán nemusel táhnout všechno z důchodu.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: uska®
Datum: 17.05.16 15:38

Pokud není co dědit, tak dědické řízení ani neproběhne, ať má příbuzných kolik je libo. Nikomu nikdo nic dávat na vědomí nebude.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.05.16 09:09
avatar

A neni to tak, ze dedicke rizeni probehne tak ci tak, jen tam holt oznami, ze se nic nededi?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kamar
Datum: 17.05.16 15:38

majetek nemá, notář to asi řešit nebude, splácel i nějaké exekuce, ale dozví se např. jeho syn, že táta umřel?


doplněno 17.05.16 15:39:

aha, uska už mi odpověděl než jsem to dopsal - pardon, a děkuju

Od: ertl
Datum: 17.05.16 15:40
Bude ho to vůbec zajímat?
Ohodnoceno: 0x
 
Od: kamar
Datum: 17.05.16 15:43

taky pravda - těžko říct... já bych mu i napsal, ale nevím kam... kamarád už ani nemluví, bohužel

Datum: 17.05.16 16:20
avatar

Nevím, jestli vůbec mám reagovat, ale nedá mi to. Bez rodiny, bez přátel, nehezký život. Nehezký konec. *plac*Chtěl to tak, má to tak. Chudák!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.05.16 16:58

dědické řízení proběhne i když zemře bezdomovec. Není-li dohledán příbuzný, připadne vše státu. Jak plus, tak mínus. I stát má možnost se zříci záporného dědictví. Dědické řízení musí proběhnout z toho důvodu, že by se mohlo stát, že časem se objeví nějaký majetek.


doplněno 17.05.16 17:03:

kamar. Je zde jeden rádce (gotrekzagary) , který by Vám mohl pomoci syna najít. Zkuste ho oslovit vnitřní poštou. Kdoví, třeba by za tátou přijel...

Ohodnoceno: 2x
 
Od: uska®
Datum: 17.05.16 22:51

sebod - netvrdím, že nemáš pravdu nebo to funguje jak kde. Manžel se náhodou dozvěděl, že zemřel strýc až rok po jeho smrti a přitom můj manžel je jedinný žijící příbuzný.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.05.16 22:56

uska, potom notář opravdu pochybil. Nojo, no. Je to také jenom člověk ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jenda2
Datum: 18.05.16 09:09

K tomu vám můžu popsat, jak umíral můj kamarád z USA. Do Česka jezdil vždy na 3-6 měsíců z Floridy. Utekl před komunisty někdy v roce 1980 přes Itálii. Pak se někde dočetl o lidových léčitelích adoslova propadl na léčení svého zdraví, které mu zřejmě sužovala cukrovka. Postupem času se cukrovka zhoršovala ale léčitelé léčili dál. V roce 2011 chtěl provést nějaký obchodní tah v USA a tak nastoupily kartářky, které měly vydat verdikt, zda se akce povede. Podle několika kartářek měla být obchodní akce 100 % úspěšná a tak to doho šel. V roce 2012 jsem pro něj jel di Vídně na letiště a bylo mi hned jasné, že to kartářky netrefily. Neléčení cukrovky pokračovalo a to už začalo být vše jinak. Začínal být zmatený, stranil se lidem a tak jsem ho nechtěl návštěvami rušit. I to tak vypadalo, že chce být sám. V srpnu 2012 byla strašná vedra a v práci jsem v kádi na sypaný odpad viděl, jak krabička sirek popojíží sem a tam. Dívali jsme se na to s kolegy, co to má být ale to bylo vše. Za 10 dní jsem se dozvěděl, že ten kamarád umřel. Podle informace od kriminálky to bylo pravděpodobne v ten den, co jsem sledoval jezdící krabičku od zápalek. Upadl do hypodlykemického šoku, podle ohledání místa nevěděl vůbec o sobě. Nahý se plazil po domě za současného uvolnění všech svěračů, až se doplazil do patra, kde na následky tohoto šoku zemřel. Během 10 horkých dní byl napaden všemožným hmyzem a pokožka tváře zůstala ležet na podlaze. Policejní lékař se na místě ihned pozvracel a identifikaci provedl až jeden lékař z nemocnice podle zranění na noze... Kromě mě se nestýkal s rodinou vůbec, s někým jiným možná ale sporadicky. Měl nevlastní sestru, kterou bytostně nesnášel pro její chamtivost a z tohoto důvodu sepsal v USA závěť ve prospěch tamní asi přítelkyně. Nicméně ještě téhož večera, kdy byl nalezen, byla jeho nevlastní sestra policií informována a byly jí předány klíče od domu. Právě u ní jsem poznal pravou tvář hyenismu ! Za přítomnosti svých dětí a manžela vynášela všechno odnositelné vybavení domu na nákladní auto, ačkoliv jsme s jedním známým informovali policii, že ona nebude dědic. Policisté mávli rukou a tím vše skončilo. Ta sestra pouze zametla masité červy z podlahy, aby po nich nešlapala při odnášení plazmové televize a plno jiné elektroniky, nábytku. Chtěl jsem mu zaplatit pohřeb ale vůbec nebylo možné zjistit, jestli má vůbec někde místo pro vzpomínku nebo jestli něco sestra připravuje. Jako psa ho nakonec nechali spálit a ani ne rozprášit.

Pro shrnutí informaci, že nemůžete nic, i kdyby jste chtěl nevím jak moc.

Nakonec proběhlo dědické řízení, ukradené vybavení nebylo možno dohledat... dědila přítelkyně z USA. Auta, ke kterým jsem měl klíče já si odkoupil od dědičky jeden kamarád jako vzpomínku na našeho zesnulého kamaráda.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 18.05.16 09:38
Jendo tohle tazatele rozhodne nezajímá!
Pokud kamarád zemře, tak vyrozumi jeho příbuzné. Zjistí to snadno pres evidenci obyvatel úřadu popř. Policie. K dedickemu řízení už bylo odpovezeno.
Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: jenda2
Datum: 18.05.16 12:18

Jste jasnovidec nebo tiskový mluvčí tazatele, že víte, co ho zajímá a co ne?

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 18.05.16 10:37

Na případě vašeho kamaráda je vidět, jak je důležité, aby měl člověk aspoň jakési vztahy s příbuznými nebo na na stará kolena bude na obtíž cizím lidem.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kamar
Datum: 18.05.16 14:00

jendo - děkuji za zajímavý příběh

danys - děkuji za informaci, že zjistí a vyrozumí příbuzné... nepochopil jsem, proč jim sám nedal vědět včas, ale on je takový typ, co věci neřeší a doufá, že dobře dopadnou, tak asi proto... teď v jeho stavu bych jeho syna ani nevolal, aby se přijel na tátu podívat, není to pěkný pohled, ani mě se tam už nechce chodit, protože to vypadá, že už moc nevnímá, tak to ztrácí účel...

Datum: 26.05.16 19:24
avatar

Smutný příběh. Ale já bych se o nic nesnažila. Píšete, že to je známý z práce, neudržoval jste s ním hlubší přátelské vztahy. Jeho rodinu neznáte a ptáte se co bude až on umře. Máte vztah pouze k němu a až dotyčný umře, tak pro něj už nebude nic. On na tom bude asi lépe než je tomu nyní. Vy na něj budete vzpomínat a to stačí.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.